Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt olyanok, akik a...

Vannak itt olyanok, akik a régi magyar vallást választották, és abban hisznek?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a téma. Hogyan tartják a szertartásaikat? Mennyire elfogadott dolog ez a keresztény társaságban?

#táltoshit #ősmagyar hit
2012. júl. 17. 08:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy is mondjam... jobban hiszek a régi magyar vallásban, mint abban a mediterrán izében, amit beimportáltunk ide kereszténység néven. A természeti népek, ahogy a magyar is nyilván természetközelibb volt egykor, sokkal közelebb vannak a világhoz és Istenhez, mint a vallást könyvekből tanuló okoskodók. Az ősi népek hite tapasztaláson nyugszik és a mindennapokkal kapcsolatos. Szóval igen, többre tartom az ősmagyar vallást. Közelebb áll az identitásomhoz.
2012. júl. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
19%

A régi magyar vallásról szinte semmit sem tudunk.

Az biztos, hogy ismerték az Öregistent, aki megfeleltethető az összes vallásban fellelhető fő-istenséggel (Zeusz, Jupiter).

Akik hisznek az ősmagyar vallásban, azok is elfogadnak egyfajta erkölcsöt, hogy pl. ne lopj, de nem tudom, hogy mennyire vallják az erősebb mindent visz elvét, ami azért az ősmagyarokra jellemző volt.

Társadalomszociológiai értelemben nem lenne baj, ha lenne ősmagyar vallás, viszont nincs meg az a

- szerves fejlődés,

- autoritás,

- hitelesség,

- konszenzus a dogmákban

ami által az ősmagyar vallás

- sokak által elfogadható,

- népszerű

vallás lehetne.


Off: én egyébként ref. evangéliumi keresztyén Jézus-hívő vagyok, nincsen semmilyen más valódi vallás, csak a Jézus üdvösségébe vetett hit. Minden más tévelygés és hiábavalóság.

2012. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

"Minden más tévelygés és hiábavalóság."

Neked. De ez bántó azoknak, akik más utat választottak.

2012. aug. 1. 15:34
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Így van kérdező, csatlakozom, igazad van!
2012. aug. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Látta valaki a magyarok istenét?

Nem

Küldött prófétákat, tett csodákat, stb.?

Nem

A magyarok istene az istenhit egy kezdetleges formája, viszont Ábrahámhoz, Mózeshez tényleg szólt a Magasságos 3000 éve, és Jézus tényleg eljött megváltóként, nem csak a magyaroknak, hanem minden nép üdvösségére.

Ezt vallotta Szent István,

ezt Mátyás király,

ezt Bethlen Gábor,

II. Rákóczi Ferenc az ő Vallomásaiban,

és még sorolhatnám.

Egyikük sem akart ősmagyar vallást, és nem is lesz, amíg van Isten az égben!

2012. aug. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én. :) Ne törődj itt a nyugatiak zsörtölődésével, milyen keresztények azok, akik máglyára küldenek több ezer embert egy i betű miatt? (homousios, homuiusios)
2013. jan. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen. Egy igaz hit létezik a többit csak valaki kitalálta és másokra erőltette. Az ősi vallás évezredek alatt alakult ki a krisztusi pedig csak kétezer éves.
2013. márc. 31. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

Honnan tudod , hogy Mózeshez meg Ábrahámhoz tényleg szólt Isten, és nem csak begombázták magukat....?

A Bibliát emberek írták.... bármit írhattak...

Szent Istvánt meg hagyjuk.. Milyen ember az, aki a hatalomért véres puccsot követ el? Úgy tudom Koppányt felnégyeltette.... Hát kössz... Isten mondta neki, vagy a pápa a támogatásukért cserébe?!

2013. ápr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Szia! Én is inkább az ősi magyar hitben hiszek mint a nyugati zsidó kereszténységben. Illetve hiszem én azt is, de közelebb áll hozzám az ősi, az annyira emberibb volt, nem ilyen felszínes mint a mai... az emberek pletykálni járnak templomba, tisztelet a kivételnek...folyton az adományokat sulykolják, egyházadó, nekem azok a tapasztalataim hogy a legtöbben kétszínű emberkék és a kereszténységük mögé bújva próbálják elhitetni a világgal hogy ők jó emberek. pláne azt uálom mikor a hitetleneket vagy pogányokat elitélik. egyébként a pogány szó jelentésének is utána nézhetne mindenki, mert nagy félreértések vannak. egyébként Koppány és István harca is elég érdekes, hátba támadták Koppányt aki egyébként azért ellenkezett a nyugati kereszténység ellen mert ő is az ősi magyar vallást támogatta a táltosokkal együtt :) ezt csak úgy mondom :D
2013. jún. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
ja és természetesen nem ölték meg azokat akik ellenkeztek a vallástól bár nem is igazán voltak olyanok hiszen a népi hagyományok része volt, természetes dolog. A Napisten és a Bolgodasszony Anyánkkal együtt :) szerintem gyönyörű, családcentrikus, és békés, engem megnyugtat. én egyszer elkezdtem olsani a bibliát és volt vmi olyasmi rész hogy az asszonyok szégyelljék el magukat ha menstruálnak :D nem akarok hülyeséget mondani, majd megkeresem de amúgy tényleg vannak érdekes dolgok amiket a zsidókhoz tudok visszavezetni, nem tudom melyik az a zsidó "csoport" akik ugye a szűz lányok vérével szentelnek meg dolgokat, körülmetélnek és ha vérzel a pap a szájával szívja ki a vért meg ilyen beteg dolgok... meg hogy az paráznaság ha én fantáziálok....én nem érzem annak.
2013. jún. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!