Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ismeritek a Magyar Evangéliumi...

Ismeritek a Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetséget?

Figyelt kérdés
Milyen ez? Elkötelezett valamilyen egyház iránt vagy ökumenikus?

2012. aug. 16. 11:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem ismerem. De megmutatom, hogyan lehet információhoz jutni. :)


1. A Google a barátunk, tehát kijelöltem a kérdésedből ezt a részt: Magyar Evangéliumi Keresztyén Diákszövetség; majd jobb egérgombbal rákattintottam a Google-keresésre.


2. Az első találat a szövetség honlapja volt:


[link]


Itt elkezdtem nézelődni, és pár perc alatt eljutottam ide:


[link] index.php?m=8368


Idézem a vonatkozó részt:


"1. A Diákszövetség kapcsolatai a keresztyén gyülekezetekkel


A Diákszövetség nem gyülekezet, nem tartozik egyetlen egyházhoz vagy felekezethez sem, de a hitvallás szellemében testvéri kapcsolatot kíván fenntartani minden bibliai alapokon álló gyülekezettel. Tagjait buzdítja arra, hogy csatlakozzanak egy gyülekezethez, és aktívan vegyenek részt annak életében."


Kérdés megválaszolva. :)


További információért olvasgasd a honlapot, az a legbiztosabb. :)

2012. aug. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ökumenikus közösség. Együtt imádkozunk, gondolkozunk vallásos kérdésekről, és jól érezzük magunkat.
2012. aug. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

re.: mindkettőnek, de Berta Woosternek különösen


igen, ismerem a google-t, meg is néztem a honlapját, és pont azért tettem fel ezt a kérdést, mert ellentmondónak találtam. Ha egyszer ökumenikusnak vallja mgát, miért jön a "keresztyén" megfogalmazással, ami protestáns, plusz miért szerepel a hitvallásban, hogy a megigazulás, idézem, "Isten meg nem érdemelt kegyelme, amelyben a bűnös elnyeri minden bűnének bocsánatát, és Isten neki tulajdonítja Krisztus igazságát. Mindez egyedül hit által nyerhető el.", ami pedig egyértelműen sola gratia, ergo protestantizmus, ami kizár jópár érdeklődőt pl.: görög keletiek és katolikusok. Ezért jött le az a kép, hogy ez egy ökumenikus bőrbe bújt protestáns szervezet, mely a szíve mélyén efelé az irány felé irányítja tagjait. Ami nem baj, mert ezért van több felekezet, hogy mind képviselje az álláspontját, de akkor ne reklámozza magát ökumenikusnak. És ezért érdekelt, hogy a tagoknak ez hogy jön le. Meg is lepődtek az utolsó válaszán, hogy az említettek után hogy mondja azt, hogy ökumenikus.

2012. aug. 27. 23:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!