Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi közül vannak itt...

Jehova Tanúi közül vannak itt fiatalok? (lent)

Figyelt kérdés
Fiatalok! Ti nem szoktatok kongresszusokon barátkozni, ismerkedni lányokkal, fiúkkal?? Én most megismertem pár fiatalt. Ti szoktatok így barátkozni (v.ismerkedni), kongresszusi napokon?? És szerintetek abból baj lehet ha facebookon beszélgetek egy fiúval akit szintén a kongin ismertem meg? Ő már megvan keresztelkedve, én majd most fogok. (olyanok válaszoljanak akik Tanúk! Köszönöm!) 16/L

2012. júl. 23. 14:49
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
81%

Én csak egy nálad pici idősebb srácról tudok, aki ide szokott írni és tanú.

Mi baj lehetne abból, ha barátkozol vagy beszélgetsz emberekkel?

Egyáltalán nem bűn ismerkedni, beszélgetni. Sokkal rosszabul fogsz járni, ha az ismerkedéstől szorongani fogsz és magadba zárkózol vagy butaságokat mesélsz be magadnak ezzel kapcsolatban.

Viszont javaslom, hogy inkább a valóságban élj, mint az interneten.

2012. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
És a nevét nem tudod?? (nick nevét) Vagy hogy melyik kérdéseket írja ő ki???
2012. júl. 23. 17:40
 3/29 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Testvérem!


Szerintem ezt egy vénnel, vagy a szüleiddel kellene megbeszélned. Vagy ha a szüleid világiak, akkor egy példamutató keresztény házaspárt. De most a dráma a kongresszuson jól bemutatta, hogy mi alapján válassz. De ne haragudj, hogy ezt mondom de az udvarláshoz még kicsit fiatal vagy. Barátkozással természetesen semmi baj nincs, csak az is maradjon!Remélem Jehovának örömet szerző döntést hozol!


Üdv Imre

2012. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
58%

lsandor a neve.

Nem hiszem, hogy be fog rágni, amiért elárultam neked:)

2012. júl. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Sziasztok testvérek kata vagyok.

Csatlakozom az előttem szóló testvérekhez.

Nagyon jól tudod, hogy az internet igen veszélyes dolog, mert nincsenek arcok.

És messziről jött ember azt mond amit akar.

Különben az Imre írta, hogy mennyire kell a barátkozással vigyázni, még ha az illetőt látod is , hát még ha nem...


Igen igen a Dráma bemutatta a testvérnő dilemmáját, pedig a fiatalember ott volt szeme előtt és még is majdnem bele esett a csapdába, de szerencsére Jehovára és a szüleire hallgatván jobb házasságban él, mint a drámában szereplő testvérnője aki rosszul döntött.

Mi az Imre és az Isandor már egy ideje kapcsolatban vagyunk és tudjuk hogy testvérek vagyunk.

De ettől függetlenül mi is óvatosak vagyunk pedig Én 21 éve vagyok testvér.1992-ben keresztelkedtem.

Nos azért ha nekünk írsz mi is tudunk segíteni de ahogy Imre testvér írta fontos, hogy a szüleiddel a vénekkel értekezzél erről.


Igen és ha a szüleid világiak, akkor egy keresztény házaspárral akiknek a gyermekük lehetnél, fontos, hogy jó szellemiségűek legyenek.

Kata

2012. júl. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
43%

különben pedig ne a facebookon beszélgess velük, mert ott sok a hitehagyott és behúzhatnak. nagyon fontos, hogy ne fedd fel teljesen a személyedet, mert sok testvérünk került bajba e miatt anyagilag is, mert sok rossz akaratú ember becsaphat, és kihasználhat. erről van cikk az ébredjetekben nem is egy.

Kata

2012. júl. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

"mert sok testvérünk került bajba e miatt anyagilag is"

Sziasztok!

Nem vagyok Tanú,de ez érdekelne.

Hogyan történt?

Semmi rosszindulat nincs bennem őszintén!

2012. júl. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
77%

Kedves Barátom

Ez nem titok senkinél

Azt te is jól tudod, hogy az internet arc nélküli kapcsolat.

Sokan akik kihasználják a gyanútlanokat sokszor csapják be ember társaikat, mert akármit írhatnak magukról aminek a fele sem igaz.


Vannak olyan emberek is a neten akik valamikor a tanúk között éltek és élvezték a testvéri társaságot, egységet.

Ezek közül, némelyek elkövettek olyan hibákat, ami miatt el kellett távolítani őket a gyülekezetből.


Mivel ismerik a tanuk teokratikus nyelvezetét, rafináltan betudnak férkőzni emberek közelébe, és elhitetni hogy ők testvérek.

Mivel itt nem lehet utána járni ki a kiközösített valótlan történetekkel megtéveszthetnek másokat, mivel a testvérek ha nem is híresztelik, adakozóak.

Sőt voltak akiket nem csak anyagilag de érzelmileg is megvezettek, és szívfájdalmat okoztak, az udvarlásukkal.

Főleg a fiatalok azok akik elővigyázatlanok, mert még tapasztalatlanok.


Sőt hallottam olyat is, hogy két ember ki adta magát Jehova tanújának, és így raboltak ki a lakásában egy nénit, mert beengedte őket tudván hogy a tanúk nem tesznek ilyet.

Nagyon kell vigyázni, mert ebből is jól láthatod, hogy egy rossz indulatú ember minden lehetőséget kihasznál a mások életének megnehezítésére.


Ezért is van az, hogy nem is nagyon megyünk be lakásokba, inkább kint beszélgetünk a lépcsőházba.

Sőt olyan is volt, hogy be invitáltak testvéreket világi emberek beszélgetésre aztán jól meggyalázták őket.


Ilyen a világ!

Nos van miből tanulni mindenkinek.

Kata

2012. júl. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Szia!


g2011.07 24-27

g2011.08 10-13

2012. júl. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Kedves valaki

Kinek írtad ki az ébredjetek cikkeket?

Mert egy nem tanú nem fogja tudni meg keresni, szerintem idézned kellett volna belőle.

Kata

2012. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!