Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívőktől kérdezem (vallástól...

Hívőktől kérdezem (vallástól függetlenül), ki meddig járt jegyben a házasság előtt? Meddig tartott az udvarlás?

Figyelt kérdés

2013. máj. 26. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szervusz.

Kb Egy év volt.


Katy Weaver

2013. máj. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Egy évig udvarolt a férjem, fél év után jegyeztük el egymást, és újabb fél év múlva esküdtünk meg. Előtte nem feküdtünk le egymással és nem is költöztünk össze.
2013. máj. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi már jártunk, amikor megtértünk, így a mi esetünk speciális, de az öcsém 4 hónap járás után kérte meg a barátnője kezét, és nagyjából egy év jegyesség után házasodtak össze.
2013. máj. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%

Még nem házasodtunk össze, de azért válaszolok...


Kb. 2 hónap után kérték meg a kezemet karácsonykor, (többféleképp lehet számolni a "járásunkat", ez bonyolult :) , február elsején volt az eljegyzésünk, az esküvőt pedig jövő január 25-re tervezzük.


Nem élünk együtt, miegymás... :)


Azt mondta nekem egy nagyon bölcs ember, aki sok házaspárral és jegyespárral foglalkozott már, hogy 1-3 év a normál jegyességi idő. Egy év alatt max. akkor tudja elképzelni, ha már régebbi az ismeretség, csak még nem jártak, 3 év fölött meg csak nagyon fiataloknál legfeljebb. Amúgy 3 év együttjárás (tehát nem jegyesség!) fölött ha még nincs házasság, akkor szerinte a (keresztény!) pár már inkább kifelé megy a kapcsolatból mint befelé. Annak meg feltétlen gyanúsnak kell lennie, ha kb. megállapodnak egy időpontban, és az súlyos indok (pl. gyászeset) nélkül húzódik-nyúzódik és nem lesz semmi.

2013. máj. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Két év után eljegyzés, majd pont egy évre rá esküvő. Jelenleg a 9-dik évet tapossuk együtt, boldogan. :)


Ja és nem tartottuk be, hogy házasság előtt nincs szex, mert csak olyan 2 éve foglalkozunk komolyan a vallással, előtte csak úgy elvoltunk. Meg is vagyunk keresztelkedve, de nem igazán foglalkoztunk vele.

2013. máj. 27. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 hónap után eljegyzés, majd újabb másfél hónap múlva esküvő. (Az eljegyzés után minél hamarabb akartunk házasodni, de csak ekkorra kaptunk időpontot az anyakönyvi hivatalban.)
2013. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó, előtte ismertétek már valahonnan egymást? és mióta vagytok házasok? :o :)
2013. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
És ezen időszak alatt nem volt szex?
2013. máj. 29. 19:21
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy év alatt nem lehet megismerni a másikat annyira, hogy eldöntsem, le akarom élni vele az életem. Főleg úgy, hogy össze sem költözött vele az ember. Miért kell ennyire sietni a hívőknél? Miért nem tudnak mondjuk 3 évet várni?
2013. jún. 6. 20:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy év azért javasolt minimum. Ennél több nem baj, de ne húzódjon a végtelenségig. én vagyok, aki írtam, hogy januárra tervezünk esküvőt: nálunk a jegyesség tényleg tervezetten kb. egy év, és nem sokat jártunk előtte, de már ismertük egymást régebb óta.
2013. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!