Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az a személy, aki már elvált...

---R33--- kérdése:

Az a személy, aki már elvált (polgári és templomi esküvő után), viszont ugyanazon személlyel (előző hitvestársával) újra kötött polgári házasságot, áldozhat-e szentmisén?

Figyelt kérdés
2012. aug. 8. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, ha gyóntál. De inkább kérdezd meg a papot az véleményem most nem számít. Úgy gondolom, mert nem túl katolikus.
2012. aug. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bár én nem vagyok katolikus, de a bibliát mindennél nagyobbra értékelem mint útmutatót minden emberi szónál.


Szerintem a teremtő is nagyon boldog, hogy kibékültetek.

Már csak azért is, mert Jézus azt mondta, hogy amit isten egybe szerkesztett ember szét ne válassza.

Jézus egyetlen okot adott a válásra, ami feljogosít az újra házasodásra. ami ezen kívül van az miatt nincs ok a házasságra.


(Máté 19:6) . . .Úgyhogy ők már nem kettő, hanem e g y test. Amit azért az Isten közös igába fogott, senki ember szét ne válassza.”

(Máté 19:8, 9) . . .. 9 Mondom nektek, hogy aki elválik a feleségétől, hacsak nem paráznaság miatt, és mást vesz el, házasságtörést követ el.”


Pál apostol is azt mondta, hogy az ember és a felesége béküljön meg egymással.

(1Korintusz 7:10, 11) 10 Azoknak, akiknek van házastársuk, utasítást adok, de nem én, hanem az Úr, hogy a feleség ne menjen el a férjétől; 11 de ha elmenne is, maradjon házasság nélkül, vagy pedig béküljön ki a férjével; és a férj ne hagyja el a feleségét.


Kívánom hogy Isten áldja meg a házasságotokat, és legyetek nagyon boldogok.

2012. aug. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Javítás az a mondat,:

Ami azon kívül van nem ok a válásra.

2012. aug. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A katolikus egyház ezt a válás visszavonásaként értelmezi.
2012. aug. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mustafa33 ***** válasza:
A katolikus vallás szerint, ha a válás nem pápai belelegyezésel történt,akkor nem váltál el. Tehát a egyházi házasságod érvényes és nem volt megszakítva. Arra hogy elhagytad a hitvestársadat egy időre, kérjél bűnbocsánatot - gyónd meg és bánd meg.
2012. aug. 11. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!