Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Felnőttkori keresztelkedés...

Felnőttkori keresztelkedés lehetséges rövid idő alatt?

Figyelt kérdés
26 éves vagyok. Szegeden szeretnék megkeresztelkedni, de nem szeretnék 1 vagy akár 2 évig templomba járni. Hol lehetne ezt megoldani így?

2013. aug. 27. 11:21
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék megkeresztelkedni, mert ha lesz gyermekem, akkor őt is megtudják keresztelni.

Minket tesómmal azért nem kereszteltek meg anno, mert a szüleim nincsenek összeházasodva, pedig elvileg ennek semmi köze hozzá.

Csak névadóztatón voltunk. Így nem érzem magam teljesnek.

2013. aug. 28. 09:50
 12/15 anonim ***** válasza:

*mert ha lesz gyermekem, akkor őt is megtudják keresztelni.


Egy keresztelés szabad Isten előtt kinyilvánított akarat szükséges. A csecsemő keresztelés egy vicc semmi több.

Nem Igei csak rituálé-kb. annyit is ér.

2013. aug. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 KZitus ***** válasza:

Mond csak kedves Kérdező, te tudod mi a jelentősége Isten szemében a keresztelkedés?

Vagy szerinted ez csak formaság? Akkor meg miért?

Ha meg szeretnél keresztelkedni, csak egy villanás az ami a Máté 28:19,20 versében van leírva, de már ott is olvashatod, mit vállalsz a keresztelkedéssel Isten előtt.

Az, hogy mit vár tőled Isten a keresztelkedéseddel kezdődően, az egész Új szövetség arról szól.

Ne vedd félvállról. Az nem hangulat, vagy kívánság kielégítés.

2013. szept. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Én kíváncsi lennék, hogy esetleg sikerült-e megoldani a kérdést! Úgy látom rengeteg offolónak sikerült beírni a kérdésre, pedig egészen világosan volt megfogalmazva. Én is szeretnék megkeresztelkedni - csak én Budapesten.

Kedves offolók! Kérlek, ne kezdjetek bele semmilyen kioktató vallási postba - felesleges.

Köszi előre is a választ! :)

2014. okt. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Ha esetleg még valakit érdekel:

Én esküvő miatt szerettem volna megkeresztelkedni (no off topic please!). Sem katolikus, sem református pap nem keresztelt meg hittan nélkül, ami minimum egy év (katolikusoknál 2). Mivel 8 hónap múlvára terveztük az esküvőt, egyik sem fért bele.

Végül evangélikus keresztelőm volt, ott semmi ilyenhez nem kötötték a keresztséget. Örülnek, ha valaki csatlakozni szeretne hozzájuk.

Felhívtam kedden, szombatra már meg is volt az időpontom. :)

2017. febr. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!