Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten neve valóban Jehova?

Isten neve valóban Jehova?

Figyelt kérdés

Református vagyok,de a Bibliámat édesapámtól kaptam,akinek a testvére jehova volt.Talán ő pedig tőle kapta.Mózes II. könyvében többször is láttam,hogy Isten neve Jehova.Pl.:Mózes II. könyve,15.3.vagy Mózes II.könyve 6.3.

De a Biblia mindenkinek egyforma,csal esetleg valamelyik régiesebbb nyelven van írva,nem?


2012. nov. 1. 11:23
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
49%

1. Isten nem jehova;

2. apád testvére nem jehova, hanem jehova tanúja volt /ez a szektájuk neve, és az Új Világ Ferdítés a Bibliájuk/;

2012. nov. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Pietrosol ***** válasza:
21%

Szia!


A Teremtőnek nincs neve!

2012. nov. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Skywalker33 ***** válasza:
0%

Szia!

Istennek sok szent neve van, én kb 80 elsődleges névre emlékszem és további negyven másodlagos névre.

Jehova az egyik csak ezekből.

Kiejteni meg azért volt tilos mert a név kimondása kapcsolatot alakít ki Istennel és az erejével, ezt a papok titkos tanításként kezelték.

Az Isten nevével való imádkozás az az egyik leggyorsabb út az Egy-hez.

T :)

2012. nov. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
20%

isten neve isten. vagy tengri, vagy jahveh vagy jehova, vagy allah, vagy akármi. attól függ miben hiszel.


mellesleg a jehova tanúi közelebb állnak a bibliához, mint a fentebbi gyűlölködő "keresztények", akik maguk ferdítik el a bibliát

ez már csak abból is látszik hogy a jehova tanúi gyakran tanulmányozzák a bibliát, míg egy átlag keresztény csak latinul énekelgeti, vagy anyanyelvén prédikálnak neki, és ha olyan kedve van néha kinyitja meg imádkozik egyet.

2012. nov. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
31%
igen, egyrészt azért sem lehetett kimondani met a zsidó írásban a magánhangzók hiányoztak JHWH, meg a zsidó pogány hit, a misztikus kabbala a szó és számmisztikáról is szól
2012. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
35%

Jézusom.

Én nem tudom nem tudnak egyesek olvasni.

A kérdező leírta, hogy az apukájától kapott egy Károli Gáspár fordítású bibliát, és abban találta leírva a Jehova nevet.


egyébként ha megnézitek a 2000 év előtti Károli bibliát közel 9x van benne csak ez a név, míg az 1800-as években levő Károli fordításban közel 300x


A modern kori fordítók kihagyják ezt a fontos nevet amiért Jézus imádkozni tanította a követőit, hogy szenteljék meg e szent nevet.

Sajnos nem egyforma a biblia, mert vannak fordítók akik sokszor át írnak egy mondatot, csak azért, hogy támogassanak egy nem bibliai tanítást.

az Allah pedig nem név, mert magyarul Isten a jelentése, az pedig nem név hanem a teremtő rangja, mint az embereknél a miniszter elnök király, stb.

Az Isten szó nem a személyes neve, hanem a titulusa.


Bármennyire is fáj, a teremtőnek van személyes neve, és a magyar nyelvben Így lehet kimondani:

Jehova, vagy Jahve, Jézus nevében hozzá kell imádkozni, mert Ő a teremtő, az élet forrása, Jézus igazi apukája.

2012. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Ez így ebben a formában nem igaz.

Isten nevéről,a szent tetragrammatonról annyit tudunk, hogy ez volt:JHVH. A kiejtése nem ismert, lehetett Jehova, Jahve is.

Ez a név azt jelenti: vagyok, aki vagyok. Ezt a nevet a zsidók sosem mondták ki, annyira szent volt! Mégpedig azért, mert ezt a nevet csak egyes szám első személyben lehet mondani, s abban az esetben már önmagáról beszél az illető, nem Istenről, vagyis istenkáromlást követ el! Ezért nem mondták ki soha a zsidók ezt a nevet, és ezért van, hogy ez a név megismételhetetlen, mert nem egy egyes szám harmadik személyű név, hanem egyes szám első személyű...egyszerűen nem tudsz róla harmadik személyben beszélni!

2012. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%

Hát valószínű, hogy a zsidók Jehovának sosem olvasták. Ez egy középkori egyházi műszó.


A héber szövegek eredetileg nem jelölik a magánhangzókat, és csak annyi szerepelt, hogy JHVH. Amikor a későbbi írásokban megjelent a központozás, akkor a JHVH szóhoz az Adonáj szó magánhangzóinak központozását írták, mert a zsidóknál ez annyira szent név, hogy nemigen volt szabad kimondani, így a szöveg felolvasója tudhatta, hogy a név helyett az Adonáj (Úr) szót olvassa fel.


A középkori bibliakutatók a héber szövegeket tanulmányozták, úgy hitték, hogy a központozás a JHVH magánhangzóit rejti, ezért úgy olvasták ki, hogy Jahovah vagy Jehovah. De igazából héberül a Jehova szónak önmagában semmi értelme (olyan, mintha az Isten szóban a magánhangzókat felcserélnéd mondjuk az Atya szó magánhangzóira, és akkor lesz belőle Astan.)

2012. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
80%
*De igazából héberül a Jehova szónak semmi értelme
2012. nov. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 Hazardteam ***** válasza:
87%
Nem tudom mennyire lesz érthető, de: Asszem a héber a világon az egyetlen olyan nyelv, amelyben vannak olyan szavai, melyek egyszerre múlt-jelen-jövő idejűek. Isten JHVH neve is ilyen és annyit jelent: vagyok. Csak az összes időben egyszerre. Ezt egy az egyben magyarra fordítani lehetetlen egy névben/szóban, így Károli a "Jehova"-nál döntött jobb híján. A hithű zsidók tudtommal, amikor a szövegben ehhez a névhez érnek, Isten másik nevét, az "Elohim"-ot mondják ki, ha felolvasásról van szó.
2012. nov. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!