Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában leírt próféciák...

A Bibliában leírt próféciák tényleg csak Jehova Tanúin teljesednek be?

Figyelt kérdés

2012. júl. 4. 20:55
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
33%
Ezt állítják a Jehova Tanúi. Ahány egyház, annyi igazság... de mivel nem lehet mindenkinek különböző igaza, a legközelebbi igazság az, hogy mind hazudik!
2012. júl. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%

Nem tudom, konkrétan mely próféciákra gondolsz; ennek ellenére biztos, hogy a válasz: nem.


Nézd meg ezt a filmet, amely bemutatja az Őrtorony Társulat néhány kevéssé ismert viselt dolgát, teljesen objektívan:


http://www.youtube.com/watch?v=INEaE1_3WAw


Ha a bibliai próféciák a JT-ken teljesednének be, nem így működne a dolog...


Üdv. :)

2012. júl. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
52%

Kedves Berta! Köszönöm a válaszodat. Kata vagyok.

Remélem most már jó a helyes írásom.

Na de a lényeg, a válasz: Én maga Tanú vagyok és ahogy kedves nem Tanú barátom Berta írta ez nem így van.

A bibliában mindenki benne van, és mindenkin teljesednek azok amik le vannak írva, kinek így kinek úgy.

2012. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
29%

Nos vissza olvastam az írásomat, egy kicsit mellé írtam.

Tehát, mindenki benne van a szent írásban,

Ki rosszként, ki jóként, és mindenki a cselekedete szerint lesz kedvező,vagy kedvezőtlen ítéletben részesítve.kata

2012. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
76%
Melyik próféciák? Vannak Izraelnek szánt próféciák és vannak tágabb értelemben a hívőknek szóló próféciák. A 144000 például nem a tanúkra hanem Izrael 12 törzséből való férfiakra vonatkozik, de nem is baj mert nincs kétlépcsős megváltás, mindenkinek egy reménysége van, a Krisztus.
2012. júl. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
32%

Kedves válaszadó,

a szó szerinti Izraelitáknak nem szól a 12. törzsről szóló prófécia, mert jóval azelőtt, hogy ez megírt lett volna Jézus kijelentette a Zsidóknak, hogy elveszi tőlük Jehova a királyságot, mert nem ismerték fel a megváltót, (sőt meg is ölték) akit még mai napig is várnak.És olyan népnek adják, akik megtermik a szellem gyümölcseit.Máté 21:43)

Ezen felül ha meg nézzük a felsorolás eltér az eredeti Törzsi felsorolástól.Léviták nem tartoztak az eredeti törzs közé, mert ő más részt kaptak ők a a templomi szolgálatra lettek kiválasztva. és a Dán törzse meg kimarad a felsorolásból.

Tehát nem szó szerinti testi zsidókról beszélünk mint nemzetből valók, hanem szellemi zsidókról, ahogy Pál írja, nem mindenki zsidó, aki külsőleg az.

Persze nem kizárt hogy lehetnek ebben a csoportban test szerinti zsidók is akik elfogadják Jézust, de ők nagyon kevesen vannak.

2012. júl. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
71%
Melyik próféciákra gondolsz?
2012. júl. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom,a Jelenések könyvének összes próféciáit magukra vonatkoztatják.

Igaz követők(Jehova Tanúi)CSAK ők maradnak meg.

Mindenki más el lesz pusztítva.

2012. júl. 5. 16:43
 9/28 anonim ***** válasza:
76%

Nos, ez egy érdekes kérdés. Aki Jehova Tanúja, nyilván azt mondja, hogy igen, aki nem az, azt mondja, hogy nem. Ezért célszerű semleges nézőpontból nézni. Mit vegyünk alapul? Nyilvánvalóan a Bibliát. Milyenek legyenek azok az emberek, akik a Biblia szerint igaz keresztények?

1. Prófécia: János 13:35: ,,Arról fogja tudni mindenki, hogy azén tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek."

Nyilván más emberek is szeretik egymást, de mint nép, mint vallási felekezet, megnyilvánul a szeretet másoknál is?

Nem fognak fegyvert, (a legtöbb vallás igen, képesek a saját egyházuk más nemzetiségbeli tagjait megölni, ha a haza úgy kívánja).

Nincsenek bennük faji előítéletek (Jehova Tanúi gyülekezeteiben mindenkit elfogadnak, függetlenül korra, nemre, származásra, más egyházaknál nem is kell folytatnom, mindenki láthatja).

2. Prófécia: Máté 24:14: ,,És a királyságnak ezt a jó hírét prédikálni fogják az egész lakott földön tanúságul minden nemzetnek, és akkor jön el a vég."

Kik végzik ezt az egész földre kiterjedő prédikálást? Vegyük bele azt, hogy pl. a katolikus papok prédikálnak a szószékről?

Miről prédikálnak? A politikáról?

Követik a krisztusi mintát? (házról házra)

induljunk ki ebből. Házról házra a mormonok és Jehova Tanúi tanúskodnak. De a kettő közül kik teszik ezt az egész lakott földön? Azt hiszem, nyilvánvaló, sokaknak ez megy az idegeire...

És miről kell prédikálni? A Királyság jó híréről, ami a Biblia szerint valós kormányzat, és nem csak a szívünkben létezik.

3. Prófécia: János 18:36: ,,Az én királyságom nem része e világnak" - mondta Jézus Pilátus előtt.

Akik őt követik, az ő királyságának akarnak az állampolgárai lenni a jövőben, amikor megvalósul, amiért sokan imádkoznak a Miatyánkban: ,,jöjjön el a Te országod, mint a mennyben, úgy a földön is", ergo ők sem képezik a világ részét, sem politikai, sem gondolkodásbeli, sem erkölcsi kérdésekben. Egy útmutató lehet egy keresztény embernek: a Biblia.

Jehova Tanúi nem vesznek részt a politikában, és nem követik a világ romlott erkölcsi irányadó mértékeit, még ha a divat úgy hozza, akkor sem.

Lehetne sorolni még az ismertetöjeleket, de ha van kedved, inkább olvasd Te is a Bibliát és vesd össze a tapasztalataidat vele.

A Jelenések könyve rengeteg próféciát ír le. Az az érdekes, hogy ezek be is teljesedtek és igen, Jehova Tanúin. De ha van kedved bővebben megtudni, mert nagyon brutálisan pontosan beteljesült minden, akkor szerintem kérj tőlük egy Jelenések nagyszerű csúcspontja közel! C. könyvet minden elkötelezettség nélkül. Olvasd el pusztán a Biblia szemszögéből.

Hosszú lenne ide kielemezni az összes próféciát, de ha tényleg tudni akarod, akkor azt a könyvet olvasd el.

2012. júl. 5. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
69%

@ 9:


1. Igen, megnyilvánul a szeretet népként másoknál is. Ennek nem az egyetlen fokmérője, hogy fognak-e fegyvert vagy nem.

Nem mellesleg a jelenben ez a kitétel abszolút inadekvát.


A "más egyházakról" nagyon sok információd lehet, ha csak így ki mersz jelenteni ilyesmit...

Érdekes, én még nem láttam rasszista keresztényt, olyan nincs is. Aki rasszista, az nem keresztény, még ha annak mondja is magát.


Az összehasonlítgatásnak amúgy sincs értelme. Attól, hogy más piszkos, vagy megpróbálod piszkosnak beállítani, te nem leszel tisztább.


Kb. úgy viselkedtek, mint a mellét döngető farizeus, aki a bűnös vámszedőhöz hasonlította magát. Megsúgom, nem ő ment haza megigazulva...


2. A keresztények hirdetik az evangéliumot.

A JT-k meg prédikálnak. Csakhogy, állításukkal ellentétben, NEM az egész földön.

Mesélj, légy szíves Indiáról és Kínáról, amely országokban a világ lakosságának ~ 1/3 része él. Hány JT is van ott?


A házról házra mászkálást pedig hagyjuk már... Nézz körül egy kicsit a régebbi kérdéseknél, hányszor leírták már, hogy ez NEM a kötelező bibliai minta.

Azt is megmutathatnád, hol van a Bibliában, hogy szántóföldi jelentést kell írni minden hónapban, és ezt le kell adni a vezetőségnek?

Csak mert az én Bibliámban nincs ilyesmi...


3. Jézus NEM azt kérte az Atyától, hogy vegye ki a tanítványokat a világból, hanem azt, hogy tartsa meg őket a világban.


Az meg elég nagy szégyen, ha valaki semmiféle módon nem vesz részt a politikában. Ugyanis a politika szó a görög polisz = város(állam) szóból származik, és a város ügyein, jólétén való munkálkodást jelenti.

Vagy az is beszédes, hogy a JT-k semmiféle intézményesített karitatív tevékenységet nem végeznek: se egy kórház, se egy idősek otthona, se egy hajléktalanszálló, se semmi...

Vagy van? Melyik városban? Melyik megyében?


Jaa, ha már próféciák: tessék szíves megnézni azt a filmet, amit linkeltem, abban van egy pár prófécia, amit az Őrtorony Társulat nyilatkoztatott ki... Mindegyik hamisnak bizonyult, egytől egyig.

2012. júl. 12. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!