Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan menjek a templomba?

Hogyan menjek a templomba?

Figyelt kérdés
Régóta szeretnék eljárni templomba, hívő leni. Ahhoz, amit jelenleg csinálok, szükségesnek érzem. Kinéztem magamnak 1 katolikus templomot. De kicsit tartok tőle, hogy mi lesz, ha vasárnap lemegyek. Mit csináljak? Köszönjek mindenkinek? Üljek be hátra? Vagy előre? szóljak a papnak h ottvagyok vagy ne? A segítségeteket kérem.

2013. febr. 27. 21:28
1 2
 1/13 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Nem kell szólni senkinek, és köszönni sem kell senkinek. Egyáltalán nem muszáj idegeneknek köszönni, de akik körülötted vannak, azoknak köszönhetsz.


Meghúzhatod magad hátul, és barátkozhatsz a dolgok menetével, de ha már korábbról ismered, hogy milyen egy mise, akkor részt tudsz venni benne, mint a többiek.

2013. febr. 27. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mekkora templomról van szó, ha faluban élsz, akkor nyilván fel fog tűnni mindenkinek hogy ott vagy. Ha nagyobb városban, akkor észre se fognak venni.

Nem kell köszönni, maximum annak, aki mellé leülsz vagy ha ismersz vkit. A templom alapvetően nem a beszélgetésről szól, és így nem bunkóság, ha nem köszönsz. A legtöbb ember mise előtt amúgy is el van mélyedve a gondolataiba.

Oda ülj, ahol jól érzed magad. Én pl. hátra szoktam, a párom meg előre szeret. Ezt majd látod. A papnak nem valószínű, hogy szólni tudsz, mert vagy gyóntat mise előtt, vagy a sekrestyében készülődik. Ha beszélni akarsz vele, inkább mise után tedd.

Sose jártál még templomban? A liturgiát tudod, ami szerint a mise zajlik?

2013. febr. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

"Ahhoz, amit jelenleg csinálok, szükségesnek érzem"


???

2013. febr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyszer jártam templomban. Sajnos temetés alkalmával. Ez azért van, mert apum nem magyar, és bár ő nem tartja az iszlámot, de ha szóbakerült eddig akármikor, hogy akkor elmennék templomba, akkor midig jött hogy akkor inkább a dzsámit célozzam meg. Most már elég idős vagyok hozzá hogy egyedül csináljak akármit is. Ezért jött most az elhatározás. És 16 éves vagyok
2013. febr. 27. 21:49
 5/13 anonim ***** válasza:
52%
Ha úgy érzed, menned kell, az nem véletlen. Egy percet se gondolodj, menj és nézz körül. Ha én a helyedben volnék, felkeresném a papot is személyesen, beszélgetnék vele.
2013. febr. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Így van. olyan dolgot csinálok (sport) amihez rengeteg kitartás kell. És ez segíthet úgy érzem.
2013. febr. 27. 21:59
 7/13 anonim ***** válasza:
52%
Helyes. Menj, ülj be,és figyelj. Nem kell tartani tőle, nem lesz semmi baj. A mise során van, amikor felállva imádkoznak a hívők, van amikor letérdelnek, van amikor ülnek. Követheted a többieket, de ha csak ülsz és figyelsz egyenlőre, az is jó. Remélem, jó lesz a beszéd, mert az igen változó. De a lényeg az oltáron bemutatott áldozat- az mindenhol ugyanaz.
2013. febr. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Menj és figyelj.Ha van a környezetedben olyan személy, család, akit ismersz, kérd meg őket, hogy vigyenek el. Biztos szívesen megteszik.

Melyik városban, községben, faluban... élsz?

2013. febr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj nyugodtan, nem kell előre "bejelentkezni".

Katolikus templomokban általában a padokra, vagy egy kis asztalra ki szoktak tenni Hozsannákat, ezek kis alakú könyvecskék. Ebben vannak az énekek, de emellett az elején benne van a mise szövege is. Így ott tudod követni, hogy hol tart, mit kell válaszolni.

Nem hiszem, hogy bárki "kinéz" a templomból, de ha mégis, akkor elég nagy bunkó, semmi köze nincs hozzá, hogy miért mész.

2013. febr. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A papokkal is meg lehet ismerkedni. A templom ajtajára ki van írva, hogy mikor van fogadó órájuk. Nagyobb templomokban kivetítőn lehet követni az istentisztelet menetét. Imakönyvet is beszerezhetsz magadnak. Padtársadat illik Dicsértessékkel köszönteni.
2013. febr. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!