Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért bántjátok állandóan a...

Miért bántjátok állandóan a Hit Gyülekezetet? Mi a bajotok vele?

Figyelt kérdés
Miért nem mentek el egyszer a saját szemetekkel meggyőződni arról hogy mi folyik ott? Nem furcsa egy kicsit, hogy általában mindenki a hallomásból szerzett dolgok alapján ítélkezik velük kapcsolatban, és előítélet szemüvegén keresztül híresztel hamis dolgokat?

2012. júl. 14. 00:39
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
75%

Azzal egyetértek, hogy meg kéne leőször a saját szemünkkel győződni...

Viszont druida "vallási" nézetekkel értek egyet, de meg vagyok keresztelve katolikusnak.

2012. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 Ozmium42 ***** válasza:
31%
Az ATV-n keresztül közvetített Vidám Vasárnap szerintem saját szemmel meggyőződésnek számít. Cionistának és Izrael-imádóknak tartom őket, és ez a szememben bűn. Ráadásul teszik ezt elég következetlenül, azaz rossz helyen, Közép-Európában.
2012. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
először
2012. júl. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 A kérdező kommentje:
köszi első, ez egy értelmes komment volt. azért az még nem bűn ha elmész és megnézed egyszer. légy nyitott, én is jártam már katolikus templomban, és meghallgattam a papot.
2012. júl. 14. 01:03
 5/75 A kérdező kommentje:
2-ik, abban igazad van, hogy ellenséges területen teszik ezt, de az még nem azt jelenti, hogy amit tesznek az rossz is nem? Vagy szerinted kizárólagosan csak az lehet jó dolog, amit a többség képvisel? Jézus is szembeszállt a kor nézeteivel, a farizeus papokkal, mégis ő kapta az "Igazság" nevet. Megértelek ha neked ez a nézeted, nem akarlak meggyőzni, de azért abban tévedsz hogy ez bűn lenne, mert ha már Bibliai alapon fogalmazzuk meg mi a bűn (márpedig mi alapján fogalmaznánk meg???? hmm?) akkor pont hogy az antiszemitizmus számít bűnnek Isten szemében, ráadásul elég súlyos bűnnek, aminek a következménye az átok, ami még a leszármazottjaidra is rászáll majd. ez meg kemény dolog. Forgasd az Élet könyvét jobban, ha nem hiszel nekem.
2012. júl. 14. 01:08
 6/75 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg nem kéne senkire rátukmálni semmiféle vallást. Ha valaki meg akarja találni Istent, úgyis meg fogja függetlenül attól, hogy melyik felekezethez vagy szektához tartozik, csak mélyen bele kell nézzen a saját lelkébe.
2012. júl. 14. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 anonim ***** válasza:
48%

Vannak jó ismerősei,akiknek az agyát átmosta ez a szekta.

Egy 3 gyerekes anyuka lépett be hozzájuk. A férj tiltakozása ellenére viszi állandóan a gyerekeket is (és a család pénzét) az összejövetelükre. Mivel a férj nem hajlandó vele tartani,kifogásolja,hogy a gyerekeket is félre neveli,az asszony inkább elvált! Abban reménykedik,ha imádkozik a férjéért,majd az is "megtér".

Ha egy anyának fontosabb a szekta tagjai közép tartozni,mint a házassága,a családja,akkor az NEM lehet Istennek tetsző dolog!

Nem ő az egyetlen,akinek átmossák az agyát. A kérdésed is ezt bizonyítja.

2012. júl. 14. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/75 Pietrosol ***** válasza:
44%

Szia!


Túl azon,hogy az agresszív,rasszista,elnyomó Izrael államot éltetik,az oktatásba is becsempészik értéktagadó nézeteiket!Ezzel szeletekben gondolkodó felfogásukat a legképlékenyebb korban ültetik a fiatalok elméjébe,mintha a teremtő megismerése nem a teljességben létezne!


Az Ószövetség hamis értékrendjének éltetése:fogat fogért elv-halálbüntetés visszaállítása!


Ha egy megtért gyermek szüleit nem tudja rávenni a csatlakozásra,a gyermeknek meg kell tagadni szüleit!


Gazdasági szervezetként működés,amely vallási köntösbe bújt!


Tiltják bizonyos könyvek elolvasását,ezáltal korlátozzák a szabad megismerést és mérlegelést!


Arról beszélnek,hogy nem viszik hitelveiket az oktatásba,de 18 ajkai tanárt kapásból kirúgnak,ahogy az intézmény a holdudvarukba kerül.Nyilván megbízhatóbb csinovnyikjaik miatt!


Hosszan lehetne sorolni,de szerintem ennyi elég.Legalábbis nekem!


Azzal semmi gond nem lenne,hogy valaki önként ezt az értékrendet támogatja!Ellenben az,hogy gyermekeket fertőznek akaratuk ellenére,kimondottan gonosz dolog!


Forrásaimat nem tudom linkelni,mert a Hit Gyülekezetéhez tartozó hívektől és az oktatási intézményekben dolgozó tanároktól származnak!

2012. júl. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 AtyeszLL ***** válasza:
32%

Hallomásból szerzett dolgok? Előítélet szemüvegén keresztül? Saját szemetekkel meggyőződni?


Szerintem Te sem voltál ott Jézus csodáinál, sem amikor Isten nevében háborúkat indítottak, vagy kitalálták ezt az agyzsugorító hülyeséget, amit vallásnak hívtok. Rossz dolgokban hisztek, és ebből következik, hogy rossz irányba próbáljátok terelni a gyülekezetet. A vallás ne legyen több, mint lelki támasz, és "csapatépítő tréning"! Különben a fanatisták szokás szerint tönkre teszik.

2012. júl. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
17%

Sőt!

Nemcsak a lelkeket (férj-feleség-gyerekek) kebelezték be, hanem a családi házra is rátették a kezüket!

2012. júl. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!