Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e Istennek bármi köze a...

Van-e Istennek bármi köze a vallásokhoz?

Figyelt kérdés

#vallás #Isten #vallásos agymosás #manipuláció. elmekontroll
2012. aug. 5. 00:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
Istennek nem a vallásokhoz van köze hanem azokhoz az emberekhez akik a Kriszus testét alkotják,vallástol függetlenül,mindenhol van Istennek igazi követöje,aki elfogadja Jézust megváltojának azok alkotják a Krisztus testét,és csak ez a lényeg.
2012. aug. 5. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van. Isten céllal teremtette meg a világot, és az embereket. A vallás nem más, mint egy "játékszabály könyv", ami által tudatja az emberekkel, hogy mi tilos, mi szabad.

Ábrahám egyistenhívő volt. Aztán az utódai kezdtek összekülönbözni az egyistenhitben, és vallásokra szakadtak. Zsidók, muszlimok, és keresztények lettek.

2012. aug. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
83%
Nincs. A vallás a hit intézményesítése, egy ketrec, amibe bezárnak egy repülni vágyó madarat.
2012. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Először is definiáld kégy szíves azt, hogy Te mit értesz az "Isten" szó alatt? Ugyanis ahány ember van, annyi istenkép van, és mindenki az Isten szót használja a saját istenképére. Ezért (is) vannak az ellentétek.


Továbbá mit értesz "vallás" alatt? Ez sem egyértelmű...

2012. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
57%

Kedves #1

mi abban a logika, hogy az ember már bűnben fogan meg? Még semmit sem tett, de már bűnös.

Aztán Jézus, aki megváltotta a bűneit az embereknek.

Meg Jézus, Isten fia. ez a legnagyobb bűn. Istennek nincs fia. Ez már társítás. Társítás Jézushoz, vagy Szűz Máriához fohászkodni. Egyedül Istenhez lehet fohászkodni.

A szentháromságról már nem is beszélve.

A keresztények tévelyegnek.

2012. aug. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

Én a 3. válaszadóval értek egyet, saját nézetem alapján.

4. válaszoló

2012. aug. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
26%

Nem értem, hogy a Spirituális Sátánisták, miért tesznek fel ilyen kérdéseket.:)


A választ nagyon jól tudod.Mi pedig azt is tudjuk hogy miért tetted fel a kérdést.:(

2012. aug. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Az a Könyv, amelyhez nem férhet kétség, útmutatás az óvakodók számára,akik hisznek a Rejtett dolgokban, elvégzik az Imádságot, s költekeznek abból, amivel elláttuk őket, akik hisznek abban, ami kinyilatkoztatás gyanánt leküldetett hozzád, s abban, ami leküldetett az előtted jött prófétákhoz, és szilárd bizonyosságuk van a túlvilágban.Ezek vezérelve vannak az Uruk által, s ezek azok, akik aratnak a túlvilágon. Akik hitetleneknek mindegy, hogy intetted-e őket, vagy nem intetted: nem hisznek.Lepecsételte Allah a szívüket és a hallásukat, s a látásukat lepel fedi. Fájdalmas kínzásban lesz részük.


(Korán 2/2-7)

2012. aug. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
Isten jókat kacag a vallásokon
2012. aug. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Senkinek sem kötelezö elfogadni Jézust,de ez a kereszténység lényege,Ádám és Éva ota minden ember bünös és szüksége van megváltásra akár elhiszi valaki akár nem,Isten senkit sem kényszerit semmire,én se azért lettem hivö mert valaki rámeröltette,egyszerüen ráébredtem hogy szükségem van Jézusra,nélküle semmit sem ér az életem.Isten nem a különbözö vallásokban talája kedvét,a vallásokat emberek találták ki,viszont fontos,hogz a hivök egymás hite által épüljenek,és ehez kell egy közösség ahol lelkileg fejlödsz és megerösödhetsz.
2012. aug. 5. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!