Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol tudnék elbeszélgetni egy...

Hol tudnék elbeszélgetni egy római katolikus pappal a problémáimról?

Figyelt kérdés

Babaként a szüleim megválasztották a hitemet, megkereszteltek. Jártam templomba, voltam elsőáldozó, bérmálkozó, készítettem fel kisebbeket is bérmálásra. Keresztanya is vagyok. Azonban egy éve nem járok templomba. Rengeteg olyan dolog van, ami zavar a római katolikus egyházzal kapcsolatban, és szeretném ezeket megbeszélni egy pappal, hogy választ kapjak a kérdéseimre. De a falu papja, ahol lakok, nem igazán kedvel, hozzá nem mehetnék oda, hogy akkor most beszélgessünk egy-két témáról, mert neki fogadóórája van, és akkor is csak hivatalos ügyekkel foglalkozik. Viszont hogy állítsak be egy vadidegen paphoz, aki egyáltalán soha nem is látott? Szeptembertől koleszos leszek egy messzebbi városban, és arra gondoltam, hogy ott tájékozódnék, hogy melyik pap milyen ember, és aki szimpatikusnak tűnik, azzal elbeszélgetnék. Viszont nem nézne totál idiótának? Talán egy kicsit furcsa a kérdésem, de régen volt a családomnak egy pap barátja, vele a szüleim rengeteget beszélgettek, de sajnos meghalt. És nem akarok úgy átkeresztelkedni, hogy előtte nem hallgatom meg egy normális papnak a véleményét az egyházamról, ugyanis azon gondolkodom, hogy más vallás talán jobban illene hozzzám. De tényleg nem akarok úgy dönteni, hogy előtte nem hallgatok meg egy rendes papot. Szerintetek normális ötlet beállítani egy vadidegen, de mások által normálisnak tartott paphoz, hogy segítsen nekem választ találni a kérdéseimre?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. júl. 19. 17:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan megteheted.Hol laksz,esetleg tudnék neked segíteni.
2009. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális ötlet. Lehetöleg fiatal, modern gondolkozású papot keress meg, még jobb lenne ha a városban - ahol koleszos leszel - vannak szerzetespapok.Magánvélemény a legnyítottabbak a jezsuiták.


[link]

2009. júl. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Teljesen normálisak a problémáid, én pont emiatt nem kereszteltettem meg a gyerekeimet : mi megismertetjük őket a főbb vallásokkal, majd döntsenek ők felnőtt fejjel, melyik vallás melyik istenében akarnak hinni, vagy hisznek-e egyáltalán?... :D


Szerintem a neten is találsz olyan katolikus weboldalt, ahol van Fórum vagy társalgási lehetőség.


Pl.: Virtuális Plébánia : [link]


Van Társalgó, Kérdezz-felelek, felteheted a publikus vagy a magánkérdéseidet is, teljesen névtelenül! :D


Mondjuk, arra számíts, hogy egy katolikus pap a saját szemszögéből fog téged meggyőzni, hogy a katolikus vallásnál nincs jobb, nem hiszem, hogy objektív válaszokat várhatsz.

Nem hinném, hogy egy katolikus pap ismeri a más vallások jellemzőit és neked egy másik vallást javasolnának, pedig lehet, tényleg ez lenne számodra a jobb megoldás...


Én a helyedben inkább valamilyen pártatlan fórumon (pl. Index) próbálnék választ kapni az aggályaimra vagy több tájékozott, intelligens ember véleményét kérném ki.


A helyedben tájékozódnék a többi vallásról, hátha rátalálsz arra, ami neked szimpatikusabb!

Az internet erre remekül használható, mindent megtudhatsz bármelyik vallásról!

2009. júl. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

És, ha gyónás közben kérdeznéd meg a papodat a dologról?

Nekem is voltak kérdéseim, és gyónásnál, amikor elsoroltam a bűneimet, megkérdeztem, hogy kérdezhetnék-e valamit, és aztán feltettem a kérdést, szívesen válaszolt rá.

2009. júl. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A gyónás valóban jó alkalom lehetne egy kimerítő beszélgetésre. Kérhetnél pl. lelki vezetést is...
2009. júl. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!