Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit kell csinálnom, ha bemegye...

Mit kell csinálnom, ha bemegyek egy római katolikus templomba? Csak leülök, és hallgatok? És a katolikusok mikor és hogyan imádkoznak?

Figyelt kérdés
Megvagyok keresztelve, de a családom nem volt valami vallásos, így sajnos nem tudok szinte semmit. :(
2012. nov. 3. 21:51
 1/10 wartburg353s ***** válasza:
84%
Akkor és úgy imádkozom, amikor/ahogy kedvem van. Vannak persze kötött szövegű imádságok pl a Miatyánk, de lehet saját szavakkal is. Általában összekulcsolom a kezem, úgy jobban lehet az imádságra figyelni, meg egyszer azt is hallottam, hogy így vmi energiakört zár az ember. Szerintem ha nem tudsz semmit a témáról, menj be nyugodtan a templomba, és ülj le, és hallgass. Vasárnap délelőtt biztos van mise, ha elmész egyre, olyan helyre ülj, ahol nem vagy feltűnő, és akkor megfigyelheted az egész szertartást, meg hogy a többiek mit csinálnak. Ezt így elmondani nehéz, az meg, hogy csináld a dolgokat (keresztet vess, letérdelj), és közben azt se tudod, miért, na, annak nem sok értelme lenne, úgyhogy szerintem, ha érdekel, szánj rá egy órát az életedből, és figyeld meg. Esetleg kérdezz meg valakit személyesen, ismerősödet, vagy menj el egy paphoz, elvileg nekik ez (is) a dolguk, hogy az érdeklődőknek segítsenek.
2012. nov. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én gondolkodni szoktam oda járni....
2012. nov. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kzs ***** válasza:
39%

Voltam katolikus, úgyhogy pontosan tudom mi a helyzet.

Csak leülsz és hallgatsz.

Imádkozás pedig kizárólag mise alatt van, előre betanult szövegeket mondanak el.


Ami engem illet, én csak azt vártam hogy mikor mondja a pap: "békében távozzunk az Úr nevében..."

2012. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha elmész a templomba akkor szoktak lenni a padokban kis könyvek, amiben az énekek mellett a mise szövege is benne van, ezt használhatod. De lehet kapni könyvesboltban is, Hozsanna a neve.

Amúgy meg figyeld a többieket, hogy mikor állnak fel, mikor térdelnek le stb.

2012. nov. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia, ezt olvasd el, nagyon jó és érthető útmutatót ad:


[link]

2012. nov. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A legrosszabb helyre írtál, mert itt előbb-utóbb megtalálnak és bántanak, vagy esetleg rossz tanácsot kapsz, persze nem biztos, hogy szándékosan.

Ha érdekel a templomba járás miértje és az egésznek a lényege és folyamata,akkor menj el a helyi templomba és mise után menj oda a paphoz és mond el neki mit szeretnél és ő segíteni fog.

2012. nov. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bemész akkor letérdelsz és keresztet vetsz az oltár felé.

Ezután leülsz egy hátsó padba és figyeled hogy ki mikor mit csinál. Mise után megkérdezheted a papot, ill. elolvashatod a zsolozsmában hogy mikor mit miért csinálnak.


kzs pedig sosem volt katolikus ha mindig a mise végét várta ahelyett hogy figyelt volna.

2012. nov. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kzs ***** válasza:
46%

@ előbbi válaszadó


Úgy voltam katolikus, hogy annak idején anyám "elcipelt" oda.

De sohasem érdekelt, és alig vártam, hogy vége legyen a misének. Így ment ez évekig.


Felnőttként már saját magam kezdtem keresni Istent, de nem a Katolikus Egyház keretei között.


Karizmatikus neoprotestáns-jellegű keresztény gyülekezethez tartozom, a katolikus múltamat pedig végleg feladtam.

2012. nov. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

# 8/8 Időpont tegnap 21:25


És szerinted ki a halált érdekli az anti-katolikus propagagandád? Megsúgom: senkit. Ez a kérdés nem erről szólt, ha bajod van a kat. egyházzal akkor maradj csöndben, a kutyát sem érdekli, mert se a kérdező, se a többiek nem erre kiváncsiak.

2012. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9."Ès szerinted ki a halált èrdekli a anti-katolikus propagandád"

Na pontosan ez èrdekel,hogy milyen szèpen megtanít a k.vallás beszèlgetni.Legalább 100 èvel le vagy maradva más vallásoktol,lassan csak az ilyenek maradnak mint te.

2020. aug. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!