Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen vallás illik rám...

Milyen vallás illik rám jobban? Mit kellene választanom?

Figyelt kérdés

Nem hiszek istenben. Úgy gondolom, hogy a sok ember által túlhajszolt imádkozás egy hatalmas "emberi butaság". (szóval feleslegesnek tartom, ugyanakkor nem szólok bele más dolgába, ha az nem erőlteti rám ezt a féle vallást...)

Túlvilágról is az a véleményem, hogy egyszerűen nincs.

(Tehát sokan egész életükben imádkoznak, hogy majd egyszer a paradicsomba jutnak, de majd akkor koppan a dolog, mikor meghalnak és semmi nem történik.)

Szerintem mindenki úgy éli életét, ahogy akarja. sosem szólok bele más életébe. De azt nagyon nagy hülyeségnek tartom, hogy sok helyen kötelezővé tették a kereszténységet. Lényeg, hogy én butaságnak tartom.


2013. jan. 4. 03:25
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Az altalad felsorolt dolgokbol az derul ki, hogy ateista vagy.
2013. jan. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

"de majd akkor koppan a dolog, mikor meghalnak és semmi nem történik"

Ha nincs semmi a halál után, akkor, hogy lehet koppani? Ha a halál után a nem létezés van, akkor a nem létező emberek nem tudnak bosszankodni azon, hogy nem volt igazuk.


Abból, hogy butaságnak tartod a kereszténységet, nem lehet megmondani milyen vallás illene hozzád. Azt jobb ha tudod, hogy valamilyen szellemi erőben vagy entitásban minden vallás hisz. Mondjuk a buddhizmusnál akár ateista is lehetsz, az egy elég toleráns vallás, de a fizikai testtől független lélekben a buddhisták is hisznek, és különböző vallásos gyakorlataik nekik is vannak, amiket végezni kell.

Egyébként inkább legyél kommunista, szerény véleményem szerint az illene legjobban hozzád.

2013. jan. 4. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kommunizmusról nem tudok semmit.
2013. jan. 4. 05:16
 4/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el az Ószövetségből a Prédikátor könyvét (nem hosszú). Te most annak a világában élsz. Ha neked jó így, hát ne légy Istenhívő.
2013. jan. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Nos ez igen érdekes.


Kérdésem.

Szeretnéd megismerni azt akiről most még azt állítod, hogy nincs?

Mert az, hogy milyen vallást válasszak az eléggé biblia ellenes.

Jézus nem vallásokat hozott létre, hanem megmutatta hogyan kell keresztény életet élni.

Az hogy az emberek létre hoztak a saját "kényelmükre "

"vallásokat" az igen szomorú, Jézus nem fogadja el, mert nem ezt kérte.


Ahhoz, hogy hit alakuljon ki benned, és meggyőződj, hogy van teremtő ismeret szerzés szükséges.

Amikor erről meggyőződtél, további ismeret szerzés akaratáról, szándékáról,elvárásairól.


Ezek után ha szeretnél Isten királyságában élni örökké változtatnod kell az életeden összhangba kell hoznod az életedet Isten elvárásaival, és ha ezt komolyan vállalod meggyőződésből akkor keresztelkedhetsz meg. S ez nem a a vége hanem a kezdete életednek.

2013. jan. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Mulder614 ***** válasza:
Nem az alapján kel választani ami szerinted rád illik. Higgy abban te jónak látod. Nem kel még csoportba is beállnod.
2013. jan. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Drága Barátom!


Te már választottál.

3 fajta hit van. Az egyiket generális hitnek lehet nevezni:

Mindenki hisz valamiben. Te abban hiszel, hogy nincs Isten, halál utáni lét, magasabb erkölcsi entitás stb. Te az ateizmusban hiszel.

Van a speciális hit: katolikus, református, zsidó, baptista, hindu stb. ezek a különböző felekezetek, vallások.

És van az univerzális hit: Mindenkit embernek nézek és elfogadom, mint embertársamat, de ugyanezt elvárom mástól is felém nézve.

Az univerzális hitet Jézus elénk élte. Ő nem alapított egy vallást sem. Nem felekezetekhez jött, vagy papokhoz, hanem személyesen egyénekhez. Azokhoz, akik Őt befogadják.

Az, hogy halál után mi van sajnos nem te döntöd el.

(Abban egyet értek az előző hozzászólóval, hogyha nincs semmi halál után, akkor nem koppanhatsz egyébként, mert valami, ami koppanjon valamin. Tehát egy Istenhívőnek nem lesz rosszabb halál után a te logikád szerint sem.) Neked viszont már itt a földön rosszabb, mert aki befogadja Jézust, az már itt a földön megtapasztalja az Ő boldogító szeretetét.


A sok ember által túlhajszolt imádkozás (ahogy írod) valóban megosztott kép. Sajnos vannak olyanok, mint a farizeusok, akik mások előtt nagyokat imádkoznak, hogy ezzel kérkedjenek, vagy úgy gondolják, hogy ha 2 Miatyánkkal többet mondanak el, akkor jobbak lesznek. Ez nem így van. De aki szereti az Istent, az feltétlenül keresni fogja a Vele való élő kapcsolatot. Tehát a sok imádsággal ezt is, azt is lehet csinálni.


A te gondod az, hogy úgy gondolod elég, ha ránézel erre vagy arra a vallásra, vagy esetleg a hatalmasokra (papok, pápák, lelkészek) és tiszta képet kapsz Istenről. Sajnos amit ők reprezentálnak valóban egy ellentmondásos népámítás többnyire. Legjobban az Evangéliumokban ismerheted meg a kereszténységet és Istent. Ne légy olyan naiv, hogy a hatalmas Isten olyan, amilyennek a Pista bácsi mondja, vagy ez, vagy az. Persze ha nem keresed Őt tiszta szívedből, akkor csak Pista bácsi adhat neked valamilyen képet erről. Ezek után ne várd, hogy értelmet megnyugtató választ fogsz birtokolni.


"Gyertek hozzám mindnyájan, akik elfáradtatok, s akik terhet hordoztok - én megkönnyítlek titeket."


Úgy tűnik te még bírod a világ terhét, de nem sokáig. Hidd el eljön az idő, amikor te fogsz koppanni. Imádkozz azért, hogy ez minél előbb bekövetkezzen és hogy meglásd azt, amit még nem látsz, mert sötétben tapogatózol.


"Én vagyok a világ világossága." - Mondja Jézus

2013. jan. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha egyszer nem hiszel, akkor miért kellene neked bármilyen vallás? De ha már mindenáron, akkor legyél buddhista, az nem isteni entitásokkal foglalkozik, hanem EMBERI életúttal.
2013. jan. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Gemini86 válasza:
Szerintem te agnosztikus vagy, nem ateista. Én magam is az vagyok. Keresztény családban nőttem fel, de nem vagyok vallásgyakorló. Az agnosztikus az egy szabadgondolkodó, aki azért nem tagadja egy felsőbb valami létezését, de nem jár templomba, nem imádkozik, stb.
2013. jan. 5. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi a halál után, akkor nem lehet koppanni.

Jelenleg ateista vagy agnosztikus vagy.

De nem ismerted meg a kereszténységet eléggé, olvasd el a Bibliát, és próbáld megérteni.

2013. jan. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!