Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten létezik miért hagyja...

Ha Isten létezik miért hagyja hogy öngyilkosságok történjenek főleg fiatalokkal?

Figyelt kérdés
2013. aug. 20. 01:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
29%

Kedves Kérdező.

ez igen kényes téma. De az ember szabad akaratot kapott, bár igazából nem dönthetne az élete kioltása mellett, mert az élettel, egyedül Isten rendelkezhet.


ezek az emberek önként lemondanak az életről, ahelyett, hogy bizalmukat Istenbe vetnék, és kérnék a segítséget, hogy kijussanak egy rossz helyzetből.

Ő a legképtelenebb helyzetből is képes embereket kihozni a bajból,

De mivel sokan nem is ismerik Istent és annak hatalmát, nem is bíznak ebben, ezért más utat nem látnak, mint a végét az életnek.

Sátánnak ez is egy jó módszere Isten szidalmazására:

"ha van Isten akkor miért van ez, meg miért van az?"


A Bibliában leíratta a miérteket, csak sajnos sokan vagy nem értenek vele egyet, vagy nem hisznek Isten létezésében, ezért maguk akarják megoldani a problémájukat.

Én 3x voltam öngyilkos, mert nem ismertem Isten hatalmát, és személyiségét igen fiatalon.

azóta eltelt több mint 20. év.


Előre bocsátom semmi tiszteletlenség vagy sértegetés nincs a mondani valómban.

2013. aug. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

Az öngyilkosság nem történik, hanem elkövetik, az emberek, és nem Isten.

Ennyi.

2013. aug. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
69%
Én is próbálkoztam már vele és én követtem el, nem Isten. Az viszont akkor volt, amikor még nem ismertem az Urat és hatalmas üresség és reménytelenség volt bennem. Ma már nem tennék ilyet, mert tudom, hisz tapasztaltam, hogy mindig segít.
2013. aug. 20. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
A tömeggyilosságokat is hagyta, miért ez zavarná?
2013. aug. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 eric_one ***** válasza:
39%

Azért mert Isten egy igazi gentleman (úriember), és végsőkig tiszteletben tartja az ember szabadságát, illetve annak döntését, vagyis a szabad akaratot. Tudod milyen egy igazi úriember? Mondok egy példát rá, ha egy úriember odalép egy társasághoz, és észreveszi a pillantásokból hogy nem kívánatos a személye, akkor udvariasan továbbáll. Nem erőlteti magát senkire. Nos, ahogy fentebb már többen is leírták más szavakkal, ha Istent nem kívánatos személynek tartják a családokban, az iskolákban, a hétköznapokban, akkor milyen alapon kérhetne számon bármit is? De ettől függetlenül aki kér, annak adatik, aki zörget annak ajtó nyittatik. Isten a kevélyeknek ellenáll, de aki megalázza magát, vagyis alárendeli magát Istennek, azt felemeli. Mert le kell tenni az egót, ha az Örökkévalóhoz, a világmindenség teremtőjéhez fordul az ember.


Az öngyilkosság egy beszűkült elmeállapot, aminek mindig vannak előzményei. Ahogy fentebb már írták, másoknak már megmentett Isten, akkor miért ne segítene neked, vagy nekem , vagy bárkinek?

2013. aug. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

A kevélyeknek ellenáll?

LÁtom a sok zsidó, német, cigány, stb gyermeket, akik nagy kevélyen biztos ellenálltak a német III. birodalom idején, mielőtt lemészárolták őket. De hagyjuk, önámítani magát mindenkinek könnyebb, mint történelmet tanulni.

2013. aug. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%
Ha a földi élet igazságos lenne, akkor az ember nem keresné az üdvösséget.
2013. aug. 20. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Azért kérdeztem amit mivel a testvérem az öngyilkosságnál döntött...de ha ez :"aki kér, annak adatik, aki zörget annak ajtó nyittatik." igaz állítás.. miért történt ez ? a mamám az édesanyám egész életükben azért imádkoztak hogy ilyen ne történhessen meg velünk aki kér annak adatik?? nem hinném. de azért köszönöm a válaszokat
2013. aug. 20. 22:19
 9/17 nagylzs ***** válasza:
Hiába imádkoztak. Ez a döntés nem Isten kezében volt. Isten mindenhatósága nem egyenlő az önkénnyel. Sok ember szeret magában kialakítani egy képet arról hogy mi "Isten akarata" de ettől még a Isten nem lesz olyan. Ha valaki emiatt csalódik "Istenben" (valójában : a róla alkotott képben) akkor az nem az élet igazságtalanságának a kifejeződése, hanem sokkal inkább a saját tudatlanságunk következménye. Aki például kiragad egy mondatot a bibliából, azt egy bizonyos módon értrlmezi, és erre építve egész életében más ember személyes szabadságának korlátozásáért könyörög, annak olyan nagy lesz a csalódása, mint amilyen nagy volt hitében a vakság.
2013. aug. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
az elsőnek irom, h ha már 3x lett öngyilkos magát ne tessék már internetezni...
2013. aug. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!