Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény párok, ti mikor...

Keresztény párok, ti mikor feküdtetek le először egymással?

Figyelt kérdés
Hány hónap után szeretkeztetek először? És természetesen itt most nem másfajta orgazmust okozó technikákra gondolok, hanem konkrétan mikor volt az első együttlétetek, hány hónappal azután, miután összejöttetek?

2013. jún. 18. 11:58
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
72%
ÉN keresztényként úgy gondolom, az ilyenfajta kapcsolat házasság után erkölcsös.
2013. jún. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén 5 és fél hónap után... Valaki szerint nagyon késő, a házasság utáni szex hívei szerint meg nagyon korán, de hát így alakult...
2013. jún. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
48%

"ÉN keresztényként úgy gondolom, az ilyenfajta kapcsolat házasság után erkölcsös."


Nem mondod komolyan, keresztényként? :)

Amúgy szerintem is.

2013. jún. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
48%
Házasság kötés után, s minden nemű kibúvókat mellőzve házasság kötés előtt sem engedtük meg, hogy bárminemű szexuális aktus legyen előtte, mert az is paráznaságnak minősül.
2013. jún. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 yuda ***** válasza:
48%

Csatlakozom azokhoz, akik szerint ha valaki ilyet tesz, az nem keresztényi.

Keresztények nem cselekszenek bűnt.

Ha mégis megtette, akkor azt nem mint keresztény tette, hanem bűnösként. Persze van helyreállás, van bűnbocsánat, de ne keverjük össze a fogalmakat.


Ha valaki újjászületik, krisztusi személyiséggé kezd válni -nos, a benne levő Krisztus biztos nem fog bűnbe esni.

Ha valaki ilyet tesz, akkor ebbe a dologba Isten nem követi.

Belemehet az ember ilyen helyzetbe, de tudja biztosan, hogy nem mint keresztény tette, hanem kifejezetten Isten ellen cselekedett, ige ellenesen és ne magyarázza, hogy ez keresztényi cselekedet, mert nem az. Ez szimplán világi, bűnös tett.

Olyan emberek teszik, akiknek nem számít az erkölcs, nincs önuralmuk, nem bírnak házasságig várni, vágyaiktól begőzölnek és elvesztik az uralmukat felette....viszont megindokolják valami badarsággal, hogy miért nem bírtak magukkal.


Ha megtetted, akkor bánd meg őszintén, de ne kezd megindokolni, kimagyarázni, mert az nem bűnbánat. Késlelteted csak a helyreállást. Ez kimagyarázás. Isten nem fogadja el.

Ha nem tetted meg, akkor ne is tedd és egy mélyrepülést kihagysz.

Nehéz ám a felállás ekkora bűnből, senkinek nem ajánlom.

2013. jún. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem olyan nagy dráma, ha lefekszel azzal a személlyel akivel teljesen biztosan összeházasodsz úgy is.

Az ószövetségben sem volt különösebb probléma, csak el kellett venni utána és nem válhattak el.

Szóval egyes keresztények még a zsidóknál is szigorúbbak manapság :D

2013. jún. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
20%

Előttem szólónak.


Ahogy írtad, ez szerinted van, és nem Isten gondolkodása szerint.

akik Ismerik és szeretik, valamint tiszteletben tartják Isten alapelveit, azok nem úgy gondolkodnak "emberként" ezen a téren.

S ezzel azt is bebizonyítják, hogy hűségesek tudnak maradni egymáshoz nehéz körülmények között is.


Katy Weaver

2013. jún. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
A Biblia Isten gondolkodása szerint van és pont azt mondtam hogyan jártak el eszerint ha nem tűnt volna fel.
2013. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
72%

Látom megy a szokásos köpködés, de a hatodik válasznak nagyon igaza van :)


Esetleg ha komolyan megszeretnéd bánni, hogy valami nem a házasságon belül történt, akkor javaslom, hogy ne a szerelmeskedést bánd meg a szerelmeddel, mert azt nyilván úgy sem fogod megbánni (csak ha olyan valakivel csináltad, akit már nem bírsz)). Azt bánd meg, hogy házasságon kívül történt és nem vártál, ha tényleg bánod.

2013. jún. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
65%
20 éves lány vagyok, és én csak most kezdtem el Istent keresni. Párkapcsolatom volt egy pár, de még a világi életemben se tudtam eljutni odáig, hogy bárkivel szexuális kapcsolatot létesítsek. Kamaszkori próbálkozásaim voltak, de most már örülök, hogy tiszta maradtam. Legalább eggyel kevesebb van, ami miatt szégyenkezhetek az Úr előtt...:) Persze izgalom bennem is van, mert a gyüliben most két pár is házasodik, és sokat foglalkoztat, hogy vajon mennyire idegesek lehetnek, hogyan beszélik ezt meg, mikor lesz az első, stb... :)
2013. jún. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!