Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kitől kell hitet kérni? Kihez...

Kitől kell hitet kérni? Kihez kell imádkozni? Istenhez vagy Jézushoz?

Figyelt kérdés

Milyen az amikor hitet kap az ember?

Gyorsan történik meg vagy szépen lassan az életünk során megerősödik?

Mert látni olyan,hogy -mostazonnalmegtértem-,de nekem az ilyen gyanús.

Egyesekkel megtörténik ilyen gyorsan másokkal miért nem?

Pl. 700-as klub. Aki bajban van,mert gyilkos,drogot árul és kergetik a rendőrök az összeteszi egyszer a kezét és kap hitet, sőt még a kérése is teljesül, míg másnak gond nélkül meghal a gyereke vagy stb. pedig...



2012. szept. 20. 17:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
38%
A hitet ne keverd össze a hitellel. A hitelt banktól lehet kérni, a hitet senkitől. Olyan nincs, hitet nem kapsz. Vagy hiszel, te magad, vagy elhiszed másoknak, hogy ők mit hisznek, de Isten nem ad hitet. Nagy ívben tesz rá, hogy te hiszel vagy sem, teljesen mindegy neki. Ha hiszel benne, jobben megérted, megszereted a világod. Megtanulod más szemmel nézni, csodálni Isten művét. Ha nem hiszel benne, akor sem lesz semmi bajod.
2012. szept. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Máshol meg azt mondják,hogy lehet hitet kérni.

Meg kell próbálni az Urat.

Ő sem kér vak hitet. stb.

Honnan tudjam kinek van igaza?

2012. szept. 20. 18:37
 3/13 Pietrosol ***** válasza:
34%

Szia!


Ha nem tudatként éled meg Jézust,akkor akárkihez imádkozhatsz!De ne csüggedj,menni fog az csak az elméletet ültesd át a gyakorlatba!Minden nap azért van,hogy változz!A változás egy folyamat,amely megértés,nem megtérés!Amit nem tudsz az értelem rendszerébe helyezni,azzal ne foglalkozz!

2012. szept. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Pietrosol ***** válasza:
26%

Bocs,még valami!


700-as klub?Ne akarj a tv-ből megérteni valamit,a média ott vág át ahol akar!


A valóságban keresd,ne szűrőkön keresztül!

2012. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ef 2:8 Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


Gal 3:2 Csak azt akarom megtudni tőletek: a törvény cselekedeteiből kaptátok-e a Lelket, avagy a hit hallásából?


Róm 10:17 Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által(útján).


Márk 9:24 A gyermek atyja pedig azonnal kiáltván, könnyhullatással monda: Hiszek Uram! Légy segítségül az én hitetlenségemnek.


Na? Épült a hited?

2012. szept. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
41%
Kédező, ha itt vagy még, én csak arra figyelmeztetnélek, ha hiszel nekem - persze semmi okod rá - hogy a hitet ne könyvekben és ne hegyes tornyú épületekben keresd. Ott nincs, vagy lehet, hogy van, nem tudom, de ott tanítják, magyarázzák, hogy hogyan kell hinni. És akkor birka maradsz, ahogy a nyáj többi tagja is. Ha viszont a hitet magadnak szerzed meg, magad találod meg Isten lényét a remekműben, boldog ember lehetsz ettől. Semmiféle kötelezettséggel nem jár, nem kell hülyeségeket énekelgetni, szoknyás férfiak kezét csókolgatni, pénzt adni senkienek. Csak kitárni magadat Istennek, észrevenni őt. Ennél bizalmasabb kapcsolatba nem kerülsz senkivel soha.
2012. szept. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el az evangéliumokat és a Krisztus elvezet téged Istenhez. Esetleg jár el elmélkedni egy templomba vagy gyülekezetbe.

De a legjobb, ha személyes kapcsolatba lépsz Istennel mindennapi imával. Bánd meg bűneid, kerüld a bűnt és törekedj a szeretetre. Soha ne kérd ellenségeid vesztét, hanem inkább bölcsességet. De ne azért, hogy Úr legyél, hanem magadért és másokért.

2012. szept. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Red Rose válasza:

El mondom az én történetem és adok utána neked választ is.:)


Én mikor el kezdtem megismerni Istent sokat olvastam a bibliát szomjaztam éjjel arra feküdtem és nappal arra keltem.A hit az megvolt bennem ahogy többet olvastam tanultam egyre többet tudtam a hitem is jól megnőtt mellé jött ajándékként a Szentlélek vezetése.


Itt egy Bibliai pl is itt a mag a hitett jelnti.

Máté 25

14.

Mert épen úgy van ez, mint az az ember, a ki útra akarván kelni, eléhívatá az ő szolgáit, és a mije volt, átadá nékik.

15.

És ada az egyiknek öt tálentomot, a másiknak kettőt, a harmadiknak pedig egyet, kinek-kinek az ő erejéhez képest; és azonnal útra kele.

16.

Elmenvén pedig a ki az öt tálentomot kapta vala, kereskedék azokkal, és szerze más öt tálentomot.

17.

Azonképen a kié a kettő vala, az is más kettőt nyere.

18.

A ki pedig az egyet kapta vala, elmenvén, elásá azt a földbe, és elrejté az ő urának pénzét.

19.

Sok idő múlva pedig megjöve ama szolgáknak ura, és számot vete velök.

20.

És előjövén a ki az öt tálentomot kapta vala, hoza más öt tálentomot, mondván: Uram, öt tálentomot adtál vala nékem; ímé más öt tálentomot nyertem azokon.

21.

Az ő ura pedig monda néki: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

22.

Előjövén pedig az is, a ki a két tálentomot kapta vala, monda: Uram, két tálentomot adtál volt nékem; ímé más két tálentomot nyertem azokon.

23.

Monda néki az ő ura: Jól vagyon jó és hű szolgám, kevesen voltál hű, sokra bízlak ezután; menj be a te uradnak örömébe.

24.

Előjövén pedig az is, a ki az egy tálentomot kapta vala, monda: Uram, tudtam, hogy te kegyetlen ember vagy, a ki ott is aratsz, a hol nem vetettél, és ott is takarsz, a hol nem vetettél;

25.

Azért félvén, elmentem és elástam a te tálentomodat a földbe; ímé megvan a mi a tied.

26.

Az ő ura pedig felelvén, monda néki: Gonosz és rest szolga, tudtad, hogy ott is aratok, a hol nem vetettem, és ott is takarok, a hol nem vetettem;

27.

El kellett volna tehát helyezned az én pénzemet a pénzváltóknál; és én, megjövén, nyereséggel kaptam volna meg a magamét.

28.

Vegyétek el azért tőle a tálentomot, és adjátok annak, a kinek tíz tálentoma van.

29.

Mert mindenkinek, a kinek van, adatik, és megszaporíttatik; a kinek pedig nincsen, attól az is elvétetik, a mije van.

30.

És a haszontalan szolgát vessétek a külső sötétségre; ott lészen sírás és fogcsikorgatás.


A hit magját te is megkaptad de utána azt neked kell szaporítani tanuld az igét hallgasd azt.

Rómabeliekhez írt levél 10,

7.

Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.Isten Áldjon:)

2012. szept. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Igen a hit hallásból van. Olvasd a Bibliát kezd az evangéliumokkal. S járj gyülekezetbe! De mindig nézz utána hogy amit tanítanak az a Bibliában is úgy van e ahogy tanítják. A gyülekezet azért építő a hit szempontjából mert mások is elmondhatják hogy hogyan jutottak el Istenhez s ebből te is meríthetsz a hited számára.

2012. szept. 21. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az Atyához imádkozzunk, Jézus nevében. A legtöbb embernél ez egy hosszú folyamat, általában élethosszig tartó. A "mostazonnalmegtértem" típusú emberekkel általában az a helyzet, hogy éri őket valami olyan élmény, amelynek a hatására hirtelen megerősödik a hitük - de ez nem mindig tart ki, általában az idő múlásával alábbhagy az ilyen emberek lelkesedése, és hite is.

Az emberek 99%-a lépésről lépésre, apránként erősödik meg a hitben, és kerül közelebb az Úrhoz.

2012. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!