Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Az Őrtorony...

Jehova Tanúi! Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?

Figyelt kérdés

Tudnátok konkrét példát mutatni arra, hogy egy olyan esetben, amikor valamelyik szeretteteket kiközösítettétek, és szóba se állhattatok az illetővel az Őrtorony parancsolata szerint, akkor ennek könnyen tudtatok engedelmeskedni még akkor is, ha az illető utána nem jött vissza a szervezetetekhez? Ha netalántán van is ilyenre példa, mekkora szeretet lehet az illetőben, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak szemrebbenés nélkül, könnyen engedni tudott?


Csak én gondolom úgy, hogy egy ilyen kegyetlen parancsolatnak nagyon nehéz engedelmeskedni? Nem azt tanította János apostol, hogy Jézus parancsolatai nem nehezek? Az Őrtorony parancsolatai nehezek, Jézuséi pedig könnyűek?



#kiközösítés #Jehova tanúi #Jézus parancsolatai
2012. okt. 8. 23:48
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
17%

Kedves valaki. Nem az őrtorony parancsolata szerint kell kiközösíteni az embereket. :(

Le írom neked azt amit Pál apostol írt a Korintusi levelében, Istentől jövő ihletés alatt.


(1Korintusz 5:9-13) 9 Levelemben azt írtam nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba paráznákkal, 10 de nem úgy értve, hogy általánosságban e világ paráznáival vagy a kapzsikkal, a zsarolókkal vagy a bálványimádókkal. Különben bizony ki kellene mennetek a világból. 11 Most azonban azt írom nektek, hogy ne keveredjetek többé egy társaságba senkivel, akit testvérnek neveznek, de parázna vagy kapzsi vagy bálványimádó vagy szidalmazó vagy részeges vagy zsaroló. Az ilyennel még csak együtt se egyetek. ..... „Távolítsátok el a gonosz embert magatok közül.”

A teremtő Isten parancsa, hogy a gyülekezete tiszta maradjon.

Ha megtűrné a bűnösöket akik szándékosan bűnt követnek el akkor mindenki azt csinálhatna amit akarna, és akkor milyen gyülekezet lenne.

Akkor olyan lenne ez a hit gyakorlás mint a világban levő vallások, hogy bárki része lehet egy vallásnak megtűrik az ellenszegülőket, sőt nem tulajdonítanak neki nagy dolgot, ha parázna, vagy egyéb helytelenséget követ el.


Ha valaki szereti a teremtőjét az nem keveredik olyan személlyel ha család tag ha nem, aki megveti a teremtőjét és hátat fordít a helyes útnak.

Nagy tévedésben vannak azok akik azt hiszik hogy a teremtő elfogadja így a gyülekezetet. Oda arra a gyülekezetre nem is küldi az áldásait, ahol nem tartják be az alapelveket.

A teremtő Isten kizárólagos önátadást követel mindenkitől aki azt állítja, hogy szereti Őt szeretne az Ő országának alattvalója lenni.

Mint minden országnak, itt is vannak törvények amit ha nem tart be kikerül ebből az országból, és vissza kerül sátán világába.

Ott elgondolkozhat, hogy miként javíthatja ki a hibáját, és ha változtat akkor a teremtő vissza veszi őt.


Ha valaki szereti a teremtőt az alázatos, és alázatosan elfogadja a helyreigazító eljárásokat, és változtat rajta.

Csak a világ vallásaiban van az, hogy a hívek feltételeket szabnak a teremtőnek, hogy őket így, meg úgy fogadja el.

Nem nem fogadja el, Jézus megmondta nagyon kevesen vannak akik engedelmeskednek az alapvető elvárásoknak.

Ha szeretem a teremtőmet akkor nem szabok feltételeket neki, hanem igyekszem úgy élni, ahogy Ő elvárja. Ha meg nem akkor mire mondom azt hogy szeretem?

Nem akkor nem szeretem, mert dacolok vele, és engedményeket akarok tenni magamnak, hogy még ezt engedje ezt már nem. Ilyen nincs. a teremtő hozta a törvényeket nem mi.

2012. okt. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
21%

Vidiripi


"A teremtő Isten parancsa, hogy a gyülekezete tiszta maradjon."


"Mint minden országnak, itt is vannak törvények amit ha nem tart be kikerül ebből az országból, és vissza kerül sátán világába."


Álljon meg a nászmenet!

Hol írja ezt Pál? Már nem is haragudj de ez így csak a te elképzelésed. Mert az általad idézett rész az a gyülekezetre vonatkozik. Nem Isten országára. Tehát egyenlőre csak gyülekezetről lehet szó.

S akik a gyülekezet tagjai még azok sincsenek Isten országában. Ugyanis az még nem jött el.

Maradjunk a pontos részleteknél. Kérem!


"Csak a világ vallásaiban van az, hogy a hívek feltételeket szabnak a teremtőnek,..."


Azért ezt így kijelenteni nagy meggondolatlanságra vall. Nem gondolod hogy a te gyülekezetedben is vannak olyan hívek aki így gondolkodnak?

Mivel ha nem lennének akkor nem is kellene kiközösíteni tagokat a gyülekezetből. (Persze ez egy abszurd gondolat. Istennek feltételt szabni.)

2012. okt. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 A kérdező kommentje:

Kedves #1-es válaszoló!


Ahány keresztény vallás, annyiféleképpen magyarázzák az általad idézett Igéket, úgyhogy maradjunk csak annyiban, hogy ez a magyarázat és tanítás csupán az Őrtorony parancsolata.


A kérdésemet azért tettem fel, hogy tisztázzuk azt, hogy vajon az Őrtorony Társulatnak ez a dogmája összhangban van-e Isten Igéjével. Jézus parancsolatairól János apostol azt tanította, hogy nem nehezek. Amennyiben az Őrtorony Társulatnak ezt a tanítását nehéz megtartani, akkor az azt jelenti, hogy ez nem lehet Jézus parancsolata! Vagyis ebben az esetben az Őrtorony Társulat valami olyat tanít, aminek semmi köze sincs Jézus szavaihoz.


Remélem, most már érthető a kérdésem. Könnyű engedelmeskednetek ennek a parancsolatnak, amit az Őrtorony tanít a családtagok kiközösítéséről, vagy sem?

2012. okt. 9. 18:48
 4/39 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező.

Nem nehéz betartani, azt amit kérnek, legfeljebb kellemetlen.

Amikor valaki figyelmen kívül hagyja a teremtőjét akkor nem kellemetlen az egyénnek?

akkor a büntetést is fogadja alázattal, mert ez is egy szerető gondoskodás az egyén gondolkodás módjának finomításához.

Azt írja a biblia, hogy akit szeret a teremtő azt megkeresi fegyelmezéssel.

Minden szülő fegyelmezi a gyermekét, pont azért mert szereti.

Ebben az esetben is ez történik.


Kedves Vidripi.

Jézus királysága létező kormányzat, és most folyik a begyűjtő munka

az tény és való, hogy még nem az egész földön gyakorolja ez a királyság a hatalmát.A Dániel 2:44 szerint még vannak emberi kormányzatok amikor a teremtő is felállítja a királyságát.

Úgy hogy ez a királyság már van, és irányítja a gyülekezeteit, hogy a már alattvalók folyamatosan menjenek és gyűjtsék be azokat akik ennek a királyságnak szeretnének a kormányzata alá tartozni.

Ezért van az egész világon ez a hatalmas munka Jézus támogatásával.

Jelenleg az a prófécia teljesedik amit Ézsaiás írt, hogy az utolsó napokban magasan fog állni Isten hegye, vagy is országa és hozzá jönnek a nemzetekből valók


(Ézsaiás 2:2, 3) 2 És úgy lesz a napok befejező részében, hogy szilárdan áll majd Jehova házának hegye a hegyek teteje fölött, és magasabbra emeltetik a domboknál, és oda fognak özönleni mind a nemzetek. 3 Sok nép jön el, és ezt mondják: „Jöjjetek, menjünk fel Jehova hegyére, Jákob Istenének házához, és ő oktatni fog bennünket útjaira, mi pedig az ő ösvényein járunk.. . .


az embereket meg kell tanítani azokra a törvényekre és, hogy helyesen tudjanak Isten útján járni egységesen, nem össze vissza.

És bátran kimerem ezt jelenteni, miért ne jelenthetném ki, amikor látható jelei vannak ezeknek a teljesedéseknek.

2012. okt. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 A kérdező kommentje:

"Nem nehéz betartani, azt amit kérnek, legfeljebb kellemetlen."


Nemrég beszélgettem Jehova Tanúival és szóba hoztam a kiközösítés kérdését. Úgy vettem rajtuk észre, hogy igencsak érzékenyen érintette őket a kérdés. Az egyiküknek a lányát közösítették ki... Azt gondolom, hogy hazudik az, aki azt állítja, hogy egy édesanyának könnyű dolog egy ilyen kegyetlen és embertelen parancsolatnak engedni!

2012. okt. 9. 20:33
 6/39 A kérdező kommentje:
Van egyébként személyes tapasztalatod is, hogy azt állítod, hogy nem nehéz???
2012. okt. 9. 20:36
 7/39 anonim ***** válasza:
100%

Erről még nem is hallottam?

Kiközösítés alatt mit kell érteni? Hogy egy Jehovás hitetlen lánya nem jöhet a közösségbe, vagy azt, hogy az illető Jehovás nem is beszélhet egyáltalán a saját lányával?

* Bocs, hogy nem válaszolok, hanem én is kérdezek itt. :)

2012. okt. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

Kedves Ebcsont!


Akkor olvasd el ezt:


[link]

2012. okt. 9. 21:29
 9/39 A kérdező kommentje:

Az előző linkhez még ennyit fűznék hozzá:


"És sok hamis próféta támad, a kik sokakat elhitetnek. És mivelhogy a gonoszság megsokasodik, a szeretet sokakban meghidegül." Mt 24:11-12

2012. okt. 9. 21:40
 10/39 anonim ***** válasza:
69%

Vidiripi


Megint álljunk meg egy kicsit.


"Dániel 2:44 szerint még vannak emberi kormányzatok amikor a teremtő is felállítja a királyságát."


Az említett igerész a Földre vonatkozik és nem a menyre ott nincsenek emberi kormányzatok s Isten uralmát sem döntötte meg soha senki a menyben.

Ezért nem értem én hogy milyen királyságot állít fel Jézus a menyben. S milyen ige támasztja ezt alá. (de talán majd te elmagyarázod)


"az embereket meg kell tanítani azokra a törvényekre és, hogy helyesen tudjanak Isten útján járni egységesen, nem össze vissza."

Ezt ki vitatta?

Tényleg azt hiszed hogy más felekezeteknél nem ugyanazok az erkölcsi alapok vannak leírva a Bibliában? Az más kérdés hogy kitartja be.


"És bátran kimerem ezt jelenteni, miért ne jelenthetném ki, amikor látható jelei vannak ezeknek a teljesedéseknek."


S ezt miért kell külön leírni? Látjuk. Másoknak is van szeme.

2012. okt. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!