Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egyházadó: ha nem vagyok...

Egyházadó: ha nem vagyok vallásos, milyen következményei lehetnek a befizetés megtagadásának?

Figyelt kérdés
Annyi,hogy meg lettem keresztelve 3 hónapos koromban.Most jött egy vén szipirtyó, hogy fizessek, mert ha nem, akkor ez meg az lesz...- össze vissza hadovált mindenféle átkot, szitkot rám...mivel valami százezer forintot kért visszamenőleg nem tudom hány évre, blokkot, átvételi elismervényt meg persze nem adott volna, ezért elhajtottam mint nőgyógyász a nem kívánt gyereket.De tényleg, ennek lehet valami következménye?

2012. júl. 13. 16:36
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
2012. júl. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs autód, kell utána fizetni?
2012. júl. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
NE FIZESS!
2012. júl. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez hülyeség, ez valami átverés lehetett, évi 2000Ft kb.

Ha ne fizeted nem lehetsz keresztszülő, nem temetnek el, és nem házasodhatsz templomba.

Persze utólag is lehet rendezni.

2012. júl. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Ilyen miatt törvényesen nem jelenthetnek fel rendőrségen,bíróságon, vagy bármely ilyen - mindenki felett álló- hatóságnál,ugye?


Csak mert jött ez a testét roskadozva vivő isten...és mondta, hogy idézem: "mindjárt visszajövök két tagbaszakadttal"... ha ez megtörténik, hívhatom a zsarukat?


Pont a szomszédom rendőr... nem kellene messzire mennem értük...

2012. júl. 13. 16:50
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan hívj rendőrt. az meg az előző válaszokból is kiderült hogyha nem kötelező fizetni akkor milyen alapon jelentene fel?
2012. júl. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

nem temetnek el? - és ha én mondjuk a halálom előtt 20 évvel kiköltözök Amerikába, és ott akarok meghalni?(amúgy feltett szándékom ez)


Akkor ott számít valamit is, hogy itt mit fizettem adót?

Ebből ott milyen temetést rendeznek?

2012. júl. 13. 16:52
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
de amúgy simán el tudom képzelni hogy annak a nőnek semmi köze az egyházhoz csak így csalnak ki pénzt emberektől.
2012. júl. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

a temetést a temetkezési vállalkozónak kell fizetni.

max. annyi hogy a pap nem fog beszédet mondani a temetéseden

2012. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Az nem azt jelenti, hogy a földbe nem ásnak el, hanem a pap nem fog ott lenni.
2012. júl. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!