Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a Bibliában leírt keresztsé...

Ha a Bibliában leírt keresztséget szeretném megkapni (megkeresztelkednék), hová kell fordulnom?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 16:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
27%
A Plébániára!
2012. júl. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Melyik felekezet plébániájára?
2012. júl. 5. 16:44
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, plébánia csak a katolikusoknál van. Ők viszont pont nem a Bibliában leírtak szerint járnak el. Merthogy a Biblia bemerítésről / alámerítésről ír; ez azt jelenti, hogy a teljes testet a víz alá kell meríteni, nem csak lelocsolni a fejet.

Keresztelő János, aki Jézust bemerítette, igazából Bemerítő János volt, a görög szónak ez a jelentése.


A reformátusoknál és az evangélikusoknál úgyszintén csak "locsolkodás" van. Tehát ha tényleg a bibliai mintát akarod követni, akkor olyan felekezetet keress, ahol ezt gyakorolják (pl. baptisták, pünkösdi közösségek, Golgota Gyüli, Hit Gyüli).

De azért ennek vannak - szintén a Biblia szerinti - alapfeltételei is; nem tudom, mik a motivációid.

2012. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 yuda ***** válasza:
94%

Bibliában, ha valaki figyelmesen olvassa, kétféle keresztség létezik.

Keresztség szó helyesebben fordítva : bemerítés.

Első: víz alá merítkezés, ami az újjászületés első lépcsője, miután valaki már megtért és befogadta Jézust a szívébe.

Második: a Szentlélek keresztség.

Tudomásom szerint a baptistáknál van bibliai vízbemerítkezés , de Szentlélekkeresztség nincs. Mindkettő viszont megtalálható a pünkösdi és karizmatikus közösségekben.


Jézus azt mondta Nikodémusnak: ( Ján.3.5) Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.


A "bizony, bizony" kifejezés nyomatékosító utalás, azt jelenti, kiemelkedően fontos üzenet.


Biblia igazolás a vízbemerítés szükségére:Jézus mondta:

Máté.28.19

Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén(vízbe bemerítvén) őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében,


Szentlélek keresztség igei igazolása:János mondta:

Máté 3.11.

Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de aki utánam jő, erősebb nálamnál, akinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő(Jézus) Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

Ezt megismétli: Ap.csel.1.4-5.

És velök összejövén, meghagyá nékik, hogy el ne menjenek Jeruzsálemből, hanem várják be az Atyának ígéretét, melyet úgymond, hallottatok tőlem:

5

Hogy János ugyan vízzel keresztelt, ti azonban Szent Lélekkel fogtok megkereszteltetni nem sok nap mulva.

---és Ap csel 3-elejét elolvasva ez megtörtént a tanítványoknál, majd Ap.csel. további részében másokkal is, akik Isten követői lettek kivétel nélkül.

2012. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
23%
Ne szektákhoz menj!
2012. júl. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igazából csak az a bajom,hogy annyi felekezet van már,hogy nem tudom,melyik a "standard"keresztelés.
2012. júl. 5. 17:28
 7/21 A kérdező kommentje:
Pl.mi van akkor,ha reformátusnak keresztelnek meg,de mondjuk észreveszem,hogy valami"nem kóser",és átmegyek evangélikusnak vagy katolikusnak egy másik gyülekezetbe.
2012. júl. 5. 17:30
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr magadban kezdődik.


1 Fogad be Jézust az életedbe.(Ima)

2 hagyad el minden bűnös cselekedetett.

3 vizkeresztség. (A bűnök bocsánatára)

4 szent szellem vezetése (ajándék)



Ha ajálhatom ne menj a templomba inkább keress fel egy gyülekezetett ami meg egyezik a lelkeddel. ISTEN ÁLDJON



János evangéliuma 3:1-8 (


Térjetek meg és keresztelkedjetek meg mindnyájan a Jézus Krisztusnak nevében a bűnöknek bocsánatjára; és veszítek a Szent Lélek ajándékát. Mert néktek lett az ígéret és a ti gyermekeiteknek, és mindazoknak, kik messze vannak, valakiket csak elhív magának az Úr, a mi Istenünk.

2012. júl. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
53%
A Hit gyülekezetbe menj, az a legbiblikusabb. Ne hallgass arra aki szektázik, azt se tudja mit beszél. Ezeket a szektás szövegeket a papok terjesztik mert féltik a híveiket. szerintem győződj meg róla mi folyik egy karizmatikus gyülekezetben, mielőtt hagyod magad ezek által befolyásolni. elmondanám hogy sokkal biblikusabb tanítsok vannak, és az emberek is sokkal példamutatóbbak mint pl egy katolikus templomban.
2012. júl. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
94%

"Kérd Istent, hogy megmutassa neked a helyes utat!"

Szerintem ez a legjobb megoldás.

Nem az számít, hogy melyik gyülihez, egyházhoz tartozol.

Hanem ami a szívedben, eszedben van. A cselekedeted és a hited! Nem a keresztség üdvözít, hanem Krisztus!

Ha érdekel, jelképesen ő bemerítkezett.

2012. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!