Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanúi! Az eredeti...

Jehova Tanúi! Az eredeti héber Adonáj szót milyen alapon fordították az ÚVF fordítói Jehovára?

Figyelt kérdés

Nincs most időm végignézni a Bibliaferdítésetekben a több, mint 400 Igehelyet, ahol az Adonáj szerepel, ezért csak 3 példa: Ésa 3:18, 6:11, 7:14.


És nem mellébeszélést várok (meg más egyházakra való mutogatást), hanem a kérdésemre választ.



2012. dec. 20. 16:37
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%

Honnan veszed, hogy Adonaj az "eredeti"?? Az ÚV fordítói számtalan forrást vettek alapul, és tény, hogy a Héber Iratok eredetileg tartalmazzák Jehova nevét.

Neked is bántó, hogy Jehova szent nevét látod az ÚV fordításban? Ez legyen a te problémád és ha ez fáj, tanulmányozd azokat a fordításokat, melyek uraznak és lordoznak.


Érdekes, hogy ha Ézsaiás vagy Dániel nevét olvassuk a Bibliában, senki közületek nem problémázik azon, hogy a saját nevét használja a Biblia. Csak a világegyetem szuverén Ura, Jehova nevének a használata (melyet Ő maga, "örök időkre" nyilatkoztatott ki) zavarja a nagyságotokat. Ez szégyen rátok nézve!!!

2012. dec. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
67%
A szokasos "Nesze semmi, fogd meg jol valasz" a kedves Tanuktol. Inkabb az a szegyen, ahogy reagaltok a hozzatok intezett kerdesekre.
2012. dec. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
3%

A "nesze semmi, fogd meg jól"-hoz képest én mindenképpen többet írtam a kérdésről, mint a drága "ketteske"! Ő tényleg kimerítette ennek a szólásnak a jelentését. :))


Egyébiránt az nem vitatott, hogy a héber szövegekben ott a helye Isten nevének, tehát a kérdésnek sok értelme nincs.

2012. dec. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem attol valsz hitelesse kedves JT, ha regenyt irsz valaszkent. A kerdesre egyebkent ugy gondolom hogy nem nekem, hanem Neked, Jehova Tanujakent kell valaszolnod. Tehat mi alapjan illesztettek be az Adonaj szo helyere a Jehovat?
2012. dec. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
Talán bizonyítsd be először, hogy "Urazni" kellene/volna helyesebb Istent a neve kiírása helyett! Mert mi már bizonyítottuk, hogy NEM az a helyes a biblia fényében! A kérdező állítását minden bizonyíték nélkül elhiszed? Akkor ki is a hiszékeny?!
2012. dec. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

A problema azzal van kedves JT, hogy a Ti allaspontotok szerint kotelezo Jehovakent szolitani Istent. En Mennyei Atyamnak szolitom. Nekem az egvilagon nem all szandekomban bizonygatni semmit. A kerdesre megint nem valaszoltal: miert illesztettek be a Jehova szot oda, ahol az Adonaj szo szerepel, aminek mint tudjuk, nem Jehova, hanem mas a magyar megfeleloje. Ha nem tudod a valaszt, akkor teljesen folosleges tovabb irnod ehhez a kerdeshez.


Szep estet.

2012. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Kérdeztem, hogy MIVEL BIZONYÍTOD, hogy a héber szövegekben nem írták ki az ihletett bibliai írók Isten JHVH nevét??? Ugye aki állít valamit, annak kötelessége lenne bizonyítani az állítását!!! Márpedig a történelmi tények egyértelműek abban, hogy szerepelt Isten neve az ihletet héber szövegekben.


"A problema azzal van kedves JT, hogy a Ti allaspontotok szerint kotelezo Jehovakent szolitani Istent."


Nem, a probléma ott van, hogy neked fogalmad sincs erről! Illene először tájékozódni - még egy anonim oldalon is. Szándékosan nem írok semmit erről, egyrészt mert nem ez a kérdés, másrészt, aki arra sem veszi a fáradtságot, hogy hiteles helyen utánanézzen, mielőtt vádaskodik, először pótolja a hiányosságait.

2012. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
7%

Kedves Kérdező, illetve válaszoló!


Nem kötelező Jehovának hívni annak aki nem akarja.

De ezzel azt éred el, hogy nem fog meghallgatni, illetve más "Isten" fog meghallgatni.


Jézus is és az apostolok is rendszeresen használták Jehova nevét.

Pál apostol idézve Jóel prófétától azt írja, hogy "aki Jehova nevét hívja segítségül, az részesül megmentésben"


Mi akik a Tanúiként vagyunk ismertek azért használjuk, mert ez az Ő személyes neve aminek a megszenteléséért Jézus imádkozni tanította a követőit, a Máté 6:10-ben.


Más részt ahogy több biblia író is kifejti, sok Isten" van a világban és érdekes de még azoknak is van neve, nem Istennek hívják, hanem mondjuk ZEUSZ, VAGY SÁTÁN.....stb

Az egyiptomiak Isten milliókat imádnak, és azoknak is van személyes nevük.

Jehova azért adott nevet magának, hogy a lázadás után "behozott" Istenektől megkülönböztesse magát, ezenfelül a nevének jelentése a Teremtői mivoltjára utal

Már csak azért is mert a neve jelentése:

"Én idézem elő, hogy legyen"


a nevének megszentelése illetve igazolása az amitől függ az egész jövőnk.Sátán bemocskolta és megkérdőjelezte Isten uralkodásának jogosságát.valamint azt állítja, hogy a teremtő megfosztja a teremtményeit minden jótól.


ezt igazolni kell, hogy nem igaz, és Sátán hazug.

Ha ez bebizonyosodik Isten neve illetve a teremtő aki ezzel a névvel rendelkezik, tisztázódik a vádak alól, és akkor az ima, hogy szenteltessék meg a te neved, beteljesedik.

Jézus nagyon fontosnak tartotta az Atyja nevének használatát, ezért ki is jelentette a Főpapi imájában, hogy megismerteti az emberekkel Isten nevét.

az Isten szó, pedig nem név, hanem a teremtő titulusa, mondhatni "rangja" mint Pl. miniszterelnök,


(János 17:6) 6 Nyilvánvalóvá tettem a nevedet azoknak az embereknek, akiket nekem adtál a világból. . .


Persze ezt magam is azért tartom helyesnek, mert ha van egy jó barátom, akkor Őt is a nevén szólítom, nem a nemét, vagy a iskolai végzettséggel járó munkaköre szerint nevezem.Hanem a személyes nevén, ezzel is megtisztelem Őt,

Mennyivel inkább a teremtőnket akinek az életünket köszönhetjük.

2012. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Kedves Ubul :)


"Honnan veszed, hogy Adonaj az "eredeti"??"


Megnéztem a héber szövegben :)


"Az ÚV fordítói számtalan forrást vettek alapul, és tény, hogy a Héber Iratok eredetileg tartalmazzák Jehova nevét."


Tény?! A héber szöveg nem tartalmazza sehol a Jehova nevet, csak a JHVH-t! De nem ez volt a kérdés, hanem az, hogy az Adonaj helyett miért írtak önkényesen Jehovát?


"Neked is bántó, hogy Jehova szent nevét látod az ÚV fordításban?"


Igen, amikor olyan helyre is berakjátok, ahol nem volt ott. Ráadásul nem is Jehovának hívják Istent, de erről egy másik kérdésnél kezdtünk el diskurálni.


"Ez legyen a te problémád és ha ez fáj, tanulmányozd azokat a fordításokat, melyek uraznak és lordoznak."


Én a Károli fordítást szoktam többnyire olvasni és tisztában vagyok a hibáival és a hiányosságaival. De ti állítólag helyreállítottátok Isten nevét a Bibliában, és mindig arra hivatkoztok, hogy az eredeti JHVH helyett írtok Jehovát, de ez egy nagy hazugság! Az Adonaj helyett is Jehováztok és az Újszövetséget is teleraktátok ezzel a meghamisított névvel bármilyen bizonyíték nélkül. Ennyi erővel azt képzelünk bele a Bibliába, amit akarunk.

2012. dec. 20. 22:28
 10/25 A kérdező kommentje:

Kedves 8. válaszoló!


Légy szíves, fuss neki még egyszer a kérdésnek és próbálj meg arra válaszolni.


Köszi.

2012. dec. 20. 22:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!