Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért lenne jó, hogy vallásos...

Miért lenne jó, hogy vallásos lennék, hinnék, keresztény lennék?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 07:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert vallásos lennél, hinnél, és keresztény lennnél.


Nem a mi dolgunk azt mondani, hogy jó lenne. A miénk az, hogy elmondjuk, mi történik veled, ha keresztény vagy (megtalálod az összes többi kérdésben). Az, hogy neked jó e vagy nem, döntsd el te.

2012. aug. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha az leszel, akkor eldöntöd, hogy ez neked jó, vagy sem. Nem kell ezen ennyit rágódni! :)
2012. aug. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem tudom, hogy ez neked jó lenne vagy sem. Van, aki azt mondja, hogy ez jó neki, van, akinek meg nem jó. Alkat kérdése. Aki szeret csoportba tartozni, gyűlésekre járni, előadásokat hallgatni, együtt énekelgetni a többiekkel, sorstársi közösségbe járni, az szereti az ilyeneket.
2012. aug. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Igazából már több vallásos csoport is mondta nekem, hogy csak jót tenne nekem. De nem értem miben. Mint mindenkinek nekem is vannak gondjaim, de nem vagyok egy totál idegbeteg, depressziós ember, nem is művelek rossz dolgokat. De már többen mondták, hogy majd meglátom, hogy csak áldással jár, ha csatlakozok egy egyházhoz. (Bár mindegyik a saját felekezetéről adott tájékoztató papírkát.)
2012. aug. 24. 09:11
 5/16 anonim ***** válasza:
50%

Ezt tényleg neked kell eldöntened. Bár régen rossz, ha ezen gondolkodni kell - mivel ha nem hiszel, akkor fölösleges az egyház, szerintem.


Én például járhatnék templomba és gyülekezetbe, amennyit akarok, mert képtelen vagyok komolyan venni a mindenféle istenségekről szóló meséket - ezért nem is tervezek vallásosnak lenni :)

2012. aug. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A hit nem úgy működik, hogy na mostantól hiszek, és várom az eredményt. Ha alapból nem hiszel, akkor az csak valami hatásra (lelki trauma, érzelmi élmény, stb.) történik meg, sőt gyakran akkor sem. Ez a neveltetésedtől,

világlátásodtól is függ.


Aki azt mondja, hogy jobb lenne neked, csak azért mondja, mert nekik az a természetes, vagy megtérve jobb lett az életük, mint korábban volt. Valószínűleg azért, mert korábban üres volt, vagy bizonyos kérdésekre nem kaptak választ. (Életvitel, célok, okok, stb.) De ha ezt az igényt nem érzed alapból, vannak céljaid, elfogadod, hogy nincs mindenre jó válasz, akkor ne erőltesd, mert csak magadat csapod be. És ha valaki téríteni akar, örülj, hogy ő boldog, de ne irigyeld.

2012. aug. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

Egyáltalán nem lenne jobb. Nem gyanús, hogy egy olyan klub szeretne beszervezni aki azt tanítja, hogy a kételkedés nélküli hit erény? Hogy ne kérdőjelezz meg semmit. Hogy hiába tűnik valami ellentmondásosnak, logikátlannak, nem baj, ne gondolkodj, ne kételkedj, csak higgy.


A tanításainak lényege a szándékos bűntudat keltése a pokollal való fenyegetéssel. Minden amit egy vallás adhat (közösség?remény?), azt megkaphatod máshonnan is fölösleges bűntudatban tartás nélkül.

2012. aug. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Belátom, hogy a 7. válaszolónak igaza van, bizony.
2012. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval. Vallásos is sokféleképpen lehetsz, de csak akkor leszel, ha olyan lelki problémáid akadnak, amelyek megoldását fontosnak tartod, de lemondtál a megoldás megtalálásáról. Már csak a hit marad, ez vezet el a valláshoz. Ahhoz, amelyik - a te értelmezésed szerint - a legtöbbet ígéri a problémáidra. Ez az ígéret természetesen nem szó szerint értendő.

Ha ilyen gondjaid nincsenek (vagy meg tudod magyarázni, ha megoldani nem is), akkor nem lesz szükséged vallásra.

2012. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Közben több hozzászólás érkezett. Szóval a #6-os válasszal értek egyet.
2012. aug. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!