Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szent Gellértről írok ikonográ...

Szent Gellértről írok ikonográfiai dolgozatot, tudna esetleg vki szakirodalmat ajánlani hozzá?

Figyelt kérdés

Bármi szóba jöhet, ami biztos forrásnak bizonyul és megismerhetem belőle az életét, röviden. Képeket is kell gyűjtenem róla és elemeznem.


Linkért vagy könyvcímért nagyon hálás lennék :)

(Most is épp könyvtárban ülök, de egyszerűen nem találok róla adatot, ami kissé kiábrándító.)


Előre is köszönöm annak, aki tud segíteni :)


2013. jún. 10. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az Osiris kiadásában megjelent "Árpád-kori legendák és intelmek (Szentek a magyar középkorból I). 2004-es kiadás.

Benne van Szent Gellért kis és nagy legendája is. Ez forrásnak számít.

Szakirodalomért pedig keresgél Kristó Gyula, Kubinyi András, Makk Ferenc, Engel Pál munkái között.

De ajálom a Rubicon 2011/3-as számát ami "Magyar Középkor" címmel jelent meg.

De az is jó módszer, ha a Szent István Társulat honlapján rákeresel kulcszavakkal a témában megjelent könyvekre.

Ugyanúgy érdemes a matarka.hun keresni kulcsszavakra. Rákerestem, és nekem is kidobott két oldalnyi folyóiratot, de azt neked kéne megnézni, hogy melyiket tudnád használni.

2013. jún. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Wow!

Nagyon szépen köszönöm! :)

2013. jún. 10. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!