Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki mit gondol erről az oldalró...

Ki mit gondol erről az oldalról, mennyire ért vele egyet?

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 28. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem elég fura, hogy vallásokat és szektákat egy lapra tesznek. Ezért él az emberek fejében az emberek fejében az a tudat, hogy minden ami nem katolikus vagy református az szekta. A Krisztus Szeretete Egyház pl. pünkösdi, és ellentétben a római katolikusokkal ők NEM SZEDNEK egyházadók, és nem könyörögnek pénzért ahányszor fel kell újítani valamit. Ilyenkor meg lehetne kérdezni vajon melyik is a szekta. Vagy mit keresnek ott a krisnások? Többször látom őket ételt osztani a hajléktalanoknak mint bármelyik keresztény egyházat..


Szerintem nem kellene ilyen oldalakat szerkeszteni olyan embereknek akik semmit nem tudnak az egyházakról, csak összeszednek néhány infót a netről és egy oldalra pakolják.

2013. aug. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Gyümölcseiről ismertetszik meg a fa:D



Ez a válaszom számodra.

2013. aug. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 yuda ***** válasza:
70%

Véleményem szerint azért hibás az oldal, mert aki írta, vagy írták, egyértelműen nem is törekszenek az objektivitásra, hanem felvállaltan szubjektív nézőpontból írják le saját, elfogult véleményüket.

Írásuk nem tényeket közöl,-ugyanis ha tényeket közölne, akkor rábízná az olvasóra mit gondoljon -hanem azonnal megmagyarázza, kritizálja. Nem engedi az olvasónak, hogy maga döntsön.

Ilyen hozzáállással képtelenség érdemi információt adni.

Olyan, mintha be akarnád mutatni a gulyáslevest, de közben utálod és ezt nyíltan felvállalva leírod róla a negatív véleményed.

2013. aug. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Kedves Kérdező.


A szekta szó Jelentése:

Krisztus tanításától eltért felekezet.

Beszélhetnénk arról, hogy kik azok, akik messze eltértek Jézus tanításától, és még felében sem tartják be az erkölcsi tanítását, sőt maguk is gyakorolnak a vezetőik között helytelenséget, s erre a biblia ad figyelmeztetést, hogy lesznek ilyen emberek.


Az emberek többsége által "elfogadott" vallások, emberi szemszögből nézve jókk, és nem Isten, vagy a Biblia nézőpontjából, hiszen maga Jézus is azt mondta, hogy lesznek akik az Ő nevében tesznek még nagy szemet kápráztató, és hatalmas dolgokat, de Jézus nem ismeri el őket, mert mást kért imádat bemutatása gyanánt, nem beszélve arról, hogy bizonyos felekezetekbe keresztelt személyek nagy része nem is gyakorolja a "vallását" csak csecsemő keresztelkedés történt, valamint modernizálják Jézus szigorú erkölcsi értékeit, amivel magát Jézust is semmibe veszik a mondani valójával együtt.


Mindazon által az apostolokat is szektának nevezték a Rómaiak, és Jehova Tanúi, pedig nem tértek el Jézus tanításától.


Katy Weaver

2013. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen yuda, mivel ahogy látom katolikus nézőpont szerint íródott így az objektivitás már kizárva.

A gyümölcsös példához pedig: Minden fán megtalálhatók rohadt gyümölcsök is, megfelelő kezeléssel viszont minimális lehet a számuk. És nem feltétlenül kell új fát ültetni hozzá.

2013. aug. 28. 14:57
 6/13 A kérdező kommentje:

Kedves Katy!

Alapvetően jó amit írsz, bár a modernizáció szerintem szükséges és jó hogyha az egyenes úton halad, és nem tér el "jobbra" meg "balra" elvégre a fejlődés része ugyanúgy.

2013. aug. 28. 15:14
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Baptista vagyok és látom, hogy mi is szektának minősülünk, csak mert szerintünk a bemerítés fontos, ahogy Jézus is tette és ahogy le van írva. Ám legyen. Akkor szektás vagyok, nagy ügy.

Ha ezeknek nem az számít, hogy Istenben hiszek, Jézus az Uram, őt követem, viszont nem hajbókolok mindenféle szobrok előtt, hanem imaházunk mentes mindenféle csiricsáré, aranyozott bizbasztól, akkor szektatag vagyok, ezektől úgysem telik többre.

2013. aug. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


"A szekta a latin sequi szóból származtatható, jelentése: követni. A szekta fogalom mai használata viszonylag pontatlan és kevéssé szelektáló. Egyik jelentése: az uralkodó egyháztól elszakadt, többnyire nem bevett vallási csoportok, a másik jelentés szerint: szorosan összetartó, azonos nézetű, a külvilágtól elkülönülő csoport; zárt csoportosulás valamely közösségen belül. A szó mind a köznyelvben, mind a publicisztikában pejoratív tartalmú. Eredeti értelmében azonban – és vallásszociológiai használatában is – egy sajátos vallásos közösségi forma megjelölésére használják. A vallásszociológia megkülönbözteti a szektákat az új vallási mozgalmaktól, valamint a (destruktív) kultuszoktól.

A szekták alapvető jellemzője, hogy kizárólagosan egy vallás vagy vallási tanító tanításait, dogmáit követik, és elítélik, elutasítják a rajtuk kívül álló vagy tőlük különböző gondolkodást, nézeteket. Az emberek, felekezetek egy csoportja nem feltétlenül jelent szektát. Akkor válik szektává, amikor a tanító vagy az egyház vezetője azt mondja, hogy hogy mindenkinek az ő tanításait kell követnie, és a tagoknak más tanításra nincs szükségük, illetve az üdvözülést csak az adott egyház tanításai jelenthetik az emberek számára. Sok esetben éppen az embereket ilyenformán megkötő uralkodó egyházakból kivált, nyitottabb gondolkodású csoportokat nevezik az anyaegyházak szektának (Forrás: Wikipédia)


Nos ahogyan a baptista egyház nem szekta, csak azért mert biblikusan elveti a csecsemőkeresztséget, úgy az adventisták sem szektások, mert nem gondolják azt, hogy ők lennének az egyedül üdvözítő egyház, mint ahogyan próbálják ezt mások bizonygatni.


Én éppen azért jöttem el elsődlegesen a református egyházból, mert nem értettem egyet a csecsemőkeresztséggel, és végül itt találtam meg azt amit kerestem.


Ez az oldal semmi másra nem jó, mint arra, hogy lejárassa a felsorolt közösségek tagjait, ezzel az alapvető keresztény toleranciát meghazudtolja. Sajnos az egyháztörténelem bebizonyította, hogy az "anyaszentegyház" kezdetektől eltért a jézusi elvektől, sajnálatos, hogy éppen ezekre hivatkozva próbálja a másként gondolkodókat elítélni. Az inkvizícióból nyilvánvaló hova vezet ez...


Üdv. Péter

2013. aug. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Katolikus ökörség ez is.
2013. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező.


A Teremtő nem fogja modernizálni a törvényeit, és nem engedékeny, hiszen saját maga kijelentéseit vágná kenterbe


Ha egyszer tilos a paráznaság akkor nem bújunk, a megbocsátás mögé, hanem komolyan vesszük.

Azért tart itt a világ, mert modernizálnak engedékenységbe dolgokat, amit Isten örök érvényűnek fektetett le, nem kis kapukkal áthágható szabályokként.

ezért is írja a vers:

Istent nem lehet megcsúfolni, amit vet az ember azt aratja.

Az Isteni törvények emberi modernizálása Isten megcsúfolásával egyenlő,


Katy Weaver

2013. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!