Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények hánykor szoktak...

A keresztények hánykor szoktak lefeküdni/elaludni?

Figyelt kérdés
Van olyan aki virrasztani szokott?

2012. nov. 2. 02:57
 1/10 anonim válasza:
97%
Nem hiszem h a lefekvési idő valláshoz kötött.
2012. nov. 2. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Rendszerint éjjel 2 előtt csak akkor, ha van szobatárs, és tizenegykor lelövi a villanyt. Aztán a kelés meg attól függ: ha kell menni reggel, 6, ha nem, délután... Nem értem, miért lenne vallásfüggő, hacsak nem az indok, amiért fenn marad az ember, de ezesetben úgy kellett volna feltenned magát a kérdést is.
2012. nov. 2. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
42%

Úgy látom, sokan nem tudnak aludni....:)


Vallástól független, ki mikor alszik. Már aki tud..

Este a tyúkokkal fekszem, nem csoda, hogy ilyenkor már nem tudok aludni..De sötét van, mi a csudát csináljak ilyenkor?


Virrasztani akkor szoktak (régen!) mikor halott volt a háznál. De már megszűnt ez is.

Nem tudom, milyen, mi célból való virrasztásra gondoltál...

2012. nov. 2. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem valláshoz kötött. Jól néznénk, ki ha már ezt is hagyománnyá tennék egyes álkeresztények, akik előszeretettel inkább hagyományokat hoznak létre, hogy azokat tartsák be, mint amit eredetileg kért teremtő.
2012. nov. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor amikor a többi ember.
2012. nov. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, milyen, mi célból való virrasztásra gondoltál..."


Nagyobb egyházi ünnepek előestéjén is van virrasztás, valamint minden hónapban a templomokban, amikor egész éjjel nyitva van.

2012. nov. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
91%
Nézz meg néhány kérdést, és a kommentek időpontját :)
2012. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ozmium42 ***** válasza:
Én szoktam virrasztani, de nem vallási okokból, hanem mert muszáj :D
2012. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak olyan közösségek, ahol szoktak virrasztani. Illetve több ilyen embert is ismerek, akik vallási okokból teszik.


Az én közösségem heti egyszer éjjel 2-3-ig virraszt. Előtte és utána lefekszik mindenki aludni.


Amúgy ezt csak akkor jó megtenni, ha valamennyire önmegtagadás, de nem készít ki úgy, hogy ne tudj utána hétköznapjaidban élni, dolgozni.

2012. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Erre nincs szabály, és a lefekvés / elalvás időpontja a személytől függ, nem a vallástól. Én például alapon "bagoly típus" vagyok, általában későn fekszem, és reggel későn kelek. Van, amikor nagyon túlzásba viszem, például tegnap és ma is. :D

A válaszok időpontjából amúgy tényleg sok minden kiderül; tapasztalatom szerint nem én vagyok az egyetlen, aki inkább délután, este és éjszaka "garázdálkodik". :D


A vallási jellegű virrasztás más; a Bibliában van erről szó, hogy időnként lehet / kell virrasztást tartani bizonyos célok miatt. Ezt az időt általában együtt szokták tölteni az egyes közösségek tagjai, imádkoznak, énekelnek, tanítást hallgatnak, beszélgetnek hajnalig.


Off: Ozzy, gondolom, csak vizsgaidőszakban muszáj, nem? ;)

2012. nov. 3. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!