Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Bibliában van szó őrangyalok...

A Bibliában van szó őrangyalokról, vagy ez ilyen népi kitaláció?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy angyalok vannak, meg hogy néhol Isten elküldi őket, hogy vigyázzanak az emberekre, de olyan formában nem tudom, hogy léteznek-e, hogy minden emberre jut egy, aki vigyáz rá. Lehet, hogy buta kérdés, de most kezdtem csak el ezen gondolkozni. Előre is köszönöm:)
2012. júl. 21. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Íme egy link, remélem kielégítő lesz a válasz. :)


[link]


Áldás, békesség!

Mihály

2012. júl. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, pont ilyet kerestem!:)
2012. júl. 21. 11:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Mint ahogy Pétert is kiszabadította a börtönből az angyal,így tudjuk hogy Isten küldhet megmentő angyalt ma is...
2012. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egy újabb könyvben Ann történetét olvashatjuk, aki rákban szenved. Három nappal azelőtt, hogy a kórházba kellene mennie műtétre, egy magas idegen látogatja meg. A férfi azt mondja, hogy Thomasnak hívják, és hogy őt Isten küldte. Thomas felemeli a kezét, Ann melegséget érez, és fehér fény megy át a testén. Mikor megérkezik a kórházba a műtétre, az orvosok el vannak képedve. A lány már nem rákos!

Ezek a történetek felvetnek egy logikus kérdést: Ha mindenkinek van őrangyala, akkor miért csak néhányan menekülnek meg? Megszámlálhatatlanul sok millió ember halt már meg betegségekben, háborúkban, éhségek és természeti katasztrófák miatt. Biztos, hogy sokan őszintén imádkoztak segítségért. Miért nem mentette meg őket egy őrangyal?

A Biblia segít választ találnunk erre a kérdésre. Rámutat, hogy Isten nem személyválogató (Cselekedetek 10:34). Továbbá Isten lojális angyalai jóllehet érdeklődnek fizikai jólétünk iránt, azonban jobban érdekli őket a szellemi jólétünk. Pál apostol kérdésként ezt fogalmazta meg: „ Avagy nem szolgáló lelkek-é mindazok [az angyalok], elküldve szolgálatra azokért, a kik örökölni fogják az idvességet?” (Zsidók 1:14). A fizikai segítség csak ideiglenes előnyökkel jár, míg a szellemi segítségnyújtás örökké tartó hasznot eredményez.

Tisztelettel.:)

2012. júl. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!