Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten szolgálatána...

Szerintetek Isten szolgálatának nevezhető az ha a bűnösöknek jó példát mutatunk?

Figyelt kérdés

Megtért keresztény vagyok. Nem szeretném senkire se rá erőltetni a vallásomat ezért ahelyett, hogy bíztatnám az embereket, hogy térjenek meg ők is, csak példát szeretnék mutatni nekik azáltal, hogy felvállalom a nyilvánosság előtt a múltban elkövetett bűneimet, megtérésemet és mostani "megigazult", boldogabb életemet.


Véleményem, hogy olvasóimnak két csoportja lesz:


1. csoport akik értik és cselekszik a jót: "Valaki azért hallja én tőlem e beszédeket, és megcselekszi azokat, hasonlítom azt a bölcs emberhez, a ki a kősziklára építette az ő házát:" (Mt 7,24)


2. csoport akik értik vagy nem értik, de nem cselekszik a jót: "És valaki hallja én tőlem e beszédeket, és nem cselekszi meg azokat, hasonlatos lesz a bolond emberhez, a ki a fövényre építette házát:" (Mt 7,26)


Szerintetek Isten előtt kedves az ilyen cselekedet? Nekünk keresztényeknek jogunk van ehhez vagy esetleg Istentől ez elvárás is, hogy így tegyünk?


Amit szeretnék csinálni azt kétféleképp is értelmezhetjük:


1. A széles úton járó eltélyedetteknek szeretném megmutatni a keskeny utat. Nem erőlködéssel szeretném a keskeny útra terelni a bűnösöket hanem példamutatással. A magvető példázat alapján a munkámmal elősegítem a jó földbe esők megtérését.

(Ez pozitív érzelmeket kelt bennem.)


2. Isten úgy is láthatja ezt, hogy ki vagyok én ahhoz, hogy helyette munkálkodok? Akinek meg kell térnie az nélkülem is meg fog a Szent Szellem segítségével és ehhez nem kell a hozzájárulásom.

(Ez negatív érzelmeket.)


Fontos, hogy én nem Isten helyett szeretnék munkálkodni hanem Istennek szeretnék szolgálni ezzel a cselekedettel.


Ha nem vágok bele, akkor szerintetek az olyan mintha elástam volna Istentől kapott tálentomomat?


Ti hogyan látjátok? Bele vágjak?



2013. jún. 28. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Abban az esetben szolgálsz vele,ha a példamutatásod valóban őszinte,és nem azért teszed,mert mások azt mondták,hogy jónak kell lenned,és példát kell mutatnod.Tehát Pl.ha te eddig rendszeresen ittál,de már nem,mert tudod,hogy nem válik a javadra az új utadon,akkor ne igyál-emiatt te is jól fogod magad érezni,és másnak is példát mutatsz.
2013. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ezékiel próféta könyve » 3. fejezet 17 Embernek fia! őrállóul adtalak én téged Izráel házának, hogy ha szót hallasz számból, intsd meg őket az én nevemben. 18 Ha ezt mondom a hitetlennek: Halálnak halálával halsz meg, és te őt meg nem inted és nem szólasz, hogy visszatérítsd a hitetlent az ő gonosz útjáról, hogy éljen: az a gonosztevő az ő vétke miatt hal meg, de vérét a te kezedből kívánom meg. 19 De ha te megintetted a hitetlent, és ő meg nem tért hitetlenségéből és gonosz útjáról: ő az ő vétke miatt meghal, de te megmentetted a te lelkedet. 20 És ha elfordul az igaz az ő igazságától, és cselekszik álnokságot, és én vetek eléje botránkozást: ő meg fog halni; ha meg nem intetted őt, vétke miatt hal meg és elfelejtetnek igazságai, amelyeket cselekedett; de vérét a te kezedből kívánom meg. 21 Ha pedig te megintetted azt az igazat, hogy az igaz ne vétkezzék, és ő nem vétkezik többé: élvén él, mert engedett az intésnek, és te a te lelkedet megmentetted. 22 És lőn ott az Úrnak keze rajtam, és monda nékem: Kelj fel, menj ki a völgybe, és ott szólok veled. 



Jakab Apostol levele 2. rész

  12. Úgy szóljatok és úgy cselekedjetek, mint a kiket a szabadság törvénye fog megítélni.   13. Mert az ítélet irgalmatlan az iránt, a ki nem cselekszik irgalmasságot; és dicsekedik az irgalmasság ítélet ellen.   14. Mi a haszna, atyámfiai, ha valaki azt mondja, hogy hite van, cselekedetei pedig nincsenek? Avagy megtarthatja-é őt a hit?   15. Ha pedig az atyafiak, férfiak vagy nők, mezítelenek, és szűkölködnek mindennapi eledel nélkül,   16. És azt mondja nékik valaki ti közületek: Menjetek el békességgel, melegedjetek meg és lakjatok jól; de nem adjátok meg nékik, a mikre szüksége van a testnek; mi annak a haszna?   17. Azonképen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.   18. De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.   19. Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek. 

2013. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1. (10:33): Példamutatásom valóban őszinte.


Csak, hogy a példánál maradjunk:


Tételezzük fel, hogy eddig ittam, mértéktelenül és rendszeresen, de egy ideje már felhagytam vele.


Ezt szeretném megosztani másokkal.

2013. jún. 28. 11:11
 4/11 A kérdező kommentje:
2. (10:45): Köszönöm! Az Ezékiel próféta könyvéből idézett rész pontosan ide vág.
2013. jún. 28. 11:20
 5/11 aeterna válasza:
Hogy bele vágj-e? Ha te a bűnösöknek való példamutatást tartod a HELYES útnak akkor ez egyértelmű. Viszont arra figyelj, (és ezzel nem oktatni kívánlak téged) hogy a példamutatásod ne menjen át képmutatásba.
2013. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Girgoy ***** válasza:

Szerintem alapvetően jól gondolod a dolgokat. Ma már sajnos sokan lejáratták a kereszténységet, a mi papunk is azt mondja, hogy nem feltétlenül a tereken kell kampányolni nagy hangon, sőt még nem is feltétlenül kell az emebrtársainknak se állandóan Istenről beszélni, mert ellentétes hatást is elérhetünk vele. Jobb ha inkább ők kérdeznek minket Istenről és arra válaszolunk legjobb tudásunk szerint. Viszont - és ez a legfontosabb! - úgy kell élni, hogy az emberek valóban kérdezzenek minket Istenről!


Pontosan ezt mondta Jézus és írta Péter Apostol is:


Mt 5,16 Úgy fényljék a ti világosságtok az emberek előtt, hogy lássák a ti jó cselekedeteiteket, és dicsőítsék a ti mennyei Atyátokat.


1Pt 2,12 Magatokat a pogányok közt jól viselvén, hogy a miben rágalmaznak titeket mint gonosztévőket, a jó cselekedetekből, ha látják azokat, dicsőítsék Istent a meglátogatás napján.


Ha nem tudunk példánkkal pozitív benyomást tenni az emebrekre, nem is fognak tőlünk semmit kérdezni a hitről, mert hiteltelenek vagyunk, így nem is fogják dicsőíteni Istent. Másfelől - peadógusként és szülőként is tudom -, legjobban nem a szavak, hanem a példa nevel. Krisztus is úgy búcsúzott tőlünk, hogy tegyünk tanítvánnyá minden népet. Valakit pusztán szavakkal sohasem fogunk tanítvánnyá tenni. Csak a követett példa az, amely valóban át tud formálni másokat, amely valódi keresztény viselkedést tud kialakítani az emberekben. És tudjuk azt is . mint idézrted Te is - hogy a tanítványság szintén nem abban nyilvánul meg, hoyg valaki szavakkal formálisan kereszténynek vallja magát, hanem abban, aki valóban cselekszi Isten akaratát. Tehát ha pogány emberek között vagyunk, ha állandóan szavakkal tukmálnánk őket, lehet, hoyg soha nem lennének keresztények, míg ha hiteles jócselekedeteket teszünk, amelyeket ők is követni fognak, sokkal bitosabban tanítvánnyá tesszük őket.


Isten helyett pedig nem lehet cselekedni! Ez valóban rossz látásmód! Lehet Isten velünk kapcsolatos szándéka ellenére cselekedni, vagy ISTENNEL EGYÜTT cselekedni. Tulajdonképpen a megtérés, a jóü cselkedetek, a tökéletesedés, az üdvözülés mind úgy megy végbe, hoyg az emebr saját akaratát összhangba hozza Isten akaratával, együttesen hajtják végre mindezt! Még akkor is ha Isten sokkal nagyobb nálunk és mindenható, szükséges, hogy a mi emberi szabad akaratunk összefonódjon Isten akaratával.


Egyszer olvastam, hoyg valaki ezt a szörfözéshez hasonlította. A szél Isten akarata, sokkal nagyobb erő, sőt az az erő, ami egyáltalán hajtja a szörföst, enélkül nem tud haladni. A szélnek van hatalma a sziklára is felkenni a szörföst, mert nagyobb erő, de azért nem ez a szörfözés megszokott módja. :) Hanem az, hoyg a szörfös a megfelelően beigazítja a vitorlát és meg is tartja a szörföt ebben a helyzetben, és így a szél repíteni fogja, ahová közösen akarnak menni! Szél nélkkül nincs szörfözés, de ugyanúgy nincs szörfözés, ha a szörfös nem hangolja össze saját kicsi járművét a nagy szélllel!

2013. jún. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Példamutatásod azt foglalja magában, hogy Isten törvényei szerint élsz.Már ez is szolgálat Isten előtt. Megéri az erőfeszítést.
2013. jún. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi is ezt csináljuk a férjemmel. Ismerősök voltak az elsők, akik tudták honnan jöttünk, milyenek voltunk és látták milyenné váltunk. Megesett, hogy ki lettünk nevetve és gúnyolva, mert szerintük mi csak gyávaságból tértünk meg, mert nem mertünk elválni, hisz a válás lett volna az egyetlen megoldás.
2013. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 yuda ***** válasza:

Kedves kérdező! :)

Nagyon szépen levezzetted a hibás gondokodásod Istenről, de megnyugtatlak :D

Isten munkatársakat hívott el. Nem szándékozik hívők nélkül/helyettük cselekedni, úgyhogy megnyugodhatsz. Ha egy hívő az evangéliumot hirdeti és élete mintául szolgál a szent életre, és teszi a többi dolgot, akkor nem Isten helyett cselekszik, hanem éppen azt a munkát végzi amit kell.


Képes beszédben (ne értsd szó szerint) úgy is mondhatnám, hogy Istennek nincs keze, hanem mi vagyunk azok. Mi tesszük azt, amit Ő akar. Mi vagyunk Isten meghosszabbított kezei, lábai.

Már ha Vele együtt munkálkodunk, Vele harmóniában élünk.

Félreértés ne essék, nem mindenkire igaz, amit írtam. Akikre igaz, tudják. :)

Van jópár képmutató, öntelt aki magáról többet gondol, mint ami.

Nem róluk beszélek, de az is sajnálatos, amikor embereket Isten elhív és nem ébrednek öntudatukra, hogy mi az alapvető céljuk az életben.


Ha valóban Isten hívott el és tényleg megtértél, akkor nem Isten helyett dolgozol, hanem Neki. :)

2013. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
2013. jún. 28. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!