Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem vagyok vallásos, de mégis...

Nem vagyok vallásos, de mégis furcsán éreztem magam, amikor láttam ismerősöm övtartójára (díszként) lógatva egy rózsafüzért. Miért lehetett ez? Mással is volt már ilyen?

Figyelt kérdés
Kicsit úgy éreztem, mintha valami nagyon intim dolgot látok, és én éreztem magam zavarban, pedig csak egy rózsafüzér volt.
2013. máj. 31. 22:41
 1/6 anonim válasza:

Attól függetlenül hogy valaki vallásos-e tiszteletben kéne tartsa a vallásos jelképeket. Igen, egy rózsafüzérnek is meg kell adni a tiszteletet, mert egy jelkép, ,,pedig csak egy rózsafüzér ,, is magában hordoz egy bizonyos jelentéstartamot.

Szerintem sem kéne dísznek használni a rózsafüzért, mert nem oda való, pl. nagyon rossz érzés tölt el, ha egy repper nyakában videoklipen rózsafüzért látok... sajnos ez van...

2013. máj. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Abban teljesen igaza van az első válaszolónak, hogy csak annak kell ilyet hordani, akihez illik a dolog és tudja is, hogy mi az.

Mindennek megvan a helye is és ideje is...

A személyes véleményem viszont nem írom le, mert egyesek számára démoni lenne. És a katolikus testvéreimet sem szeretném megsérteni.

2013. máj. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Ez egy szent dolog megcsúfolása. Nem iilene ott hordania, lehet azt sem tudja mi az...
2013. jún. 1. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem vallási jelképek magunkon hordása látható helyen illetlenség, kérkedés unszimpatikus.
2013. jún. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
én sem hiszek a vallásos jelképekben (ellentétben Istennel) de az, hogy egy rózsafüzért úgy hordjunk mint egy rapper láncot az oldalunkon, az nekem is meredeken hangzik. Valahogy nem oda való, és tiszteletlenség, még akkor is ha nem hiszünk benne. Egyértelmű hogy csak divatból és feltűnésből csinálta, amit elért, de ezzel szerintem valahogy nem jöttek be a számításai, mert ez rohadtul nem menő.
2013. jún. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok ugyan katolikus, de akkor is ízléstelennek tartom, hogy a keresztből és a rózsafüzérből divatcikket csináltak. Ez semmivel nem ízlésesebb, mint a kínai piacokon kapható, LED-del működő, villogó Szűz Mária-képek, meg a többi hasonló. Egyszerűen nem illenek ide. Ízléstelenség, na.

(Egyébként ugyanennek az elvnek a mentén azt is ízléstelennek tartom, amikor valaki divatból telepakolja a lakását Buddha-szobrokkal és hasonlókkal.)

2013. jún. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!