Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak én érzem a reformátusokat...

Csak én érzem a reformátusokat időnként mennyhezragadtnak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem, az a normális, ha itt a földön tesszük a dolgunkat.

Próbálunk engedelmeskedni szüleinknek, kedvesek lenni embertársainkhoz, nem hazudni, ha lehet, stb. Keressük a céljainkat, hivatásainkat mind hobbi, mind szakma terén. A dolgunkat igyekszünk jól végezni, nem összecsapni, és a szabadidőnket változatosan, egyensúlyt tartva tölteni. Odafigyelünk a hagyományok tiszteletére, az egészségünkre, a környezetünkre.

Persze ezeket nem sikerül betartanunk, mert emberek vagyunk. De nem szomorkodunk, hanem igyekszünk változtatni, és igyekszünk ezek szerint élni.

Ha baj ér, azt feldolgozni, a lelkünkben helyre tenni. Ha valamit elvesz tőlünk az élet, azt meg kell tanulni elengedni, helyette mást keresni - de ésszel.


Ebben segít Isten, akit lehet kérni imában, olvasni kell a Bibliát, gyülekezetbe járni, és akkor útmutatást, egyben vigaszt kapunk. Hatalmas vigasz, hogy Isten szeret, hogy velünk van, hogy tényleg minden rosszban van valami jó, amit ha odafigyelünk, észre is vehetünk. És hogy fizikai halálunk után nem szenvedés jön, meg nem elmúlás.


Véges ideig vagyunk a földön, de addig jól kell intézni dolgainkat. Ha egy lakásba 2 évig költözöl csak be, akkor is szépen berendezed, esetleg ki is fested. Addig a két évig is jól érezd magad. Így a földi élettel is.



Ehhez képest sok református azt vallja, hogy csak az Istennel való kapcsolat számít, semmi más. A földi dolgokkal ne törődjünk, úgyis végesek. Ne gyűjtsünk földi kincseket.

Sok embert ismerek, akinek szinte minden szabadideje arra megy el, sőt, a dolga helyett is (pl ismerek diákot aki végképp nem tanul otthon) folyton Istent dicsőíti, gyüliben van folyton, ahol ugye Istennek énekelnek és Őt dicsőítik.

Sok református szerint nem fontos az egészséges életmód, ha akarjuk, hobbiként űzhetjük, de nem fontos... csak földi, múlandó kincs. Állítólag sokan ugyanígy állnak a környezetvédelemhez is.

Sokak szerint nem fontos a szakmai hivatás, elhivatottság, a munka csak a pénzért van, hogy legyen mit enni. Nem fontos a hobbi, sőt, rögtön a negatív oldalát, a lehetséges függővé válást ragadják meg. Hobbi ... esetleg... mikor nem melózol és nem dicsőítesz épp.


Szóval, egy szó mint száz, sokan olyan szinten minden elé helyezik a lelki életet, abban is főleg Isten dicsőítését és a róla szóló diskurzust, hogy közben semmi földi dologra nem marad idejük, nomeg ezeket hiábavalóságnak tartják.


Ez csak szerintem durva?

Én nem akarok így élni, szerintem ha Isten ezt várja, akkor Ő kb. önző.


2013. febr. 24. 14:57
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Szerintetek nem fontos, hogy egészségesen éltek-e? Hogyan végzitek a munkátokat? A szabadidőtöket eltékozoljátok-e vagy hasznosan töltitek?

Lényegében erről beszélek.

De lsd. kérdés szövege.

2013. febr. 24. 16:29
 12/17 anonim ***** válasza:

Én meg írtam, hogy fontos (legalábbis a biblia szerint), de a becsületes életnél nem fontosabb...

Lényegében pedig mind meg fogunk halni.

2013. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Szerintem meg ezek a becsületes élet részei.


Igen, mind meghalunk. De addig nem kellene kihasználni a lehetőségeket? Szerintem igen, és mindvégig ezt írtam.

2013. febr. 24. 16:36
 14/17 anonim ***** válasza:
A reformátusok el vannak szállva maguktól. Ha valaki nem születésétől fogva református, hanem később lép be az egyházba, akkor már másképp néznek rá. Ha nem jár rendszeresen valaki templomba, állandóan megkérdezik miért nem volt, egy idő után már eléggé frusztráló, plusz az ember fejéhez is vágják. Ha ad a lelkész egy gombostűt, már az óriási támogatásnak számít részükről, könnyen felhányják az embernek. Saját magukat üdvözítő egyháznak tartják, és persze az ő teológiájuk a tökéletes és a tuti. A hobbiról annyit, hogy ha egy gyülekezeti tag azért nem megy mondjuk egy hétköznapon tartott alkalomra, mert a TV-ben egy jó filmet adnak és azt nézi meg inkább, minthogy elmenjen templomba, akkor az már rossz. Én ezeket tapasztaltam, örülök, hogy otthagytam őket.
2013. febr. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ez viszont nem igaz.

Aláírom, hogy néhány gyülekezetre igaz, de a többségre nem.

Én is "jövevény" vagyok, de még egy fundamentalista gyülekezet se nézett ki emiatt.

2013. febr. 24. 17:44
 16/17 anonim ***** válasza:
14-es válaszoló vagyok. Amikor közöltem a lelkésszel, hogy otthagyom az egyházat, akkor meg is megemlítette, hogy "jövevény" vagyok. Ebből logikusan kitűnt számomra, hogy furcsán néztek rám, amit egyébként éreztem is.
2013. febr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Igazad van, Kérdező. A gyülekezetbe járás fontos és jó, de a tanulás, család, munka, egészség is fontos. Össze kell hangolni a kettőt, meg kell találni az egyensúlyt.

A munkával, tanulással, családi programokkal, hobbival és az egészségünk ápolásával is lehet az Urat dicsőíteni. Ha kitanulsz egy olyan szakmát, amely által segíthetsz másokon, azzal az Urat dicsőíted; ha becsületes, erényes, jó embert nevelsz a gyermekeidből, azzal is, és ha nagy becsben tartod a testedet, hiszen az Úrtól kaptad, azzal is. A testünk tisztán és épen tartása, a sportolás, egészséges és tápláló ételek fogyasztása is történhet az Úr dicsőségére, hiszen a testünk egy ajándék az Úrtól, amelyet meg kell becsülnünk, és amelyre vigyáznunk kell.

Ha hobbiból verseket vagy novellákat írsz, vagy festesz, rajzolsz, ezzel is kifejezheted a hitedet. Ha a hobbid a kertészkedés, közben eltűnődhetsz azon, hogy a növények is az Úr áldásai, amelyeket a jólétünk érdekében teremtett.

Lelki életet élni nem csak a gyülekezetben, és nem csak énekelve lehet. Akár aközben is eltöprenghetsz Jézus Krisztus megváltó áldozatán, hogy a kocsidat mosod.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem fontos gyülibe járni vagy énekelni. Ezek is jó és fontos dolgok. Inkább úgy mondanám, hogy amikor épp nem a gyüliben vagyunk, és valami teljesen mással foglalkozunk, azt is tehetjük áhítatos lélekkel és az Úr dicsőségére.

2013. febr. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!