Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi?! Titkolnunk...

Jehova Tanúi?! Titkolnunk kell h, nem vagyunk közömbösek egymásnak?

Figyelt kérdés
Meg ismertem egy srácot. Ő 18 én 17 éves vagyok. sokat beszéltünk. már lassan 3hónapja ismerjük egymást.de mind2-en tudjuk h, egy picivel több van köztünk mint barátság. már találkoztunk is,ott is nagyon jól elvoltunk. együtt még sehol nem jelentünk meg. de szeretnénk a kongresszuson majd találkozni,egymás mellé ülni de akkor most titkolnunk kell mindent? nem biztos h, menni fog a színészkedés mások előtt főleg úgy h, mind2-en szeretjük egymást! :/ (ja és mind2-en meg vagyunk már keresztelkedve!) tanúk légyszíves válaszoljatok mert nagyon rossz így! :/

2012. szept. 26. 10:29
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Most egy kicsit kiábrándultam... ((( Már a Jehova Tanúi is h-t írnak hogy helyett, meg olyant, hogy "mind2-en"? :o(( A sivárság és az igénytelenség nem ismer már hitbéli korlátokat...
2012. szept. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
94%

Vannak emberek (főleg 17-18 évesek???) akik elhiszik ezt a jehova baromságot??? Komolyan mondom, nem hiszem el...na mindegy...jobban járna mindkettőtök, ha kilépne ebből a fatális baromságból, még mielőtt teljesen kimossák az agyatokat mindenféle kitalált baromsággal. Nem is értem hogy terjedhet így ez a szekta (bocs nekem annak minősül). Főleg azért is idegesít, mert még zaklatják is az embert, ha kell, ha nem...én se vagyok vallásos, de nekem is sok amit ezek össze-vissza zagyválnak.


Lehet lepontozni.

2012. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Andizsuzsi ***** válasza:
69%
Nem gondolnám, hogy titkolni kellene. Elvégre a tanúknak is kell valahogyan ismerkedniük. Gondolom örülni fognak, hogy a közösségen belül találtatok egymásra.
2012. szept. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Hát sztem nem nagyon örülnének. mert ugye van h, csak akkor ismerkedjünk meg járjunk ha össze akarunk házasodni. de 17 évesen én még nem akarok minimum 1 évet ha nem többet szeretnék várni. és elnézést a rövidítésekért csak telefonról írok.
2012. szept. 26. 12:03
 5/27 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet elég korán elkezdeni az agymosást, ma ott tartunk, hogy 17-18 éves fiatalok totális agymosáson vannak túl, ezzel csak az életüket teszik rosszabbá, de hát lényegtelen...
2012. szept. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 nagylzs ***** válasza:
100%

Tudom hogy nem ez volt a kérdésed. De én meg kötelességemnek érzem elmondani, hogy jogod van abban hinni amiben te akarsz, és azt gondolni meg azt csinálni amit akarsz egészen addig a határig amíg ez nem sérti mások egyenlő jogát ugyanehez.


Ha olyannal vagy együtt aki önszántából veled akar lenni, akkor azzal nem nagyon sérted senki szabadságát. Főleg ha már 17 éves vagy, akkor ebbe másoknak nem igazán van joguk belszólni. Nemcsak vallási alapon, hanem semmilyen alapon. Hiszen akkor neked is ugyan annyi jogod lenne beleszólni az ő vallásukba! Na jó, majdnem ugyan annyi. Igaz hogy nem vagy még 18 éves önálló ember, de már közelítel hozzá. Ennek megfelelő szabadságot kell kapnod ebben a kérdésben is.


Természetesen attól még hogy jogtalan, lehet hogy megteszik, mert vannak olyan emberek akik elnyomnak másokat.


17 évesen talán már eljött az ideje hogy saját vallást válassz. Nem azt mondom hogy ne legyél Jehova tanúja. Csak azt, hogy ne mások mondják meg hogy mit higyj és mit gondolj. Nézz utána más vallásoknak, és más lehetőségenek is. A saját véleményedet kell kialakítanod. Ha kialakítottad a saját véleményed, akkor az álatad föltett kérdés többé nem kérdés, mert te magad adod meg rá a választ.


Persze nem ismerjük a családi háttered, de lehet hogy ennek ára lesz. Mondjuk vallást váltassz, és kitagadnak a családból? Nem tudom mennyire szigorú szabályok szerint éltek. Néha nehéz szabadnak lenni.

2012. szept. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%

Nem teljesen értelek. Nem vagyok Tanú, de van pár ismerősöm.

Az egyiknek most 18 évesen volt az esküvője, a másiknak 20 évesen. Előtte sokat voltak együtt a párjukkal, gyülekezetben, más tanú fiatalokkal, kiirándultak stb.

Kb mindkettő ismerősöm 2-3 éve ismeri a párját, az elején még egyáltalán nem volt biztos, hogy összeházasodnak, és megsem volt probléma abból, hogy ismerkedtek.

Szerintem beszélj a szüleiddel, hogy hogyan megy ez.

2012. szept. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
47%

Nem, semmikép! Sőt jó hogy, mindketten már alámerítettek vagytok. Az, hogy a barátságnál egy kicsit több van köztetek, azt sem kell szégyelni. Természetes dolog, hogy ha két ember szereti egymást, akkor vonzódnak egymáshoz. Ami fontos az, hogy betartsátok Jehova irányadó mértékeit, főként azokat, amelyek az erkölcsre vonatkoznak. Tisztázzátok egymás között, hogy mit éreztek egymás iránt. Ha mindketten vonzódtok egymás iránt, akkor beszáljétek meg a szüleitekkel, úgy, hogy együtt felkeresitek mindegyikötök szüleit, és elmondjátok nekik hogy mit éreztek egymás iránt. Úgygondolom, mint barátok, vagy mint egymás iránt a barátságnál többet érző személyek, nincs akadálya annak, hogy a kongresszuson találkozzatok, vagy egymás mellé üljetek.


Egy Tanú!

2012. szept. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
91%
Ezt a jóságot! Eláll a szavam! Megengedték, hogy egymás mellé üljetek! Nahát!!! Ez a kongresszus maga a Megengedés! Eddig nem tapasztalt liberalizmus!
2012. szept. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Kedves tanú! köszönöm a válaszod. Valahogy én is így gondoltam. De mikor anyuéknak elmondtam h, mi a helyet hevesen tiltakozni kezdtek. Hogy szüntessek meg minden kapcsolatot a fiúval. Lehet h,ez nem keresztényi gondolat, de szerintem nem fogom megszüntetni. Nagyon birom őt és szeretünk egymás társoságában lenni.Lázadni nem akarok, de a kapcsolatot meg szüntetni se. :/ Pedig anyuék azt se mondhatják h,nem keresztény.Mert az.
2012. szept. 26. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!