Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallás váltás? Így lehetséges?

Vallás váltás? Így lehetséges?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Elore is bocsi az elírásokert, ékezetekert. Szoval..igen tudom h mar van pár ilyen kérdés de konkrét valaszt sehol se találtm. Arrol lenne szó, hogy vannak e ilyen lehetőségek h vallás váltás úgy, h Pl en keresztény vagyok, katolikus de mondjuk at akarok terni az iszlám vallásra. Egyebkent igen, pont ez a helyzet. Es eleg sokat tudok magárol a vallásrol meg tudom hogy teljesen mas világ mint ez a katolikus meg ami itt van Mo-n... mert pl en voltam Törökországban ahol ugye ez a legjellemzobb vallas es majdnem mindenki muszlim... na es nekem ott nagyn megtetszettek a szokásaik meg van a Ramadán böjt is es ezeket be is tartja a többség es ez nekem nagyon tetszik... ez az “összetartás“ es hianyolom ezt itthon. Na mindgy ez csak az indokom volt hogy ne nézzzetek teljesen hülyének (volt mar ilyen). Es az addig oke h követem a szokásaikat, de ezt valahogy hivatalossá tenni lehet? Kérlek értelmes válaszokat adjatok fontos lenne... ja es nem tudom a kor szamit-e ha igen 15 :) Előre is köszönöm :)

2012. dec. 4. 22:22
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%

Hát először is meg kell tisztelned azokat, akikkel össze szeretnél tartani azzal, hogy kiírod az ékezeteket.

Ha lány vagy, akkor meg a sok megaláztatást is el kell viselned, amit az a vallás szerint átélnek a nők. Ha fiú vagy, akkor meg azt kell elviselned, hogy egy csomó kötöttséghez kell tartanod magad, é s meg kell aláznod a feleségedet, mert különben kirekesztenek, ha nem az elvárások szerint élsz. Egyébként vannak itt ilyen egyházak. menj be és ott tudakolózz.

2012. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%

Ha azt mondják a tesók, hogy háború van és az összes hitetlen kutyával végezni kell és kezd anyádon, apádon, akkor is fog tetszeni?

Nem lehet, hogy neked csak az összetartás tetszik?

2012. dec. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha áttérsz az iszlámra és betartod a ramadánt akkor nem ugyanúgy egyedül tennéd, mintha a keresztény böjti időszakokat tartanád be? Vagy kitől várod az összetartást?

Hivatalossá úgy teheted, hogy keresel egy vallási közösséget és belépsz hozzájuk.

2012. dec. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4%
Ha áttérsz akkor csakis az alevi irányt kövesd.Ők az iszlám legnormálisabb irányzata.
2012. dec. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem alázzák meg a nőket, ez hülyeség.


Először is, olvasd el a Koránt, keress muszlim haverokat, gyülekezetet. Van itthon is. A betérés úgy megy, hogy 3 muszlim előtt ki kell jelentened h Allah az egy igaz isten és Mohamed az ő prófétája.


Azonban azt gondold meg alaposan, hogy eldobnád -e magadtól őseid hitét, a kultúrád egyik alapját az iszlámért. Javaslom tanulmányozásra az ottomán birodalom történetét. Szerinted Tomori Pali bácsi és báró ruszkai Dobó Pista bácsi, Savoyai Jenő herceg és Lotharingiai Karcsi bácsi ezt akarták? Könyörgöm ahhoz a néphez tartozol, akiknek az országában megszervezték a budai vilájetet és élet - halál harcot vívtak a Próféta harcosai ellen. Ezek az emberek őseidet gyilkolták! Ne add el a lelkedet, a Római Katolikus Anyaszentegyház téged is szeret, visszavár kebelére!

A népednek, a hazádnak, Európának és Benedek pápának szüksége van rád!!! Ne segítsd diadalra a félholdat! Ne engedj a hódítóknak!!!


Ha nem győztelek meg, akkor is gondold át jól a döntésedet. Egyébként nekem nincs bajom az iszlámmal, nem minden muszlim terrorista, nincs bajom az arabokkal sem, van ilyen ismerősöm, tündéri emberek tényleg. Azonban ez nagyon nagy döntés, mérlegelj helyesen és dönts bölcsen és akarj mindent tudni. Még ismerkedj vele, ha tényleg úgy véled ez a helyes út, akkor pedig ne félj ezt meglépni.


Sok sikert, Salem aleykum!

2012. dec. 4. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Hogy az nem megalázás, hogy például nem vezethetnek autót. vagy csak úgy utazhatnak, ha megy velük férfi kísérő, meg ha meghal a férj. akkor ki kell nevezni egy gyámot az asszony mellé és az mondjuk lehet a saját gyereke?
2012. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

"Könyörgöm ahhoz a néphez tartozol, akiknek az országában megszervezték a budai vilájetet és élet - halál harcot vívtak a Próféta harcosai ellen. Ezek az emberek őseidet gyilkolták! Ne add el a lelkedet, a Római Katolikus Anyaszentegyház téged is szeret, visszavár kebelére!

A népednek, a hazádnak, Európának és Benedek pápának szüksége van rád!!! "


Némelyikünk őseit a Római Katolikus Anyaszentegyház gyilkolta le, abbeli igyekezetében, hogy megszervezze az esztergomi egyházmegyét. (Mellesleg: a honfoglalóknak egyes becslések szerint mintegy 10%-a muszlim volt.)


Kérdezőnek: ha elmondod a sahádát, és onnantól fogva szándékodban áll engedelmeskedni Allahnak a Koránban kinyilatkoztatott akaratának, onnantól fogva muszlim vagy. Nincs iszlám egyház, amely kereszt... izé, félholdlevelet adna neked megtérésed alkalmából. Visszafelé ugyanígy működik, azzal a kivétellel, hogy az iszlámból kitérőt a Korán halállal rendeli büntetni.

2012. dec. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Na már most elkezdődött az egymás gyilkolászása.

Látod? Azokkal fogsz szembekerülni, akiket idáig magadénak tudtad!

2012. dec. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

A helyedben én nem hoznék meg egy olyan döntést, mint vallásváltás, úgy, hogy az adott vallást nem ismertem meg: sztem olvass az iszlámról minél többet, beszélgess muszlim emberekkel, ezenkívül gondold végig, hogy mi a problémád, milyen összetartást hiányolsz, és hol, és hogy biztos-e az, hogy erre az iszlám a tökéletes megoldás.

Mert lehet, hogy az is megoldás, ha találsz egy hobbit, amit nagyon szeretsz, és találsz hozzá barátokat is: ez nem biztos, csak egy tipp.


Autót csak Szaud-Arábiában nem vezethetnek a nők, de mondjuk, a sivatag közepén én sem furikáznék nő létemre még olyan helyen sem, ahol épp szabad nőknek kocsit vezetni.

Üdv: 30/N

2012. dec. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Itt is van összetartás, én tapasztalom, sajnálom hogy te nem. De ha áttérsz, akkor sem lesz jobb hiszen itt nincs sok muszlim, a sokakkal való összetartásról lemondhatsz. Persze a muszlimokkal még összetarthatsz, de inkább ajánlom hogy ismerkedj keresztény emberekkel és velük tarts össze.
2012. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!