Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy szoktatok imádkozni?

Ti hogy szoktatok imádkozni?

Figyelt kérdés
Úgyértem miket/milyen sorrendbe és miről szoktatok Istennel beszélgetni?
2013. júl. 1. 13:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Térdelve és lehajtott fővel.

Először elmondom a "Mi Atyánk"-ot aztán hálát adok Neki mindenért. Aztán Jézussal megosztom a személyes dolgaimat, kérem az Ő áldását és segítségét/védelmét valamint a bűnért való megbocsájtást.

Majd imádkozok az emberekért/barátaimért/családomért és azokért akiket üldöznek Jézus nevéért.


Több nem jutott eszembe ezzel kapcsolatban.

2013. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul.
2013. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van, amikor csak a kötött imákat mondom (Miatyánk, Üdvözlégy), és köszönetet mondok. Ezen kívül van, amikor lelkiismeret-vizsgálatot tartok, mi az, amit hibáztam, megbántottam-e Istent vagy embertársamat. És imádkozom minden nap egy általam lélekben örökbefogadott magzatért.(fogadalom)
2013. júl. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én pontosan úgy, mintha valamelyik szerettemmel beszélgetnék, például az Édesapámmal. Számomra a legfontosabb a bizalom, a belső egyszerűség, az őszinteség. Egyszerűen jól esik megosztani Vele az örömöt - amiért hálát adok neki, a nehézségeket - amikben kérem a segítségét. Én ezekkel kezdem. Ezután jön a felismert személyes bűnök megbánása, a tőlük való szabadulás kérése.


Természetesen szoktam másokért is imádkozni, akik betegségben, próbákban vannak.


Üdv. Péter

2013. júl. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bárhol, bármikor, testhelyzet nem számít. Saját szavaimmal, nem pedig mi Atyánkot ismételgetve.
2013. júl. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a 4, 5-ös válaszolókhoz.

A tiszteletteljes testtartás a lényeges, nem az hogy most hason csúszunk vagy sem, mert a szív állapot számít.


az ima Tiszteletteljes beszélgetés Égi Atyánkkal.


Nagyon fontos a sorrendiség, amit Jézus etalonként leíratott.

Elsősorban Isten nevének megszentelése igazolása akaratának megvalósulását említem meg, aztán jöhetnek a helytelenségek megvallása, segítség kérése a kijavításukért, és nem utolsó sorban hála adás a sok jóért akár szellemi akár fizikai vagy érzelmi legyen.

S ezeket a fia Jézus nevében tárom elé meghallgatás céljából

Magam is kérem a rászorultaknak a segítséget,

ezeket a saját szavaimmal, mivel a Teremtő rám kíváncsi nem a betanult semmit mondó üres szavakra ugyan azokat mormolva.


Katy weaver

2013. júl. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Magam is kérem a rászorultaknak a segítséget,

ezeket a saját szavaimmal, mivel a Teremtő rám kíváncsi nem a betanult semmit mondó üres szavakra ugyan azokat mormolva"

Katy, miért gondolod, hogy egy kötött ima nem lehet szívből szóló,átgondolt, ez enyhén szólva sértő, amit írtál.

2013. júl. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az is fontos, hogy Istent a nevén szólítsuk, amikor hozzá szólunk. Nekem az egyik kedvenc írásszövegem a Róma 10:13. Tényleg a nevünket nem hiába kaptuk, és a Teremtő neve a legdicsőbb név. Üdv mindenkinek.
2013. júl. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!