Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetek zsidó? 14 éves srác...

Egyfiú12 kérdése:

Lehetek zsidó? 14 éves srác vagyok. A nagyapám zsidó, és mióta megtudtam zsidónak vallom magam. Tudom, hogy csak az a zsidó akinek édesanyja zsidó, és a magyar törvények elfogadják azokat akik annak vallják magukat de a zsidók nem.

Figyelt kérdés
De beszéltem az egyik zsidó ismerősömmel erről,hogy tudom hogy apai ágon zsidók vagyunk és hogy én nem lehetek zsidó.Ő azt mondta,hogy ez nem számít,meghogy segít nekem.Akkor én valhatom a judaizmust??
2013. júl. 25. 10:59
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
12%
Ugye tudod, hogy ezzel Jézust tagadod meg?
2013. júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Miért tagadnám meg egyszerűen másban szeretnék hinni és kész .
2013. júl. 25. 11:14
 3/36 anonim ***** válasza:
59%
Készítsd a fütykösöd pajti.
2013. júl. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
30%

Másban?????

Ja hogy te ennyire nem vagy tisztában a hittel kapcsolatban.

Egy az Isten. A tiéd és az enyém ugyanaz. Csak hogy a zsidók le vannak ragadva a hatszáznemtudommennyi mózesi törvénynél (bizony, a fütykösöd bánni fogja) és megölték Jézust, addig a keresztények elfogadták Jézus véráldozatát.

Titeket a törvény alapján fog Isten megítélni, ha nem tartasz meg egyet is, akkor neked véged. Nekem viszont Jézus vére által kegyelmem van.

Legalább az alapoknak járnál utána.

2013. júl. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
17%

>egyszerűen másban szeretnék hinni


Na és pontosan mi az?

2013. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem erről a zsidó ismerősödet kellene kérdezni. Vagy kérd meg, vigyen el egy rabbihoz, és ő még jobb választ fog adni.


(Amúgy a hit nem úgy működik, hogy valamiben "szeretnél hinni". Ezt nem elég akarni.)

2013. júl. 25. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam hogy ilyen durvák lesztek.Egyszerűen nem akarok keresztény lenni mert csaló hazug álszent,és ha zsidó leszármazott vagyok akkor oda szeretnék tartozni.
2013. júl. 25. 11:36
 8/36 anonim ***** válasza:
44%
Inkább ne tartozz sehova. A vallás csak elbutít. Ha kinyitnád a szemed tudnád hogy nincs olyan hogy isten meg ilyen baromságok.
2013. júl. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
83%
Az vagy, aminek tartod magad.. Mindenki abban hisz, amit jónak lát, nem kell megijedni a sok kereszténytől, mert ők csak azt az egy vallást tartják jónak ami.. Beszélj a zsidó ismerősöddel, mert valószínű ő fog csak tudni neked segíteni , mert itt szerintem hiába várod a választ.. :/ De azért sok sikert! :)
2013. júl. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
43%

A magyar világi törvények vajmi keveset foglalkoznak a vallásoddal, vagy azzal hogy hányszor változtatod meg.


Úgyhogy csak azon az egyházon múlik, hogy felvesz/befogad-e a tagjai közé.


Biztos vannak előnyei, de ha a csaló-hazug-álszent dolgok zavarnak, akkor semilyen vallásban vagy csoportban sem fogod megtalálni amit keresel, mert mindenhol vannak ilyen emberek. Sőt, hadd ne mondjam, hogy az izraelita vallásúakról mit tart a közvélemény...

2013. júl. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!