Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Angyalok a Bibliában: csak...

Angyalok a Bibliában: csak Mihály arkangyal és Gábriel van név szerint említve, ha jól tudom. Akkor a többi angyal nevét honnan veszik és hogy azok miket tudnak csinálni?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 22:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%
Én nem vagyok angyal szakértő de azt tudom, hogy Lucifer is az angyalok közé tartozott.
2013. jún. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
21%
Ezek nem nevek...
2013. jún. 12. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Akkor mik?

(angyalokhoz én sem értek)

2013. jún. 12. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
39%

Ezek angyalok, de jogos volt a kérdés :D


Egyébként a többi valóban nincs említve. Ahogy a szentek sem, a purgatórium sem, a csodálatos szent ostya és a vigyorgó örök szűz nagy asszony sem. Meg a gyónás és az összes szentség amit kitaláltak és ami miatt rengeteg embert kárhoztattak már.

2013. jún. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
48%
Na jó 1-2 még található elszórva néhány könyvben...
2013. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 munyamunya ***** válasza:
100%

Az angyalokról sokminden olvasható pl. abban a nem kanonizált könyvben, amit az apostolok is ismertek és használtak (hivatkoztak rá: Júd.1:14). Az i.e. I. században már biztos megvolt, jelenleg etióp, és a qumráni tekercsek között megtalált arámi változata ismert.


[link]

2013. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
3 főangyalt jegyzünk név szerint, akiket említ a Biblia: Gábriel, Mihály és Rafael. A többi úgy tudom, hogy apokrifek vagy egyéb zsidó mondák, hagyományok szereplői, illetve mostanában az ilyen ezoterikus témák eléggé felkapták, szóval jobb ezzel vigyázni, mert nem feltétlenül van keresztény alapja.
2013. jún. 13. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 ms91 ***** válasza:
67%

A zsidó Biblia (Tanakh) és a protestáns Ószövetség 39 könyvet tartalmaz, ezekben csak Mihály és Gábriel szerepel. A katolikusok Ószövetsége 46 könyvet tartalmaz, ebből az egyik Tóbiás Könyve néven szerepel, ott van említve Rafael.


Pl:


" Tóbiás elment, hogy egy jó vezetőt keressen, aki elkíséri Médiába. Kint Ráfaellel találkozott, az angyallal: ott állt előtte [de ő nem tudta, hogy az Isten angyala]. " (5:4)


[link]


Énok Könyve szerint a hét Arkangyal Uriel, Raguél, Mihály, Sariel, Gábriel, Haniel, Rafael. Ez a könyv nem szerepel egy Bibliában sem.


Katolikusoknál az angyalok hierarchikus rendhez tartoznak.


I. hierarchia: szeráfok, kerubok és trónusok. Ők állnak Istenhez a legközelebb;


II. hierarchia: uralmak, erősségek és hatalmasságok. Ők közvetítenek az első és harmadik hierarchia között.


III. hierarchia: fejedelemségek (az uralkodók, törzsek, népek békéjére felügyelnek), arkangyalok (főangyalok), és őrzőangyalok. Az utóbbiak a mindennapi élet során segítik az embereket. Ők állnak legközelebb az emberekhez, és ők közvetítik Isten parancsait.


Kicsit több információ az iszlámból:

Egyből megemlíteném, hogy a legnagyobb különbség a zsidó-keresztény és az iszlám angyalai között az az, hogy az előbbi szerint az angyalok szabad akarattal rendelkeznek, az utóbbi szerint meg nem rendelkeznek vele, éjjel-nappal Isten parancsait kell teljesíteniük, Isten fényből teremtette őket. Sátán nem angyal volt, hanem dzsinn (szellemteremtmények, számunkra láthatatlanok, füst nélküli tűzből lettek teremtve, vannak közöttük jók és rosszak is, tehát rendelkeznek szabad akarattal) és a hitének köszönhetően Isten felvette az angyalok közé. Ádám (a.s) teremtésénél azonban szembeszegült Istennel.

Az angyalokra visszatérve:


" Azt, hogy hányan vannak pontosan, nem tudjuk, de vannak, akiket név szerint ismerünk, mert Allah név szerint említette őket a Koránban. Allah különböző feladatokkal látta el az angyalokat, és erőt adott nekik ahhoz, hogy feladataikat elvégezzék. Gábriel, az angyalok hírnöke, Allah kinyilatkoztatásait hozta le a prófétákhoz; Mihályra bízta Allah az esőt; Hárút és Márút a kísértés angyalai; Munkár és Nekír a sírban kérdezik ki az embereket Urukról, vallásukról, prófétájukról. Íszrafil fogja megfújni a harsonát, amikor eljön az Ítélet Napja, illetve a feltámadáskor. Radwán a Paradicsom őrzője; Málik pedig a túlvilági tűz (Pokol) őrzője. "


[link]


Íszrafilról van egy kedvenc idézetem:


" Íszrafil már a szájához emelte a harsonát, és lehajtotta a homlokát - csak a parancsra vár, hogy belefújjon. " (Mohammed Próféta (s.a.w.))

2013. jún. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat, mindenkit bezöldeztem.

Az zavart meg, hogy annyi rengeteg angyalos oldal van, tele egy csomó angyal és arkangyal nevével, tulajdonságaival, az életterülettel, amiben segítenek ha valaki hívja őket, és nem értettem, ezeket honnan veszik. Ezen belül is egyeseket hol arkanygalként hol csak simán angyalként jelölnek meg. egy oldalon meg azt olvastam, hogy nem is kereszténységhez közhetőek az anygalok, hane a kereszténység a kialakulásakor csak átvette ezeket a lényeket más vallásokból.

2013. jún. 13. 21:55
 10/14 ms91 ***** válasza:

Félreértés ne essék, nem téríteni akarok. De szeretnék még hozzászólni ehhez a részhez:


" ...egy oldalon meg azt olvastam, hogy nem is kereszténységhez közhetőek az anygalok, hane a kereszténység a kialakulásakor csak átvette ezeket a lényeket más vallásokból."


Ehhez először azt kell(ene) megérteni, hogy a kereszténység nem egy új vallás. Jézus (a.s.) kapott egy kinyilatkoztatást Istentől, de teljes mértékben zsidó volt, a Tórában leírt törvények szerint élt. És a zsidók vallásában ismertek voltak az angyalok.

A másik, amit még fontosnak tartok, hogy valaha az emberek egy vallást követtek. Az idők folyamán azonban eltértek tőle. Isten ezt mondja a Koránban:


" Az emberiség egyetlen közösség volt vallási tekintetben, de aztán elveszett közülük az igaz vallásra vonatkozó tudás. Ezért Allah prófétákat támasztott, hogy jó hír hozói és figyelmeztetők legyenek, és leküldte velük a Könyvet, az igazsággal, hogy döntsön az emberek között abban, amiben különböztek. És csak azok, akiknek az adatott, különböztek össze vele kapcsolatban, miután eljöttek hozzájuk a nyilvánvaló bizonyítékok, az egymás iránti irigység miatt. És Allah az Ő engedelmével az igaz útra vezette azokat, akik hisznek, azzal kapcsolatban, amiben különböztek. És Allah azt vezeti az igaz útra, akit akar. " (2:213)


Vagyis az emberek már Ádám (a.s) óta hisznek az angyalokban, és minden vallás az eredetitől való eltérést jelent. Érdekes belegondolni, hogy a suméroknak mennyire hasonló az Özönvíz beszámolójuk a bibliaihoz. Számomra ez is egy bizonyíték erre vonatkozóan.

Az emberiség valamikor Noé (a.s.) küldöttsége előtt kezdhettek el bálványokat imádni.


" Bizony, elküldtük Noét a népéhez, és azt mondta: „Népem! Szolgáljátok Allahot, nincs istenetek Rajta kívül. Bizony, féltelek benneteket egy Hatalmas Nap büntetésétől!” " (7:59)


Ezt jelölném meg oknak arra, hogy más vallásokban is találkozunk angyalokkal, nem pedig azt, hogy a kereszténység (vagy akár az iszlám) vette volna át őket.

2013. jún. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!