Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért vágynak az emberek az...

Miért vágynak az emberek az örök életre?

Figyelt kérdés

Az örök létezés utáni vágynak hatalmas szerepe van, mind a vallások kialakulásában, mind azok fennmaradásában. A legtöbb vallás üzenete leegyszerűsítve az, hogy éld tisztességesen és a játékszabályainkat betartva az életed, és akkor majd halálod után egy jobb helyre kerülsz, ahol az örök élet és boldogság vár majd rád. Sokan ebben a reményben élik az életük, de miért is lenne az annyira jó? Már maga az "örök" kifejezés végtelensége is elképzelhetetlen, az pedig már tényleg abszurd, hogy mindenki örökké boldog lesz. Egy ember nem lehet örökké boldog, mindig van ok a szomorkodásra. Ha például az egyik rokon éppen ateista volt, és ezért a pokolra került (távol Istentől és a rokonaitól), akkor a rokonai vajon lehetnek-e boldogok, például? Egyáltalán mi tenne ott minket boldoggá?


Miért akar az ember örökké létezni, hisz ha a halála után örökké él majd, akkor a földi élete el törpül majd, így értelmét veszti? Mi értelme lenne az öröklétnek? Miért lenne jó az örök élete? És mi lenne a jó benne? Én például irtózok a gondolattól, hogy örökké éljek.



2013. júl. 21. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én például az örök szeretetre vágyok.

És nem szeretem az elmúlást, meg a gonoszságot sem.

Tiszta szívemből gyűlölöm ezért a világot, amiért elveszi az életet....

Ha meghalok, remélem más lesz. De ha nem, akkor is büszkén vállalom a halált. Nekem nem árthat, csak az egómnak. Mert másokat elveszíteni rossz. De szembe kell nézni sajnos a ténnyel. (bár szerintem értem is kár lenne).

Ezt nem beképzeltségből írom.

Úgy vagyok vele, hogy mindenki oda fog kerülni, ahová való. Van bennem egy vak bizalom, amivel semmit nem veszítek. Mert az életem nem az határozza meg, hogy mások mit mondanak Istenről és a halálról...

2013. júl. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mert imádok élni, és jó darabig nem szeretnék megválni tőle.

Pluszban az életet ismerjük, és sokak, köztük magam számára is ijesztő a gondolat, hogy nem létezünk többé. Az elménk képtelen befogadni, megérteni a nemlétezés állapotát, és általában félünk attól, amit nem értünk.

2013. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Én nem az örök lét miatt hiszek Istenben és követem őt, hanem azért, mert így tiszta a lelkiismeretem és tudom, hogy ha nem térek le az útról, akkor mindig helyesen döntök, sosem kell azon agyalnom, hogy mi lett volna ha...

Nem tudom milyen az örök lét, nem ismerem és amit nem ismerek az után nem vágyom. Viszont Isten szeretetét ismerem, ezt nem akarom elveszíteni.

2013. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 KZitus ***** válasza:
17%

Szia


Az örök élet vágyát és reménységét Isten ültette el belénk.


"Mert a bűn zsoldja a halál, az ajándék pedig, amelyet az Isten ad, örök élet Krisztus Jézus, a mi Urunk által." Róma 6:23


Látod, a Biblia azt írja, a bűn miatt halunk meg, de Jézus visszaadta az embernek az örök élet lehetőségét.


Hát igen ez egy kicsit más, mint amiről írtál.


Isten „letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál” (JEL 21:4)

EGY gazdag és előkelő ifjú odafutott Jézushoz, térdre esett előtte, és ezt kérdezte tőle: „Jó Tanító, mit kell tennem, hogy örök életet örököljek?” (Márk 10:17). Az ifjú az örök élet öröklése felől kérdezett, de vajon égi vagy földi életre gondolt? Évszázadokkal korábban Isten a feltámadás és a földi örök élet reménységét adta a zsidóknak. Sok első századi zsidóban is élt ez a reménység.

Galileában több ezer ember kezdte követni Jézust, mert szerették volna, ha csoda útján gondoskodik számukra kenyérről. Jézus másfajta kenyérről is beszélt, ’az élet kenyeréről’. ( János 6:40, 48–51.) „A kenyér, melyet én adok, a testem” – mondta. Jézus nemcsak azokért adta az életét, akik vele együtt fognak uralkodni az égi Királyságban, hanem „a világ életéért”, azaz a megváltható emberiségért is. „Ha valaki eszik ebből a kenyérből”, vagyis hisz Jézus áldozatának megváltó erejében, örök életben reménykedhet. Igen, amikor Jézus az ’örök életről’ beszélt, akkor arra a reménységre is utalt, melyet a zsidók régóta tápláltak magukban, vagyis arra, hogy a Messiás uralma alatt az emberek földi örök életet kapnak.


Aki ismeri a földi örök élet reménységét, azok vágynak rá, mert ott nem lesznek öregek, betegek, fájdalmak és fájdalom könnyek sem, gyász sem lesz többé.

Ha többet tudnál Isten Királyságáról, te is vágynál arra, hogy ott élj.

Csak képzeld el, most Sátán uralkodása alatt is szeretünk élni, szeretjük az életet. Ott Krisztus lesz a Király.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Örök élet vagy örök szenvedés? te melyiket választod?

Az ember fél attól amit nem ismer. Nem tudjuk elképzelni az örökkévalóságot

2013. júl. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha megszűnik a tudatod, akkor már nem szenvedsz, mivel már nem létezel. Miért lenne bármi is a halál után?
2013. júl. 22. 00:50
 7/12 anonim ***** válasza:
Mert félnek a haláltól! Pedig ha meghalunk, akkor már megszűnünk, vagyis nincs ami fájjon, nincs öntudat, nincs semmi csak a semmi!
2013. júl. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Igazából nem tudom, pedig minennek vége van valamikor, nincs olyan, ami végtelen lenne(kivéve Isten kegyelmét).
2013. júl. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek a 3. válaszolóval :)
2013. júl. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia


Írod:"Ha megszűnik a tudatod, akkor már nem szenvedsz, mivel már nem létezel. Miért lenne bármi is a halál után?"


Jól látod a halottak állapotát, ezt írja róla a Biblia is. Mivel az élet és a halál kérdéséről mindent Isten Szavából tudhatunk meg, mivel csakis az igazságot íratta le ezzel kapcsolatban ezért nyugodtan elfogadhatjuk Isten álláspontját.


Prédikátor 9:5

Mert az élők tudják, hogy meghalnak, de a halottak semmit sem tudnak, és nincs többé fizetségük, mert nem emlékeznek rájuk többé, elfeledték őket.

Prédikátor 9:10

Mindazt, amit kezed megtehet, tedd meg a te erődből, mert sem cselekedet, sem tervezés, sem ismeret, sem bölcsesség nincs a seolban, ahová mégy.


De az örök élet, amiről eredetileg kérdeztél, az a feltámadás útján érhető el azok számára, akik már meghaltak.

"és reménykedem az Istenben — e reménységet ezek az emberek is táplálják magukban —, hogy lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak." Cselekedetek 24:15


De a Szentírás szerint sokan túlélik Isten háborúját amely előttünk áll, és élve mennek be Isten Királyságába.

„Ezek azok, akik kijönnek a nagy nyomorúságból, és megmosták köntösüket, és megfehérítették+ a Bárány vérében." Jelenések 7:14


Ezután megszűnik a földön az Ádámtól örökölt halál:

Jelenések 21:4, 5

És letöröl minden könnyet a szemükről, és nem lesz többé halál, sem kesergés, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé. A korábbi dolgok elmúltak.”

5 És Az, aki a trónon ül, ezt mondta: „Íme! Mindent újjáteszek!” Ezt is mondja: „Írd meg, mert megbízhatók és igazak ezek a szavak.”


Te elhiszed Istennek ezt az ígéretét? Fontos lenne, mert érinti az életedet. Érted is meghalt Jézus, hogy élvezhesd az Igazi életet. Amit most élünk, ez csak egy szükségállapot. Arra jó, hogy életünkkel, (tetteinkkel, beszédünkkel, magatartásunkkal) megmutassuk kinek az oldalán állunk, Krisztusén., vagy a Sátánén.

A keskeny és a széles út.


Üdvözlettel: Zita

2013. júl. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!