Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha valakit megkereszteltek,...

Ha valakit megkereszteltek, az már nem keresztelkedhet vissza?

Figyelt kérdés
rem értitek a kérdést:D
2008. jún. 8. 15:27
1 2
 1/14 anonim válasza:
61%
De, ez megoldható. Unokaöcsémet félévesen megkeresztelték (róm. kat), majd a szülők egy éven belül a Jehova Tanúi közé álltak, így a gyereket kikereszteltették. A helyi plébánoshoz kell fordulni, ő segít ebben.
2008. jún. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%
Nem. A keresztség minden kersztény egyház szerint egyzseri és LETÖRÖLHETETLEN szentség. Ezért nem lehet "visszacsinálni". Az más kérdés, hogy ha Te más vallást akarsz követni, akkor megteheted. Ebben nem fog a keresztség megakadályozni, ebben az esetben gyakorlatilag nincs jelentősége. Akkor sincs, ha egyszerűen csak nem akarsz keresztény lenni. NEm élsz úgy és kész. Sehol, semmiben nem fog Téged az akadályozni, hogy meg vagy keresztelve.
2008. jún. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Második hozzászolónak van igaza.

nem lehet levenni a kersztséget, de akár 80 vallásra is kikeresztelkedhetsz. és semmit nem kötelez.

2008. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
értem , mondjuk gondolom annyiból áll a lekeresztelkedés hogy atya fiu szentlélek. Jo mostmár nemvagy keresztény.......:D :D
2008. jún. 8. 20:15
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

Általában csecsemő korban keresztelnek, a kicsinek nincs választási lehetősége, de szerencsére maradandó külső jelei nincsenek. A szülők, és a keresztszülők megigérik, hogy az egyház tanításai szerint nevelik. Ez vagy úgy történik, vagy nem. A gyerek felnő, és csak rajta múlik melyik egyházat választja, ha választ egyáltalán!

Mindenki oda tartozik, amit magáénak érez, számonkérni nem lehet semmit rajta, ő nem igért semmit, csak a szülei.


Még olyan papokról is hallani, akik elhagyták a vallásukat! Lehet, hogy csalódtak benne!

2008. jún. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
20%
figyelj, ha leszarod azt, hogy az egyház szerint eltörölhetetlen, akkor már ott vagy. én például hivatalosan katolikus vagyok, de szarok bele, az életemben semmi közöm hozzuk, így aztán a kitaláció, hogy keresztelkedés, rám nem hat, leszarom. :)
2008. jún. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én is igy vagyok vele :):)
2008. jún. 9. 14:46
 8/14 anonim ***** válasza:
14%
A keresztelés, főként a csecsemő keresztelés egy eléggé ronda és elítélendő sátánista szokás. Eladják a csecsemő lelkét a szülők egy SátánIstent imádó óriás szektának.
2008. jún. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5%
A keresztelés, ahogy az egész vallás, babonaság. Ne törődj vele. Attól, hogy leírják a Száraz Pinák magazinban a heti horoszkópot, még nem lesz olyan az életed.
2008. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4%
Hogy jönnek ahhoz a felnőttek (szülők), hogy a csecsemőket akarván-akaratlanul, az ő megkérdezésük nélkül megkeresztelik? És ha az illető felnőttként nem akar semmiféle egyház/vallás tagja lenni, az mit csinál? Átkozza a szüleit?
2008. jún. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!