Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A buddhista ihat alkoholt?

A buddhista ihat alkoholt?

Figyelt kérdés

"Ezért a buddhista naponta öt erkölcsi gyakorlatot vállal magára. Úgy él, hogy ne sértsen meg másokat. Nem veszi el azt, amit nem adnak oda neki. Erkölcsös, tiszta életet él. Nem hazudik, és durva szavakat nem használ. Nem részegíti le magát."

A "nem részegíti le magát" mit jelent? Egyáltalán nem ihat, vagy csak berúgni tilos?



2012. aug. 9. 00:58
 1/6 feketepeter ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem, honnan származik az idézet?


Tudtommal egész pontosan úgy szól az előírás, hogy nem fogyaszt bódító hatású szereket. Ez pedig sokkal egyértelműbb, hogy nem lehet inni egy kortyot sem. Persze sokan megszegik, de ettől még nem történik semmi.


Ami miatt nem szabad alkoholt inni vagy kábítószerezni, hogy a tudatot elhomályosítja, így az nem marad éber a következményekre. Ebből fakadóan könnyebben követsz el dolgokat, amelyek rossz karmát eredményeznek (például megsértesz másokat, vagy más módon ártasz nekik).


Az előírások nem valamiféle "parancsolatok", hanem aki betartja őket, annak biztosan jó újraszületésben lesz része. Nagyon gyakran már ebben az életben jó következményeket fog megtapasztalni. Ez önkéntes vállalás, nincs külső hatalom, ami megtiltja ezeket a dolgokat. Ez nem tartozik szorosan a kérdéshez, csak fontosnak tartottam hangsúlyozni.

2012. aug. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Itt találtam. Köszönöm a választ. Még csak most ismerkedek a buddhizmussal és kerestem róla valami leírást. Van olyan oldal, ahol mindent leírnak pontosan?

2012. aug. 9. 08:41
 3/6 feketepeter ***** válasza:

Szia!


Összeszedtem neked néhány oldalt, ahol sok olvasnivaló van a buddhizmusról, bár nem mindegyik kezdőknek való, de talán a további kérdezést megkönnyíti.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Ha további kérdésed van, nyugodtan tedd fel itt vagy privátban.

2012. aug. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy pohár bort azért meg lehet inni, annyit, amennyi nincs hatással a tudatodra. De az előttem szóló jól írta amit írt.
2012. aug. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem nyugodtan ihat, de csak annyit hogy ne legyen részeg :) A részegség tompítja a tudatosságot.
2012. aug. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
A Vadzsrajánában (a buddhizmus egyik ága) Láma Ole Nydahl mondta, hogy nyugodtan ihatunk sört. Bár az egy másik ágazata a buddhizmusnak. A lényeg szerintem abban van, hogy ne legyünk részegek mert akkor a tudat nyilván tompább lesz, és esetleg olyan dolgokat teszünk, vagy mondunk részegen, amiket józanul nem mondanánk, vagy tennénk.
2012. aug. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!