Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi zavar/idegesít/félreérthető...

HudsonHawk kérdése:

Mi zavar/idegesít/félreérthető a keresztényekben?

Figyelt kérdés

Az érdekelne a ma embere mi furcsáll bennük, mit nem ért velük kapcsolatban. Hátha csak bagatell félreértésekről van szó!!!


A szélsőséges véleményeket is szívesen látom, de csak kulturáltan!!!



2012. júl. 16. 19:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Zavar, hogy olyan emberek tartják magukat jó hívőknek, akik valójában mocskos életet élnek, álszentek.

Zavar, hogy egy gyónással "mindent" helyre lehet hozni.

Zavar, amit az egyház mint intézmény művel, olyan, mintha már az is csak a pénzről szólna. Érdekes módon az egyházi óvodák és iskolák évente újítanak fel, míg az államiaknak kidől a fala.

Zavar, hogy bár Isten előtt minden ember egyenlő elvileg, mégis úgy néznek rám, mint kb az ördögre, ha megmondom, hogy meg sem vagyok keresztelve.


Az nem zavar vagy idegesít, hogy valaki ebben hisz, hiszen mindenkinek van hite, kinek a kereszténység, kinek a buddhizmus kinek az önmagába és a szeretetbe való hite. Engem nem zavar senkinek a hite egészen addig, amíg engem nem ítélnek azért, mert nem hiszek ebben vagy abban.

2012. júl. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
És most már az is zavar, hogy nem válaszolsz a hozzászólásomra...
2012. júl. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
53%

Önmagában a keresztényekkel semmi inkább csak a fundikba zavar egy-két dolog. Bár ez inkább minden vallás sötét képviselőére igaz.


Felsőbb rendűség érzett. Az "Én kiválasztott vagyok, te nem. Megszívtad!"


Fundikra jellemző szűklátókörűség, csőlátás. A mikró használati utasítását se olvassák el mert nincs benne Jézus. Költői túlzás volt. Tiltják a könyvek olvasását, mert az gonosz. Hamis/koholt tudományos cikkekkel dobálózás.


Nem tudnak egyesek érvelni. Sokan valamiért azt hiszik,hogy az emberek elhiszik ami a Bibliában van csak elutasítja,vagy nem érti vagy hasonló. Ezért idézetekkel dobálóznak belőle, nem fogják fel,hogy semmi hatása. Annyi erővel a bármely kitalált filmből,regényből, nyomhatnak jó idézetet, mégse lesz igaz az egész regény.


Térítés.


Furcsa nekem,hogy tudnak ilyen kicsinyes bosszúálló Istent,hogy tudnak imádni.Amikor Hitler gázkamrázta a zsidókat az rossz és gonosz tett. De amikor Isten írtja ki a Földet vagy csak egy várost, akkor annak megvolt az oka.


Tolerancia egy irányú. Ha valaki a kereszténysége szapulja az tiszteletlen. De ateizmust lehet sértegetni mert maga a gonosz.


"A szeretet a legfontosabb". Ez olyan idegesítő reklám szöveg.Semmit se jelent,de hiszik ez valami pozitív dolog. Pedig a valóságban a szeretet semmivel sem különbözik a kapzsiságtól. Csak a kapzsiság a pénz szeretete.


Az a "kényszer",hogy olyan dolgokon vitatkoznak más felekezetekkel, aminek olyan horderejük lehet,mint Jézus zöld vagy fehér köpenyt viselt-e. És képesek ezen órákig rágódni, meggyőzni a másikat. És ha nem fogadják el,hogy Jézus x színű köpenyt viselt akkor a másik fél eretnek.Bár ez az indok inkább vicces mintsem zavaró.


Pokollal fenyegetőzés.


Természetesen ezen tulajdonságok ritkán találhatóak meg egy személybe van olyan akire egyik sem igaz. Szóval önmagába az,hogy az illetőnek hite van szerintem nem sok embert zavar, hanem az ehhez kapcsolódó viselkedési formák. Ateistából is ugyan olyan idegesítő az aki azt mondja ha hiszel Istenbe automatikusan gyenge elméjű vagy.

2012. júl. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Az a keresztény ember zavar aki:

- kapásból hülyének néz, ha megmondom, hogy ateista vagyok.

- rögtön rá akar beszélni a vallására.

- egyfolytában azzal traktál, hogy hogyan lehetnék becsületes ember, ha nem rakták soha elém a tíz parancsolatot?

- többnek hiszi magát, ahogy előttem valaki írta "kiválasztottnak"


Továbbá: hallottam már nem egy normális vallásos ismerősömet panaszkodni, hogy vizsgákra készült, nem ment el a templomba vasárnap, vagy egyéb más dolga volt, és amikor újra megjelent, kapásból letámadta 60 néni, hogy mégis hogy képzeli?

Az is zavar bennük, hogy csomó hívő meleg fiatalt állítanak durva választás elé: vagy változás, vagy a vallás feladása. Tudom, tagadják néhányan azokat a tudományos megállapításokat, hogy a melegséget örökölni lehet csak, de mivel én úgy gondolom, hogy így van, ezért zavar, hogy olyasminek a megváltoztatására kényszerítik őket, ami velük született.


Köszönöm, hogy elolvastad!

2012. júl. 17. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

A legjobban a térítéseik zavarnak,sőt igazából más nem is,mert amíg nem piszkálnak a dogmáikkal,addig nem zavaró az,ha keresztények,max.butaságnak tartok bizonyos dolgokat a tanaikban,vagy nem értek egyet velük.Munkahelyemen,ahol emberekkel kell foglalkozni,van egy nő,nagy keresztény,néha téríteni is szeretne másokat(én mindig meglógok előle:))olyan bunkó stílusban beszél másokkal,ahogy egyik kollegám sem,azért ilyenkor megjegyzem magamban,hogy "ez aztán az igaz keresztényi hozzáállás" de ő azt mondta is,hogy mindig az első az Úr és utána az emberek.hát igen,a pokol útja is jó szándékkal van kikövezve,szóval az ilyen dolgok azért szemet szúrnak,amikor nem látják a fáról az erdőt két Bibliavers meg a nagy szeretet között....


Amit nem értek/fölöslegesnek tartok az életvitelükben,azok a vallásos rituálék;kötelező templomba-gyülekezetbe járás,papnak gyónás,meghatározott imaszövegek,szerintem ezek erőltetett dolgok,és csak előírta az egyház.

Furcsa néha az,hogy nem gondolkoznak logikusan egyes Biblikus,vallási kérdésekben,csak elfogadják amit mondanak nekik.és egyben olyan is van,hogy magának a Bibliának mondanak ellent,közben azt ajnározzák,de nem veszik észre az egészet,szóval ez elég érdekes.A Bibliával kapcsolatban még,az a megdöbbentő,hogy nem képesek beismerni,hogy ellentmondások vannak benne,nem ad mindenre választ(persze az ő szemszögükből érthető,hiszen az egész vallásukat alapozzák rá,ha keresztény lennék,én se szívesen ismerném be)és kizárólagos igazságnak tekintik.És ilyenkor a tipikus "szűk látókörű" jelző igaznak bizonyul,bár nem szeretném őket bántani.

Jézus megváltói tevékenységével nem értek még egyet,szerintem félreértik őt,már életében is sok félreértés övezte.Jézus valódi üzenete az önállósodásra biztatás,a hit,remény,szeretet,fontosságának felhívása volt,amit mindenki szépen ültessen el önmagában és gyakoroljon,nem pedig az,hogy megváltóként Istenítsék őt.

2012. júl. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nagyon hálás vagyok a válaszol miatt!!! Ha több időm lesz kiveséznék egy két részletet a kommentekből...
2012. júl. 17. 21:07
 7/20 A kérdező kommentje:

Jól összeszedtétek!!! : )


Igazándiból a többségével keresztényként én is egyet értek. Az erőszakos, kétszínű, "tudatlan", pénzhajhászokat én sem kedvelem.


Az a bosszantó, hogy minden amit csinálnak kell (Térítés, igehelyek bemutatása, pénzgyűjtés..) Csak éppen rosszul csinálják!!! : (


A keresztény valóban több a nem kereszténynél, hisz hatalmas vagyon, tudás örököse Jézus által. Az evvel párosuló önteltség nem krisztusi.


Az a fura én még csak hallottam olyanról hogy egy felekezet tilt olvasmányokat. Pedig néhány helyen megfordultam már és sehol nem volt ilyen (adventisták, omega pünkösdiek)


Igazándiból azért hozunk mindig igehelyeket, hogy bemutassuk, mennyi minden van a Bibliában.


A melegséggel nem fogunk tudni mit tenni. Egy állítás, egy tagadás. Passzz


Az # 5/6 hozzászólónak üzenem: Kérlek szólj a munkatársadnak, hogy "Tényleg ilyen egy igazi keresztény?". Csak kedvesen mond el, hogy nem érted miért kell erőszakosnak lenni. Hátha rájön, hogy rosszul csinálja.


Írjatok már néhány vallásos dogmát. Én nem ismerek ezeket!!! A templomba járás nem kötelező!!! Aki ezért megró szintén rosszul teszi. Azért járunk, mert szeretünk oda járni, ennyi. Gyónni meg csak a "kaotikusoknál" kötelező tudtommal.


Tudtommal nincs ellentmondás a Bibliában. Nagyon érdekelne mire gondolsz!!! Igazándiból az egész művet egyként kell kezelni és ez okozza a nehézséget. Előfordul, hogy 200. oldalt az 1000.en magyarázza.


Jézus saját maga beszél róla, hogy megváltani jött, így nem tudod, hogy jutottál erre a következtetésre!?

2012. júl. 19. 16:30
 8/20 anonim ***** válasza:

Kedves #1-es

Akik mocskos életet élnek, még szerinted is, ne tekintsd kereszténynek

A gyónás csak a katolikusoknál van, és náluk sem teljesen így működik, csak ezt néha még ők sem tudják, ugyanis, csak akkor hoz helyre mindent, ha az ember megbánja tettét

Az egyház költ az intézményeire, nem tehetünk arról, hogy az állam nem.

Akik így néznek rád az csak meglepődik, vagy nem igazi keresztény

Szerintem nem elítélnek, csak, jót akarnak neked, és te félreérted


Kedves #3-as

A keresztények nem kiválasztottak, aki annak érzi magát, az félreértett valamit

Ez a "mikró használati utasításos" dolog a karizmatikusokra jellemző (a hit gyülekezetesek pl nem csókolják meg egymást a házasságik. Ez még szerintem is túlzás), az viszont tény, hogy általában szívesebben olvassuk a Bibliát, mint a Nagy ateista könyvet

Ne azzal kereszténnyel próbáld meggyőzetni magad aki nem ismeri a Bibliát.

Képzeld el, hogy szeretnénk ha te is üdvözülnénk, ezért meg próbálunk megtéríteni. Nem kell hinned, senki nem kényszerít.

Isten nem bosszúálló. Ha nem csak a Nóé bárkáját, vagy csak a Sodoma történetét olvasnád, hanem az egész Bibliát, átlátnád az indokokat.

Aki az ateizmust sértegeti, az nem igazi keresztény

Néha engem is idegesít a szeretet szöveg, de nem az a lényeg, hogy az a legfontosabb, hanem, hogy Isten szeretett minket, és ez jó dolog, ezért mi is szeressük a másikat.

Jézus részletei, mint a ruhája színe, szintén inkabb a katolikusokra jellemző, de a 2. parancsolat alapján ez egyértelműen elítélendő

Ha a pokollal fenyegetnek, akkor valószínűleg megint karizmatikusokkal van dolgod. Szerintem inkább a üdvösség jóságával kéne téríteni. Istenhez nem félelemből kell menni, hanem szeretetből.


A #4-esnek, de a #3-asnak is azt üzenném, hogy ne embereket nézzetek, hanem az egyházakat.


Kedves #5-ös

Ha ateista lennék a térítés engem is zavarna. Szerencsére Keresztény családban nőttem fel. Általában a Jehova tanúi, akik erőszakosan akarják rád erőltetni a vallást, ráadásul tele Bibliai félreértésekkel. Nyugodtan érvelj nekik a saját véleményeddel.



Én elismerem, van néhány fura egyház, de emiatt ne legyenek előítéleteitek az egész kereszténységgel kapcsolatban. Még az ateista tudósok is azt mondják, hogy a Biblia egy alap olvasmány. Szerintem olvassátok ki, még úgy is ha előre leszögezed, nem fogom elhinni. Utána vitatkozz.

2012. aug. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
36%

-ostobaság

-butaság

-fanatizmus

-kívülről vezéreltség

-nincs egyetlen egy önálló gondolata sem - minden gondolatát és az egész identitását másoktól kapta (mások döntik el, hogy kicsoda)

-kínzóeszközt imádnak (nevüket is arról kapták) Jézus nem volt keresztény - ezt persze ők nem tudják

2012. aug. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Kérdező

Pl.a mindenkit-igazakat és hamisakat is-szerető Isten,és a büntető Isten között van ellentmondás.Hasonló szisztéma:Hasonlítsd össze azt amiről beszél Jézus,ahogyan cselekszik az emberekkel,azokkal a dolgokkal,amik az Ószövetségben szerepelnek.

2012. aug. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!