Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hirtelenjében kigondoltam egy...

Hirtelenjében kigondoltam egy elméletet az élet értelméről. Szerinted lehet igaz? (az elmélet lent)

Figyelt kérdés

Na szóval, most maradjunk abban a hipotézisben, hogy van Isten, Teremtők, vagy nevezzük őket simán tervező teamnek.


Az univerzum nagyon arra hajaz minden fizikai állandót összevetve a részecskékkel együtt, hogy az élet kialakulása szinte szükségszerű. Szimpla 1 milliárd év alatt kialakult, pedig azért akkor még nem volt annyira jó hely a bolygónk. De most a tervezők csak azért hozták létre az univerzumot, hogy életet hozzanak létre, mert az olyan menő? Dehogyis, ez olyan gyerekes ilyen nagyhatalmi körökben. :)


Mi van akkor, ha nem is az élet volt a cél, az inkább csak egy eszköz?

Akkor mégis minek hozták létre ezt a gigantikus játszóteret?

Amint beindul az élet, megkezdődhet az evolválás, az egyedek kőkemény harca a tökéletességért. Később már a fajok harcoltak egymással. Ezt követi az értelmes fajok (a Földre most csak egy jutott) társadalma, ami szintén evolválódik. Ahol jól irányítják az államot, kellő védelme van, jó a gazdasága, az valószínúleg tovább fennmarad. Azt senki nem mondja, hogy az amerikaiak egyszer el fognak tűnni, de pl. mi magyarok nem egyszer voltunk úgymond kipusztuló társadalomnak említve.


A társadalomnál van nagyobb szerveződés?

Igazából évmilliók múltán intergalaktikus harcok is kilátásba kerülhetnek más bolygók népeivel.


Na de mire is akarok kilyukadni?!

Könnyen meglehet, hogy a tervezők a saját világukban egyfajta társadalmi problémával állnak szemben, akár belső harcok, akár más népektől vannak fenyegetve.


Ha egy univerzumnyi evolválódási folyamatot lefuttatnak, akkor megláthatják a végén, hogy mely társadalmi szerveződés a leghatékonyabb, és azalapján kaphatnak választ az őket érintő problémákra.


Kötözködni lehet, mivel csak egy kósza gondolatként ötlött be, de szerintem továbbvinni vagy átalakítani a gondolatot még érdemesebb.



2012. dec. 14. 13:38
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Jajj, miért kell az államot túlmisztifikálni? :)


A hangyák szintjén nem beszélhetünk a mai felfogás szerinti államról, hiába tartoznak az államalkotó rovarokhoz, tehát ezt jól mondtad, persze.


Na akkor finomítok a gondolatmeneten, és akkor mondjuk úgy, hogy egyfajta faji szervezettség ad nekik előnyt a túlélésben. A szervezettségnek pedig nem kell változnia, ha a hangyák jól alkalmazkodtak a körülményekhez, nincs okuk rá.


Az állam valójában egy bonyolultabb szervezettség.

2012. dec. 14. 17:24
 12/21 A kérdező kommentje:
Még nem láttam a Prométheust.
2012. dec. 14. 17:28
 13/21 anonim ***** válasza:

...nekem fölöttéb tetszik a hirtelen kigondolt elméleted, mert valamikor magam is ilyesmit gondoltam :)...ez azért messzire elvezethet...és az is, hogy észrevetted, hogy az apró állatok (történetesen leginkább a rovarok) gyakorlatilag rendezett államiformában élnek (amilyenben az embernek is lehetne ahhoz, hogy ne legyenek szélsőséges jelenségek az egyedi életterekben...:)


...bizonyára még nagyon sok mindenre rá fogsz jönni, és az nem baj, hogy scifirajongó vagy...


a Prométeust én sem emlékszem hogy láttam volna, de szívesen megnézném, ha az is egy teóriát állít föl a témáról :)...függe3tlenül attól, hogy az IGAZSÁGOT már Isten kegyelméből megismerhettem, amely VALÓSÁGOS, és amelyet a BIBLIA 100% -ig igazol...ill. a Biblia ÚTmutatása alapján értettem meg valójában :)

2013. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Amely értelem, megtervezett és így létrehozott minket, azok ezeket a válaszokat tudják. Így értelmetlen a kérdésed.
2013. jan. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

"Könnyen meglehet, hogy a tervezők a saját világukban egyfajta társadalmi problémával állnak szemben, akár belső harcok, akár más népektől vannak fenyegetve. "

Nem érzed azt, hogy ez egy elég nagy baromság? Ha te mondjuk éhes vagy, akkor mit cisnálsz? lefuttatsz egy egymilliárd éves szimulációt, hogy kiderüljön, hogy mit kell csinálni, ha éhes vagy? :-D Éhendöglesz addig öreg! :-D


Nincs olyan probléma, aminek a megoldásához megérné várni egymilliárd évet. Addig 1) el is felejti, hogy mi volt probléma 2) ha ellenség volt a baj eldől, hogy melyikük a tökösebb gyerek.


Meg különben is, nyilán az ő civilizációjuk is egy evolúció eredménye, valószínűleg ott is mindnen megtörtént, ami máshol megtörténhet.

2013. jan. 21. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Jézus :) ***** válasza:

Az élet értelme a szeretet. Szeressük egymást és eljön a várva várt Paradicsomotok, ami karnyújtásnyira van, de képtelenek vagyunk előítélet, harag és vágyakozás nélkül élni. Ennyi az egész. Ha mindenki szeretne, egó nélkül, akkor megszünnének a háborúk, rendőrség, vallások, politika.

Az élet értelme te vagy. Hogy rágyere minden nyomorúságod alapja a vágyaid, és hogy képes legyél megnyitni szíved mások felé feltételek nélkül. Tök lényegtelen, hogy hiszel-e egy teremtőben vagy sem, attól nem leszel boldog.

Boldog csak akkor leszel ha szeretsz. És ne csak akkor szeress, mikor jól mennek a dolgaid.

2013. jan. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

15-ös:


Teljesen jól mondod, tényleg baromság több milliárd évet várni egy probléma megoldására.

Viszont arra még nem gondoltál, hogy ők teljesen másképp érzékelik az időt, hiszen tudjuk, az idő relatív?

Az elméletem csakis úgy jöhet szóba, ha a tervező team világában az időegységük szerint megérné. Az univerzumot csak mi érzékeljük ennyire hatalmasnak és öregnek, nekik lehet, hogy csak egy program egy számítógépen, ami hamarabb analizálja az eredményt, minthogy kimennének egy kávéra. :)

2013. jan. 21. 11:44
 18/21 anonim válasza:

Ja, szerintem nem lehetetlen. Van az a játék hogy Sims. Lényegében pont ilyesmi, csak egy fejletlen program. Sokkal okosabb "kompjúterrel" miért ne lehetne egy világot szimulálni, ahol az egyének azt hiszik, hogy saját öntudatuk van, és az időt mundjuk milliárdszor lassabbnak érzékelik, mint aki kívülről nézi a program lefutását. Tanulhatnak belőle tásadalmi formát, találmányokat, művészetet, vagy lehet csak szórakozás is.


Hogy tanulhatnak tőlünk, ha sokkal fejlettebbek? Hát úgy, hogy nekik egyetlen történelmük van, és eddig véges számú egyedük élt, és ennek csak töredéke "zseni", feltaláló. De ha egy gépen lefuttatnak mondjuk másodpercenként 1000 szimulációt, van több millió gép, akkor csak ki kell szűrniük a megszokottnál gyorsabban fejlődő világokat, és tanulmányozni. Nem állítom hogy így van, de cáfolni sem tudom.

2013. jan. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Honnan tudhato hogy a hangyak nem ertelmesek? Es ha elolvastal 1000 konyvet is , mind csak egy valamit probal bizonyitani. Minden konyben az van: ez az igazsag, minden mas hazugsag. Te meg elhiszed. Az elet ertelmeve szerintem folosleges foglalkozni. De tudnod kell hogy igenis mindenel egy vagy. Csillagokbol vagyunk. Isten teremtett mindent. Most csak azzal foglalkozz hogy jol erezd magad.
2013. jan. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es!


...azt gondolom, te fogsz nagyobbat csalódni a többieknél,mert nálad fixált idea van, míg a többiek inkább keresglnek, viszonyítgatnak, találgatnak...vagyis nem zárták le,és remélhetőleg nem is fogják addig fixálni, amígt megnyugtató eredményre nem sikerül jutniuk, ezért több az esélyük!...mármint arra,hogy meg is találják a kérdéseikre a válaszokat :)..mert a tied HIBÁS!!!!

2013. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!