Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jó a mennyország?

Miért jó a mennyország?

Figyelt kérdés

Én mindig egy ilyen valhalla szerűen képzeltem el,ahol minden földi jó van,a legjobb ételek,mulatozás,italok,satöbbi,ám ha a bibliában leírtról beszélünk akkor se szeretkezés,se verekedés,se finomabbnál finomabb ételek és italok,mert ez mind egy-egy "bűn" és mennyországnak bűnmentesnek kell maradnia.

Akkor ott mi a a jó? Milyen lehet a mennyország? Ott vagyunk,és...ülünk együtt a végtelenségig?


2013. júl. 11. 14:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

"se szeretkezés,se verekedés,se finomabbnál finomabb ételek és italok"

Akinek ezek jelentik a legnagyobb örömöt, úgysem kerül oda.

Szóval nem is kell aggódnod ilyenek miatt. :))

2013. júl. 11. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem ezek a legnagyobb örömök,csak mondtam pár dolgot amik jók,és ott nincsenek.a Keresztény mennyországba mármint.


De ez nem is tartozik ide,tisztában vagyok vele hogy hova kerülök,a kérdésre válaszolj.

2013. júl. 11. 14:57
 3/11 anonim ***** válasza:
Arra válaszoltam. Akinek emiatt akar odakerülni, nem kerül oda. Ennyi.
2013. júl. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Biblia egy szóval sem említi, hogy nem lenne ott evés, ivás. Szeretkezés, hogy nincs ott, valóban említve van. Az, hogy nincs esetleg verekedés (erről sincs szó) azért én személy szerint örülök.


A Mennyországról nem sokat tudunk. Isten királyi széke van ott, Isten jelenléte. Ez számunkra elképzelhetetlen. Azért én szeretnék egy olyan helyen lenni, ahol jelen van Krisztus, és az Atyja, a mindenható Isten. Isten azt nyilatkoztatta ki nekünk, hogy ez el fog jönni, és a jelenlétében lehetünk.


Aki szerint a legnagyobb öröm az evés, ivás, szeretkezés, és hasonló földi örömök, ő még valóban nem született újjá. Ezek nem örömök, hanem kielégítések. Pedig szükség, hogy újjászülessünk.

Krisztus elmondta, hogy kik a boldogok. Ők örülnek. Máté 5

2013. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A felsoroltakon kívül azért létezhet más öröm is.

Patkányokkal csinálták meg azt, hogy gombnyomásra ingerelni tudták a jutalomközpontjukat.

Minden patkány addig nyomta a gombot, amíg éhen nem halt. Nem érdekelte sem az étel, sem a nőstény, semmi - csak a gomb.


Isten ezt nyilván úgy is meg tudja oldani, hogy közben nem halsz bele.

2013. júl. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A példabeszédek a mennyországot egy végtelen lakomaként írják le. Nem hiszem, hogy egy ilyen buliban nem lenne étel-ital; legalábbis, hogy a feltámadás után ne lenne.

Az én elképzelésem szerint lesz kultúra, lesz sport, tehát birkózás is lehet, csak szenvedély nincs, ezért magát a küzdelmet, a játékot lehet majd élvezni.

Nyelv tekintetben: mindenki megért mindenkit, mert mindenki beszél minden nyelven.

2013. júl. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na szép, itt mindenki bulizáskét fogja fel a menyországot. Viszont egyszer azt is meg lehet unni, nem? Ki akar 10 évig bulizni? És ez még csak nem is az örökkévalóság...


Hogy szerintem mit lehet tenni a menyországban? Én úgy képzelem el, hogy kicsit hasonlít a földi élethez, csak nem kell menni dolgozni, azt csinálhatsz amit csak akarsz(normális keretek közt), a hűtő sose fogy ki, a kedvenc sorozatod folyamtoasan nézheted, sosincs vége. Ugyan így a zenével is, a kedvenceid szólnak akár évtizedekig, sosem unod meg. Túrázhatsz, bicajozhatsz, sosem fáradsz el és olyan lenyűgöző tájakra juthatsz el amilyet még csak elképzelni sem tudsz és nem tudsz betelni a gyönyörrel. Mindemellett lehetőség van tanulni új dolgokat megismerni, esetleg új dolgokat kitalálni(feltalálni). Lehetne még sorolni gondolom a végtelenségig, de szerintem ebből le lehet vágni kb mire gondolok.

2013. júl. 12. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
nem értitek. Nem a Bulizás a fontos,hanem hogy legtöbb jó dolog bűn. amit te leírtál " kedvenc sorozatod folyamatosan nézheted" az lustaság. Bűn.Ergó menyországból ez is ki van zárva.
2013. júl. 12. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:
Az előzőéhez hasonló az elképzelésem, a bulit csak azért írtam, nehogy azt gondolja, hogy étel-ital nincs. Ésszerű keretek között szabad az ember, nem kell dolgoznia. Ismétlem, nem KELL. Ha valamit csinálni akar, akkor foglalkozhat vele, ésszerű keretek között. A hét főbűn között a restség nem a munkára, hanem a jóra való restség, ami ebben az életben sokszor, de nem mindig egyezik. A munka a bűn következménye, ezért nem kell dolgozni a mennyországban.
2013. júl. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bakos G. Bence válasza:

Sziasztok!


Én arról nem tudok, hogy szeretkezés nem lenne, de minden bűnös dolog el fog tűnni onnan, mert ,,az Isten eltöröl minden könnyet az ő szemeikről és a halál nem lesz többé, sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak."

Ez a legszebb ígéret, nem? :)A bűn nem hogy nem lesz, még csak nyoma sem lesz a bűnnek, mert az Úr Isten ezt az egész Földet újjá fogja teremteni.

2013. júl. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!