Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Engedélyt kell kérni egy...

Engedélyt kell kérni egy viking szertartásos "temetéshez"?

Figyelt kérdés
Ööö... Szóval: én a viking "pogány" vallást tisztelem. (Azért van idézőjelben, mert pogány csak keresztény szemszögből lehet az ember...) Idejét vesztett vallás, nemis igazán lehet megfelelően gyakorolni. Pl: áldozás. Meg a temetés, amiről kérdeztem. Az a hagyományok szerint a egy égő csónakban való vízrebocsátás az illető értékeivel... Érdekelne, hogy ezt meg lehet-e valósítani engedéllyel, vagy be kell érnem valamiféle hagyományos temetéssel esetleg hamvasztással?
2008. jún. 6. 16:17
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Esetleg valamilyen kompromisszum, hogy csak a halott hamvait teszik a hajóra... (az azthiszem már nem fertőz, meg akármi ilyesmi, ami miatt ne engedhetnék)
2008. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Én is viking vallású vagyok, utána is érdeklődtem a temetésnek. Sajnos ez ebben az országban semmilyen formában nem megy, ezért ha netán itthon haláloznék el, hamvasztást kértem, és hogy a hamvaimat az Északi tengerbe szórják egy fjordról. Asszem, ezt lehet kompromisszumos megoldásnak nevezni... :)
2008. jún. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg megbeszéled pár megbízható emberrel, hogy ezt szeretnéd, ők beletesznek egy csónakba, lángba borítanak és irány a Valhalla!

Aztán a hülye hatóság meg küldje a büntetést, ha már egyszer meghaltál.

Nekem is szimpi a dolog, például egyszer írtam egy storyt, amiben egy motorosbanda tagja kapott viking temetést - motoron.

2008. júl. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Kivitelezhetetlen itthon, hiszen az Északi tengerek nem itt vannak :) Ha az igazi Valhallába szeretnél menni, esélyed csak odafönt lehet rá :)
2008. szept. 8. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Fuh, köszi szépen a válaszokat! :)
2008. nov. 16. 18:00
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
szerintem költözz norvégiába,ott szabad.
2009. jún. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy azt tervezem, hogy ha nagyobb leszek, akkor Norvégiába költözöm, szóval köszi, ezt jó tudni. :)
2009. jún. 23. 07:53
 8/8 treffhetes ***** válasza:
100%

Ezt a fajta hajóégetős temetést csak a leggazdagabbak (leginkább királyok és családjuk) kapták, más nem igen engedhette meg magának, hogy magával vigyen egy egész hajót

Szerintem ami engedély nélkül is megy, és viszonylag egyszerű is, az egy rúnakő állítása

egyébként pedig nem akarlak elkeseríteni,de ha Valhallába akarsz kerülni, inkább Irakba menj, vagy ahol háború van,mert Valhallába csak azoknak a hősöknek a lelkei kerülnek, akik csatában estek el, a betegségben és öregségben elhunytaknak marad Niflheim...de ne aggódj, állítólag az se olyan rossz hely:) (nem a pokol megfelelője)(szerintem különben se lehet, hogy valaki azért szívjon mert mondjuk olyan ügyes volt,hogy soha senki nem tudta csatában megölni,ezért öregségben halt meg:))


Mostanában meg úgyis mindenért tüntetnek, legyen ez a következő téma:)

2010. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!