Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Reformátusok! Miből gondoljáto...

Reformátusok! Miből gondoljátok, hogy már megszűntek a lelki ajándékok? Pl. Nyelveken szólás.

Figyelt kérdés
Egy református lelkésztől rákérdeztem a lelki ajándékokra, példaként a nyelveken szólást hoztam fel. Azt mondta a lelkész, hogy régen volt nyelveken szólás, de ma már nincs. Ennyi volt a válasza. Ennek van Bibliai alapja? Hol van a Bibliában, hogy 2013-ban már nem lesz aktuális a nyelveken szólás?
2013. aug. 7. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs alapja. De a fuldoklás nem ugyanaz.
2013. aug. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pedig benne van. Sőt az is, hogy a nyelveken szólás az nem egy túl nagy ajándék. Pál leveleiben keresd. ;)

Tényleg benne van. És amikor csak egy szűk réteg ragaszkodik a mekegéshez, a többi viszont a Bibliát lobogtatja, akkor hidd el, hogy az utóbbinak van igaza. Mert pár ember lett csak megvezetve, a többi pedig riadót fújt.

2013. aug. 7. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem szűnt meg, de a nyelveken szólás nem azt jelenti, hogy össze-vissza, érthetetlen módon halandzsáz valaki. Vallásos terminológiával szólva a nyelvek össze lettek zavarva, vagyis a valamikori egységes tudás szét lett dobva, mindenféle tanításokba. Aki e tanításokat újra harmóniába hozza egymással és logikusan, agymást fedve, egymásra építve tanítani képes, az nyelveken szól.


Az ember nem azért kepott értelmet, hogy azt kukába dobja.

2013. aug. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Erről jut eszembe, hogy ez a legyen egységes nyelv nem lázadás-e a bábeli határozat ellen?

Persze én sem gondolom komolyan a kérdést, csak néhány napja ezen gondolkodtam és most eszembe jutott:)

2013. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem áll, hogy ma nincs. Ma is van nyelveken szólás és más lelki ajándék is.

Hogy mikor szűnik meg, azt konkrétan nem tudjuk. Amikor a hit látássá válik, a reménység valósággá válik.


Pál első levele a korinthusiakhoz:


13,8 A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken való szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni.

13,9 Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk.

13,10 Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes.

13,11 Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy éreztem, mint gyermek, úgy gondolkoztam, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat.

13,12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten.

13,13 Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

2013. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 -a- ***** válasza:

(nem vagyok reformátor)

Ha aktuális, akkor tudnátok videót mutatni, vagy vizsgált esetet, ahol egyértelműen az Apcs 2-höz hasonlóan nyilvánul meg azoknál, akik azt állítják hogy nyelveken szólnak?


Itt van például ez, 2:9:40-nél állítja:

„És éreztem, hogy különböző nyelvekhez szóltam nyelveken. Éreztem, hogy külön szóltam a kínaiakhoz, külön szóltam az arabokhoz, külön szóltam a japánokhoz, külön szóltam nem tudom hány országához a világnak.”

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jtp..

1:52:50-nél pedig ahogy szólt:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=jtp..

Hát ez véleményem szerint sem kínai, sem arab, sem egyéb beszélt emberi nyelv nem volt, még ha ő úgy is érezte. Érezni valamit kevés! Az érzés nem az igazság mércéje!



Hasonló ahogy Agnes Ozman beszél, Charles Parham tanítványa („pünkösdi első hullám” kezdete):

„Amikor kezét a fejemre tette, a Szentlélek leszállt rám, és elkezdtem nyelveken beszélni, Istent dicsőítve. Többféle nyelven szóltam, és egészen világos volt, mikor került sor új nyelvre.”


Miből lett ez pontosan világos, valaki értette? Állításuk szerint kínaiul is írt. Itt van egy fénykép, amiről azt mondják, hogy az ő „Szellem által ihletett írása”, de ennek „egész világos”-an sincs sok köze a kínaihoz. Joggal felvetődik, hogy úgy beszélt kínaiul, ahogyan írt?

[link]



William J. Samarin és Paul de Lacy nyelvészprofesszorok vizsgálatai szerint a mostani glosszália nem értelmes emberi nyelv, nyelvi szerkezetet nem mutat.

2013. aug. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Luciusszimusz ***** válasza:

Nem minden református hiszi ezt!

Azt hiszem, a többség azért nem hiszi, mert az egyházában nem tapasztalja az ajándékok megnyilvánulását.


Azaz sokak hite olyan "hiszem, ha látom" hit. Ez pedig nem az a fajta hit, amely által képesek lehetnének átvenni és működtetni lelki ajádékokat. A bibliai hit ezzel szemben ezt mondja: "Hiszem, ha Isten megírta a bibliában, mégha látszólag minden mást mutat is"


Mivel nem látják, ezért nem hiszik, mivel nem hiszik, ezért nem is veszik át Istentől ezeket az ajándékokat, mert Isten ajándékai csakis hit által vehetőek át. Ettől még üdvözülnek természetesen, ha Jézusban hisznek, csak az ajándékokról lemaradnak, ha azokban nem hisznek. Bővebben a valódi hit működéséről az alábbi linken: [link]

2020. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Kedves anonim.Nagyon félre értelmezed ezt a tanítást.Olvasd elejétől egy picit lassabban😀

Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő érc vagy a pengő cimbalom.* 2 És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.* 3 És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból.* 4 A szeretet türelmes, jóságos; a szeretet nem irigykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel. 5 Nem viselkedik bántóan, nem keresi a maga hasznát, nem gerjed haragra, nem rója fel a rosszat. 6 Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal. 7 Mindent elfedez, mindent hisz, mindent remél, mindent eltűr. 8 A szeretet soha el nem múlik. De legyen bár prófétálás: el fog töröltetni; legyen nyelveken szólás: meg fog szűnni; legyen ismeret: el fog töröltetni. 9 Mert töredékes az ismeretünk, és töredékes a prófétálásunk. 10 Amikor pedig eljön a tökéletes, eltöröltetik a töredékes. 11 Amikor gyermek voltam, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek; amikor pedig férfivá lettem, elhagytam a gyermeki dolgokat. 12 Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert Isten.* 13 Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

jan. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Akkor szünik meg ha már nincs benned szeretet.
jan. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!