Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tulajdonképpen kik azok a...

Tulajdonképpen kik azok a Jehova tanúi?

Figyelt kérdés
Bocsánat,hogy ilyen tudatlan vagyok,de vki elmagyarázná nekem ezt az egèsz Jehova dolgot?

2013. máj. 1. 21:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Akik látták Jehovát.
2013. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Megkeresed az első szabadkímüvest és elmeséli hogy mi van. De lehet ehhez már felsőbb szintekre lesz szükséged.

Ja és ha gondolod írhatok neked egy könyvet hogyan legyél Jehova tanúja 24 óra alatt címmel.


Egyébként a Bibliára épülő, magát kereszténynek valló gyülekezet, elég sajátos nézetekkel, úgy mint a többi.

Csak általában szektának minősítik, mert erős túlzásokba esnek bizonyos területeken és tagadják, hogy vallásnak számítanak.

2013. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2013. máj. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Mivel az előző válaszolók nagyon nem az igazat állítják, megadnám a választ:


[link]

2013. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
31%

Ez nem igaz. A Jehova tanúi az a gyülekezet mely hisz Jehovában és hogy eljön majd értünk ,és bűneinkkel megfizetünk (a bűn zsoldja a halál). Hiszünk a feltámadásban. Nem vetünk keresztet. Nem fogadjuk el a vért pl. egy műtét közben, semmilyen körülmények között. Nem imádjuk a szenteket, csak tiszteljük őket.Ezt a világot (A Földön )a Sátán uralja.A paradicsom (mennyország) itt lesz a földön ahogy a biblia írja az égből leeresztődik a gazdag hely. A szentlélek elleni bűn megbocsáthatatlan ( pl. hamisan tanúskodunk a biblia tanításáról,félretanítunk valakit ).


Röviden ennyi.

2013. máj. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Egy "új vallási mozgalom", ami azt hiszi, hogy megtalálta Isten valódi nevét, de igazából csak annyi történt, hogy az egésznek a kiagyalója nem tudott héberül, vagy csak a Biblia olvasási szabályaival nem volt tisztában. Ezért történelmi léptékű vadbaromságként kitalálta, hogy Isten neve Jehova, pedig a szent nevet (tertagrammatont) nem úgy kell olvasni, hanem Adonájnak...


Egyékbént ártalmatlan népség, elhitetik az alacsony végzettségű és/vagy tudatlan, könnyen befolyásolható emberekkel, hogy ha elolvassák a Bibliát, és szó szerint betartják minden parancsát, akkor hiperintelligensek lesznek, ja és üdvözülnek is.

2013. máj. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
91%
Azt ki is felejtettem, hogy egyes esetekben emberi életeket veszélyeztetnek azzal hogy megtagadják a vérátömlesztést, de amúgy tök jámborak.
2013. máj. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%

A Jehova tanúi fogták a Bibliát és az alapján csináltak egy vallást maguknak.

Isten azt mondta: ne változtassunk meg semmit se az írásokban.

A Jehova tanúi bibliában több mint 5000 változtatás van, emellett nem hisznek sok keresztény dolgot sem:

-nem hisznek a szó szerinti 6 napos teremtésben

-szerintük Jézus csak egy angyal

-szerintük Sátán az első világháború előtt vettetett le a mennyből stb.


Szerintem nem abban az Istenben hisznek amiben mi keresztények, de ettől függetlenül kereszténynek tartják magukat..

2013. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Név nélkül hányan és hányan vállalják a baromságaikat, nem semmi. És mekkora dicsőség... :))
2013. máj. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én névvel is és név nélkül is felvállalom. Tudom, akinek a név számít, úgy sem értheti ezt...:P
2013. máj. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!