Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 5 bibliai jelkép! (szimbólum)...

5 bibliai jelkép! (szimbólum) gyorsan tud nekem mondani valaki? Sürgőős!

Figyelt kérdés
kép nem szükséges, majd keresek hozzá!

2012. nov. 27. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Galamb

Kereszt

Mag

Kert

Fa

2012. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Alma, kígyó, kereszt, glória, bor, kenyér, mondjuk ez így 6 lett.
2012. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!esetleg a jelentését tudjátok?azt elfelejtettem odaírni hogy az is kell
2012. nov. 27. 18:36
 4/10 anonim ***** válasza:
Alma-hatalom, kígyó-Sátán, glória-szentség?, kereszt-maga a vallás, kenyér-Jézus teste, bor-Jézus vére.
2012. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Galamb szerintem élet, lehetőség, túlélés jelképe lehet.
2012. nov. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm!És ezek 100%osak ? csak mert házidogába kell...
2012. nov. 27. 18:48
 7/10 anonim ***** válasza:
Én a glóriában és a keresztben nem vagyok biztos, amúgy a galamb a szabadságot és a békét is jelképezi.
2012. nov. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tavaly ez volt a tételünk. Ezek biztos jók:


Galamb: A Bibliában az özönvíznél megjelenik, amikor csőrében ággal jelzi Noénak az életet. Azonban ez nem csak az élet lehetőségének jelképét jelenti, egyúttal Isten békekötését az emberrel.

Kereszt: A kereszt folyamatosan visszatérő motívum. Van egy kereszt-legenda, miszerint a Tudás fája, melyről Ádám és Éva leszakított egy almát, annak a magja lehullott a földbe és később ebből nőtt ki az a fa, melyből Jézus keresztfáját készítették. A kereszt az áldozatvállalás jelképének tekinthető.

2012. nov. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
60%

kenyér, bor, szőlőtő, kőszikla, bárány, oroszlán, ajtó - mind Jézus Krisztus (az oroszlánt később az egyik evangélistához is kapcsolták);


galamb, olaj , szél - Szent Lélek v. Szent Szellem


fügefa - Izrael


tenger, nagy vizek - népek, nemzetek


Egyiptom - bűn


És bocs, de a Bibliában eredetileg szó sincs almáról. Ezt csak későbbi korokban találták ki a "jó és gonosz tudásának fája" gyümölcseként; csak a szövegmagyarázatokban és a képzőművészetben található meg, a bibliaszövegekben nem.


Üdv. :)

2012. nov. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen az összes választ!!
2012. nov. 28. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!