Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Jehova tanúi szerint az...

Ozmium42 kérdése:

Ha Jehova tanúi szerint az első Jehova tanúi a Bibliában vannak, akkor más keresztények, pl. katolikusok, reformátusok, stb. akik ugyanazt a Bibliát használják, és ugyanazt az istent (Jehovát) tisztelik és vallják, szintén Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Ellenben ha nem, és a 19. századig kellett várni, hogy Jehova tanúi jól odamondogathassák a tutit a többieknek, akkor akkor a Biblia személyei nem lehetnek Jehova tanúi.
2012. szept. 23. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Van egy kis gond a megfogalmazásodban: a Biblia tanúk által használt fordításában sok mindent kiforgatnak, ezért semmiképp sem nevezném ugyanannak a két könyvet annak ellenére, hogy tartalmilag nagy százalékban hasonlítanak egymásra - sajnos az eltérő kevés miatt válik valami mássá, ami miatt sokan támadják. Csak az tudná megmondani, melyik fordítás áll közelebb az eredetihez, aki ismeri a nyelvet, az pedig nem én vagyok. Viszont az nyilvánvaló, hogy valahol ellentmondás van. Hiszen, ha folytatva a gondolatmeneted, a Biblia személyei nem Jehova tanúi, akkor az őket követők sem lehetnek azok... most akkor gondoljuk végig, mi is van??? Kinél van az igazság és hol az ellentmondás? Megjegyzem, senki ellen nem akarok uszítani, pusztán a véleményem írtam le.

Ozmium42, sok értelmes és érdekes válaszod olvastam itt már, ez a kérdésed pedig rendesen el is gondolkodtatott :)

2012. szept. 23. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 MRC31 ***** válasza:

Az alapvető gond ott van, hogy adott egy könyv és abból több mint 250 Biblia-alapú vallás lett. Mindenki a saját szája ízét szeretné érezni? Nem adok erre választ, ki-ki döntse el saját maga. Nem vagyok sem keresztény, sem a tanúkhoz nem tartozom csak figyelek és olykor olvas-gatok a témáról. Héberül az Isten neve írva Jhv, kiejtve Jáhvé, ezt formálták a tanúk Jehova-ra, hogy miért arra ők tudnák megmondani a választ.


Annó pár éve próbáltak megtéríteni a tanúk de nem hagytam magam és úgy az 5. alkalom után nem kerestek többé, feladták. :D Náluk van több logikátlanság is amivel ellenérveltem, ezért volt a többszöri tali, mert mindig abban maradtak, hogy - oké, utánanézünk! :D


A kérdésed: úgy értelmezve, hogy a tanúk is ugyanazt az Istent vallják, minden más keresztény is "Jhv követője", de nem a "Jehova tanúi" - mert az már egy külön vallás.

2012. szept. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Helló, Ozzy :)


A következő linken az 1. válaszban találod a JT-k magyarázatát, miszerint Ábelig vezetik vissza a "tanúkat"; utána pedig a 8. sz. alatt az én válaszomat, amiben leírtam, hogy ez miért nem áll meg:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__3..


Azért itt is külön kihangsúlyozom, hogy a Bibliában SEHOL nem szerepel a "Jehova Tanúja" szókapcsolat; és az egész teológiájuk már itt nem stimmel...

2012. szept. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 juraj zsok ***** válasza:
86%

JT-i a Zsidók 11:4-12:1 verseit hozzák fel arra hogy az első tanuk a Bibliában vannak.


De hogy ez meg-e áll nagyon egyszerüen ki lehet zárni illetve el lehet dönteni hogy igazuk e van.


Meg kell nézni hogy mit jelent a tanú - szó szinonimái.


Egy online szinonima szótárban többek közt ezt találtam:


bizonyít; rábizonyít; bebizonyít; [tényekkel, adatokkal] alátámaszt; HIV. okadatol; [adatként kezelve] adatol; igazol; dokumentál; ÁTV. VÁL. KÖV. bélyeget süt (vkire) ; ÁTV. VÁL. KÖV. rásüti a bélyeget (vkire)


Tehát az aki magát Isten tanuájank nevezi annak bizonyitania kell Istent,igazolnia kell őt stb.


Ha ebből indulunk ki akkor ki lehet zárni a logika és a tettek alapján hogy kire vagy kikre vonatkozhat hogy tanúsitják Isten.


Kiindulópont lehet pl. a hitnézet alapja,vagy pl. a tagok illetve a veuztők vagy a szervezet viselkedése.


Gondolok itt arra hogy ha én vegetariánus vagyok és 40 éve nem ettem húst akkor nem tanúskodhatok az mellett hogy mennyi élvezetet nyújthat a szürkemarha pörkölt.



Vagyis ha valami mellett tanuskodok akkor azt ismernem kell és az életemmel bizonyitani kell.


AZ aki Istent követi annak látszódnia kell az életén a legapróbb részletig,és ugyanez mondható el egy Istent követő szervezetről is.


Egy római katolikus, bencés rendi nõvér, Mary Ann Pakiz (volt Mary Laurin nõvér) a következőket mondta:


Isten Igéjének nincs szüksége magán kívül más tekintélyre...


Ha valami mellett tanuskodok akkor annak kell lenni alapnak.Isten szava saját maga jelenti ki hogy ihletett(2Tim 3:16,17)


Tehát az aki azt állitja hogy Jehova tanuja annak a biblia alapján kell erről tanuskodnia..vagyis a hitnézeteknek csak és kizárólag ezen kell alapulnia.


Ahitnek a 19.század előtt is voltak tanui pl:


Agobard érsek - isz. 779-cca 840 -ig,valamint kortársa Claudius püspök.Ők szót emeltek az Irá ellenes tanok ellen.


Bruys-i Péter és Lausanne Henrik a XII. században ellenezték a cscsemőkerezstelést,a halottakért mondott imákat és az átlénygülést..és lemondtak papi tisztségükről,persze ezzel az életükkell fizettek.


Valdo vagy Valdés Délkelet Franciao.-gi laikus szorgalmazta a Biblia leforditását a kööznép számára érthető nyelven.Eladta a vagyonát és többen követték ebben és kiadták egy olyan nyelven amit sokan értettek a környéken.Ezért 1184-ben kiközösitették őket az egyházból,amiért a bibliát védelmezték...követőit valdenseknek hivták.


De ot van még Ohn Wycliffe 1330-1384,William Tyndale,Henry Grew,Sir Isaac Newton,Henry Grew stb-ők mind tanuskodtak arról az évszádaok alatt hogy Isten szava a Biblia.És a hitnézeteknek ezen kellene alapulnia...


Röviden enniy jutott az eszembe:-)

2012. szept. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Kedves 2-es.


MRC31 válasza:


Az alapvető gond ott van, hogy adott egy könyv és abból több mint 250 Biblia-alapú vallás lett. Mindenki a saját szája ízét szeretné érezni? Nem adok erre választ, ki-ki döntse el saját maga. Nem vagyok sem keresztény, sem a tanúkhoz nem tartozom csak figyelek és olykor olvas-gatok a témáról. Héberül az Isten neve írva Jhv, kiejtve Jáhvé, ezt formálták...... a tanúk Jehova-ra,...... hogy miért arra ők tudnák megmondani a választ.


Egy dolog nagyon elkerüli a figyelmedet.Sok Bibliai név napjainkra a magyar Bibliákban,(szóhasználatban), teljesen megmagyarosodott.


Tipikus példa erre Jézus neve.


A Katolikus Biblia 1987-es kiadásában az 1127-es oldalon az apróbetűs ,, Jegyzetek,,címszó alatt a 4.-ik bekezdésben az alábbi olvasható:


,,Máté Jézus Krisztus őseivel kezdi evangéliumát. Jézust kettős névvel hozza, amennyiben Krisztusnak is nevezi.

Jézus nevének teljes alakja a zsidóban....,,Jehosusa-Jahve,,...a segítség, az üdv.

Ennek rövidített alakjából, Jesua-ból lett a görög Jézus név.


Ma már ezt senki sem vitatja.


De mi van Isten tulajdon nevével?


Ugyan ez a Biblia a ,,Megjegyzések a könyv használatához,,címszó alatt a 8.-ik oldalon többek között ezt is írja:

...,,A Jahve nevet szintén a hagyománynak megfelelően..,,Úr,, szóval fordítottuk.De kivételesen meghagytuk a héber alakot ott, ahol külön hangsúly van rajta.,,


Ez a külön hangsúly úgy kb.29 x-er fordul elő a Mózes által írt Kivonulás könyvében.


Az indoklásban úgy szól,hogy....,,a Jahve nevet,, nem pediglen...,,YHVH-át,,.

Persze tudjuk, hogy a zsidóban nem használtak magánhangzókat az írásokban, csak mássalhangzókat.Innen a YHVH.


Hogy a görög iratokban nem szerepelt az Isteni Jahve név, ez sem igaz.Maga Jézus tett róla bizonyságotaz egyik kijelentésében:


Márk 12:28,29.


,,28.Egy írástudó is hallgatta a vitát.Amikor látta, milyen találóan megfelelt nekik, megkérdezte tőle:,,Melyik az első a parancsok közül_,,


,,29.Jézus így válaszolt: ,,Ez az első: Halld, Izrael: Az Úr a mi Istenünk az egyetlen Úr,,.


Vajon hogyan hangozhatott ez, amikor Jézus a Mózes könyvéből idézte ezt a kijelentést?


Valószinű, így:


,,Halld Izrael: Jahve a mi Istenünk,az egyetlen Jahve,,.


Ezt mint már írtam, a 8-ik oldal kommentje támasztja alá.


De mindezek mellett még ez is olvasható a Katolikus Biblia 15.-ik oldalán....,,Az öt könyv szerepe a vallásban,, címszó alatt.


Csak a lényeget emelem ki.


,,A Pentateuchus Istennek a világgal való kapcsolatát vázolja, s mint ilyen lett a zsidó vallás alapja s kánoni könyv.

Az ószövetségi ember megtalálta benne sorsának magyarázatát, s választ kapott azokra a kérdésekre, amelyek mindenkiben felmerülnek a világra és az életre vonatkozóan......Megmagyarázta azt is, hogy az egy Isten, Jahve,miért Istene Izraelnek, s hogy Izrael miért az ő népe.,,


Ezért emelte ki Jézus, hogy....Halld Izrael,..Jahve a mi Istenünk......


Az pediglen, hogy egy tulajdonnevet felcserélhetnek főnévvel, igen csak helytelen.Mivel a Biblia feltárja, hogy van sok isten, és van sok úr.1Korinthus 8:5,6.

S ha én azt mondom, ...Úr,,- Adonájt,Her,Mister,Pán, Hospodin,Gospodyn, vajon kire gondolok, kihez szólok?


A főnevek, mint az:..úr, paraszt, szolga, tanár, diák,cukrász, stb. pozíciót jelző, jelentő szó.


A tulajdonnév azonban azonosít,mint: a Yahve,Jehova, Jézus, Péter,János stb.


S hogy miért Jehova és nem Jahve.Az elején már írtam, hogy hogyan lett a ,,Jehosusa-Jahve-ből a magyarban használatos Jézus név.


A Jehova név nem kitalált változat,nem is Jehova Tanuitól származik hanem a héber Yahveh latinizált magyar formája, amelyet nem csak a Jehova Tanui által kiadott Bibliában olvashatunk, hanem a reformtus Bibliában is, pontosan a Károli Gáspár Bibliában.


2Mózes 6:3.,,Ábrahámnak, Izsáknak és Jákobnak úgy jelentem meg mint mindenható Isten, de az én Jehova nevemen nem voltam előttük ismeretes,,.


2Mózes 15:3.,, Vitéz harcos az Úr: az ő neve Jehova,,.


Zsoltárok 83:19.,,Hogy megtudják, hogy te, a kinek neve Jehova, egymagad vagy felséges Isten az egész földön,,.


Ésaiás 26:4.,,Bízzatok az Úrban örökké, mert az Úrban, Jehovában, örök kőszálunk van,,.


A nevekhez még csak annyit:Vajon az emberek miért nem vitatják, hogy a Hans az nem János,a James az nem Jakab,és a Helena az pedig nem Ilona.

Azért, mert Sátán az Ördög csak az Isten nevét akarja eltörölni az emberiség elől, hogy azok akik akarják, ne hívhassák őt segítségül, és ne is ismerjék meg őt.Pedig az örök élet egyik feltétele az, hogy megismerjék őt:

János 17:3.


,, Az pedig az örök élet, hogy ismeretet szerezzenek rólad, az egyedüli igaz Istenről, és arról, akit elküldtél, Jézus Krisztusról,,.


Azt hiszem, ha valakiről ismeretet szeretnénk szerezni,az első az, hogy megtudjuk az illető tulajdonnevét.


üdv. László

2012. szept. 25. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 lsandor ***** válasza:
22%
Jehova mellett tanúskodni kell. Ezt az életvitelünkkel kell tenni. Úgy kell élnünk, hogy bizonyítsuk azt, hogy Isten parancsának a követése a legjobb út. Tanúskodni kell Isten mellett a szuverenitás vitakérdésében, vagyis, hogy Ő tudja jól, hogy mi válik a javunkra. Aki Jehova mellett tanúskodik az szorosan követi a Biblia tanácsait, akkor is ha ez kényelmes vagy épp nem kényelmes a számára
2012. szept. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MRC31 ***** válasza:

#5 László!


Köszönöm a kimerítő válaszod, csak nem értem, hogy hova ez a túlzott nyelvmagyarázat. Ha teszem fel Teremtő vagy Mindenható címszavakkal tiszteli meg valaki, vagy csak formálisan Istennek hívja de igyekszik tisztességes életet élni akkor csak azért pokolra jutna mert nem tudja az igazi nevét? Lehet valakit úgy is tisztelni, hogy tudom az igazi nevét és úgy is gyűlölni, hogy tudom az igazi nevét. De nem is ez a lényeg, hogy mennyi tudás van az emberben, hanem az, hogy van-e a szívében szeretet. Sok-sok keresztényt láttam akik fejből fújták az igeverseket, de a szeretet szóval nem voltak tisztában és láttam keveseket akiknek tudása nem sok, de árad belőlük a tiszta szeretet. A tudás elvakít, a szeretet betölt.


Mintha egy dolog nagyon elkerülné a figyelmedet. A véleményed szerint miért van ennyi keresztény vallás egy könyvből származtatva? Egy korrekt választ szeretnék, ha nem nagy kérés akkor tömören, köszönöm.

2012. szept. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
36%

Kedves MRC31.


Héberül az Isten neve írva Jhv, kiejtve Jáhvé, ezt formálták a tanúk Jehova-ra, hogy miért arra ők tudnák megmondani a választ.


Én csak erre a felvetésedre akartam válaszolni.


A Jahvé-t mint nevet nem a tanúk formálták Jehova-ra.

Azt pediglen,hogy miért van több mint 250 Biblia-alapú vallás , rövidesen ecsetelem.


üdv.László

2012. szept. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
11%

Ahogyan egy kórházban a fehér köpeny nem tesz automatikusan mindenki orvossá, úgy a Biblia birtoklása sem tesz mindenkit Krisztus igazi követőjévé.


A Biblia a János 13:35. ezt írja:


,,Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”


Igen a szeretet az ami azonosítja az igazi keresztényeket.

De nem csak egy-két ember iránt.Sem egy nemzeten belül.

A Keresztényi szeretetnek, amire Jézus buzdította a kovetőit, nemzetközi seretetnek kell lennie.


A másik dolog pedig az, hogy nem csak békeidőben kell ennek fénylenie, hanem akkor is, amikor két politikai hatalom egymásnak esik.Amikor az egyik nemzet harcol a másik ellen.


A nemzetközi vélemények szerint ilyen esetekben, csakis Jehova Tanui viszik el a pálmát.Ez azért mond valamit.

Lehet támadni, lehet ócsárolni,lehet gyanusítgatni,a tények azok tények.

2012. szept. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

A jó öreg dzsókerérv, amit mindig elő lehet húzni... Különösen "megható" mai korunkban, azaz békeidőben, amikor nincs éles helyzet. :D

Mintha a szeretet csakis így lehetne kifejezhető. Pff.

2012. okt. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!