Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok a keresztény...

Mit gondoltok a keresztény ötletemről?

Figyelt kérdés

Szóval! Arra gondoltam hogy mi keresztények összegyűlünk egy jó helyen és megünnepeljük a pészah-ot. minden résztvevő hozna pénzt hogy közösen fedezzük az anyagi költésgeket és együtt tudnánk ünnepelve dicsérni az Urat

persze ez csak a jövő évben de az ötlet már meg van!


2012. júl. 25. 02:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nulla pontos választ adok.


Vegyük alapul Jézus szavait.

A pesza-h nem keresztény ünnep ezt jól tudjuk.A zsidó törvényeket szokásokat Jézus a halálával odaszegezte a fára, és új szövetség lévén más dolgokat kell csinálni.

Helyette a halálának emlék ünnepe van, amit az Úr vacsorájának is szoktak nevezni.

Erre mindig megvannak a megfelelő kinevezett emberek akik előkészítik ezt az ünnepet, és nem is kerül pénzbe sem.

2012. júl. 25. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Boldogok a lelki szegények, mert övéké a mennyek országa.
2012. júl. 25. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Ennek mi köze a kereszténységhez?Vagy csak provokatív a kérdés?

2012. júl. 25. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, ha látnád a logikai összefüggéseket, a Húsvét lénygében a keresztény pészach. Sőt az in doeurópai nyelvekben még így is nevezik: pasqua, paque stb. Még időben is közel van a zsió pészach-hoz (igazából illene a keresztény világnak Niszan hó 14-én ünnepelni, de a sok naptárreform miatt tolódnak a dolgok). Ettől függetlenül pészach idején is ünnepelhetsz, ha szeretnél.
2012. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi már régóta gyakoroljuk ezt... vagyis részben.


Sokan igyekeznek zsidótlanítani a Szentírást, pedig enélkül teljesen érthetetlen Krisztus áldozata is.


Ha valaki szeretné megünnepelni a pészach-ot, miért ne lehetne? Persze, hogy nem kötelesség. De mi lenne, ha nem mindent a kötelesség-tiltás oldalról közelítenénk meg, hanem a lehetőség oldaláról?


Aki nem vett még részt széder-vacsorán, vagy hasonlón, az hogyan érti meg az úrvacsorát mélységében?

2012. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak nagyon ötleteim, terveim...

Szerintem vállaljaok önkéntes munkát.

2012. júl. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!