Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a neve annak a vallásnak...

Mi a neve annak a vallásnak amelyben az ember az univerzumban és a vonzás törvényében hisz? Egyáltalán vallás ez?

Figyelt kérdés

2012. júl. 22. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
A Titok-ra gondolsz? Nem, nem vallás.
2012. júl. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen. A titkon kívül elég sok könyv ír erről.
2012. júl. 22. 22:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A new age-re gondolsz?
2012. júl. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
panteizmus
2012. júl. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
bármiféle ezotérikus világkép
2012. júl. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Ha vallás az, hogy az ember hisz magában, és abban hogy amire vágyik azt eléri akkor az. Egyik sem szól másról csak erről! Semmi ezoterika nincsen ebben!
2012. aug. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hiszek valamiben és ha azt vallom is akkor természetesen egy vallás alapjává válik. Ha én elmondom,hogy hiszek a szürke kis egérben,,,mert mittudom én valamiért és ezt elmondom másoknak is,akkor már megszületik egy elmélet. És ettől kezdve egy vallásnak az alapítója lettél. Hogy mi a neve mint vallás a vonzás törvénye az szerintem benne van a nevében. Csakhogy úgy ahogy van téves...
2012. aug. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
az Egoizmus a legjobb vallás! XD amm mondtam már h én vok isten? XD
2013. jan. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez, amit leírtál, nem vallás, csak eszmerendszer, világkép, vagy világmagyarázat, ami sokszor része 1-1 vallásnak (pl. hinduizmusban vannak hasonló dolgok), de a fenti hiedelmek legtöbbször egyénenként más és más hiedelmekkel egészül még ki.

Vallás akkor lenne, ha lennének állandó rítusok, egységes hitelvek, ünnepek, erkölcsi tanítások, papok és laikusok elkülönülése, szent helyek stb.

A Biblia szerint az univerzumban való hit bálványimádás, a vonzás törvénye pedig tévtanítás.

2013. febr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!