Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy egyszerű kérdés. Jézus...

Egy egyszerű kérdés. Jézus érdemel imádatot vagy sem?

Figyelt kérdés
Van olyan vallásközösség ami tiltja Jézus imádatát pl amit én ismerek nagyjából az Unitáriusok és a Jehova tanui. De vajon helyes ez?

2013. aug. 30. 10:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Szerinted helyes egy párezer éves könyv kiválogatott és fennmaradt, ferdített és fordított írásaiban kétség nélkül hinni?

Szerinted helyes egy olyan embert imádni, aki idestova 2000 éve halott, és azon kívül, hogy ügyes szónok volt, más nem szól mellette?

Szerinted helyes vakon hinni olyan eseményekben és olyan lények létezésében, melyeknek megtörténtét és létét a világon semmi sem bizonyítja?


Semmi bajom a hívőkkel, csak a vakon hívőkkel... egyébként nem tartom helyesnek, hogy bármilyen vallási dolog tiltva legyen, mindenki döntse el maga a maga lelki világa, a maga gondolatai szerint, miben hisz vagy nem hisz. Csak ne legyen elvakult.

2013. aug. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 KZitus ***** válasza:
46%

Szervusz


Hogy ki mit érdemel, ahány ember, annyi vélemény.

De nem így van ez az imádattal. Ebben csak Isten véleménye a mérvadó. Na persze ezt is lehet elfogadni, vagy visszautasítani.

Isten véleménye ettől még nem változik.


Mi Jehova Tanúi annyira szeretjük Jézust, hogy minden évben a halála napján(pontosan azon) összejövünk több mint 236 országban, több mint 19 millióan(érdeklődőkkel együtt), hogy kifejezzük értékelésünket azért, amit értünk tett. Naponta tanulmányozzuk a Bibliát, a Jézus életét is, minél inkább megtanuljuk utánozni őt beszédünkben és a tetteinkben. Szeretnénk a lábnyomkövetője lenni, és utánzója. Őt tekintjük Főpapunknak és Királyunknak. Mindenben engedelmeskedünk neki. De ez nem egyenlő az imádattal. Az csak Istennek jár. Erre is ő, Krisztus tanított meg:

"Ő ezt mondta neki: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat."Máté 22,37,38


Számomra nem kérdés, hogy helyes-e ez.

Ha esetleg tudsz más bibliai tanítást ezzel kapcsolatban, szívesen elolvasom.


Üdvözlettel: Zita

2013. aug. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 KZitus ***** válasza:
46%

Elnézést kérek kedves Kérdező


Az első hozzászólóhoz:

Tudnád a Bibliáról és Jézusról kialakított véleményedet hitelesen bizonyítani?

"Semmi bajom a hívőkkel, csak a vakon hívőkkel..." - te hívő vagy? Miben hiszel?


Üdv: Zita

2013. aug. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 nagylzs ***** válasza:

Jézus az embereket egy magasabb jó felé irányította. Megpróbálta elérni hogy többre értékeljük egymás szeretetét, a testvériséget, a megbocsátást stb. De azt soha nem próbálta meg elérni, hogy személy szerint őt magát imádjuk vagy szeressük. Nem csak Jézusra igaz ez, hanem akármelyik valamirevaló szent emberre: soha nem önmagukért, hanem mindig valamilyen magasabb eszme megvalósításáért küzdöttek. Nem tudok olyan szentről aki azt hirdette volna, hogy "imádjatok és szolgáljatok engem". Én úgy látom hogy ha Jézus még élne a földi testében, akkor nem akarná hogy személyes kultusza legyen. Elborzadna attól, hogy a személye miatt - azért mert híres, befolyásos vagy azért mert sok ember által tisztelt "tekintélyes ember" - kötődjenek és ragaszkodnak hozzá az emberek. Aki azt kérdezi, hogy kit és miért imádjon, az feladja a szabad gondolkodás és döntés lehetőségét. Jobb lenne ha te magad döntenéd el, hogy mire akarsz felnézni. De ha már választ akarsz: alakítsd ki magadban a vágyódást mások szeretete iránt. Dédelgess magadban nemes érzéseket, és közvetísd ezt mások felé. Tegyél jót magáért a jóért. Mindig a legnagyobb jó irányába haladj amit látsz, és soha ne hagyd hogy más tekintélyes emberek vagy intézmények döntsenek helyetted. Közben pallérozd az elméd, hogy többet ismerj meg a világból, és képes legyél még nagyobb jót tenni. Ha ebbe az irányba haladsz akkor Jézussal nagyobb összhangban leszel, és ha figyel rád akkor egy ilyen élettel boldoggabbá tudod őt tenni (és mindenki mást is!).


Egy ilyen életfilozófia mellett az a kérdés hogy "ki érdemli meg hogy imádják", egész egyszerűen lényegtelen. Lehet róla elmélkedni, meg lehet próbálni eldönteni, de nincs annyira nagy hordereje hogy ezt kőbe véssék, és megtiltsák vagy esetleg megparancsolják.

2013. aug. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kedves első miért lenne helytelen hinni? A hit erőt ad a mindenmapokhoz erőt ad a betegségben a bánatban a nehézségekben stb. Miért helytelen hinni?

Kedves Zita délután kifejtem a Bibliából idézve akár azt,hogy Jézus többet érdemel annál mint amit töletek kap. Most sürget az idő és mennem kell de du.visszatérek a témára.

2013. aug. 30. 10:56
 6/16 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ateista vagyok, tehát abban hiszek, hogy Isten nem létezik, következésképpen Jézus is csak ember volt, és csodák sem történtek. Eléggé abszurd azt bizonyítani, hogy valami nem létezik, nem gondolod? Először azt kéne bizonyítani, hogy létezik. A mai napig nem történt ez meg hitelesen. Csak szubjektív bizonyítékok vannak rá, a világon semmi objektív nincs. Tudod, az emberi agy egy különös szerkezet... Bizonyítékom nincs. Ahogy neked sem, legfeljebb valami személyes élmény, ami igazán könnyen magyarázható racionálisan.
2013. aug. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ismét csak első. Félre ne érts, én is azt mondom, hogy kell hinni. Csak azt is, hogy nem feltétlen egy vallás kell ehhez. Én hiszek magamban, hogy elérhetem a céljaimat ha teszek értük, hiszek a családomban, abban is, hogy az emberek alapvetően jók, dacára mindannak a rossznak, amit tapasztalok. Tehát nem vagyok hitetlen, csak épp nem egy egyházban, nem egy vallásban hiszek.
2013. aug. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szeressük egymást ***** válasza:
Ha eljutsz addíg hogy nem másokat kérdezel, hanem Te győzödsz meg róla személyesen hogy Jézus méltó a dicséretre és az imádatra, akkor közösséged lesz az Atyával is.
2013. aug. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Csatlakozom KZitus testvérem válaszához, Maga Jézus sem vagy mondta, hogy mutassanak be imádatot neki, ez kizárólag az Istenének, az atyjának jár.


Ellenben Jézus utánzásra méltó személy, és szófogadással tartozunk neki.Az Ő nyomdokait kell követni, vagy is úgy kell élnünk ahogy Ő, mert evvel mutatta be, hogy milyen imádatot kell bemutatni Istennek az életünkkel.


Ő a Tetteivel amivel az atyja megbízta, bemutatta, ki a helyes elfogadható imádat Istennek, és ez engedelmességgel jár.Nem húzta ki soha magát semmiből, mondván, hogy ezt nem teszem mert nem érek rá, vagy ez nekem nem tetszik.

Jézus nem vallást hozott létre, hogy Őt imádják.

Ő az ételhez hasonlította az Isten akaratának cselekvését.

Ugyan olyan fontosnak tartotta az Isten által kért dolgok megtételét, mint az evést, mint fizikai szükségleteket,

Minden esetben az Atyjára terelte a figyelmet nem magára.


A önfeláldozó tettei Istennek való helyes imádat bemutatását jelenti, amit utánzásért mutatott be, nem azért, hogy ezek miatt Őt imádják.


Katy Weaver

2013. aug. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 yuda ***** válasza:
88%

Egyedül Istent illeti az imádás. Úgy vélem, ezt semelyik felekezet nem vitatja.

Jézust csak abban az esetben illeti imádat, ha ki lehet mutatni a bibliából, hogy ő Isten. Vajon vannak erre igék, vagy nincsenek?

Nézzünk meg párat és vessük objektív, -nem szubjektív! -vizsgálat alá.

Amennyiben a biblia igazságot tartalmaz, és ezt a hívők teljes szívvel hiszik és jól teszik, akkor lennie kell minden kétséget kizáró bizonyítékoknak.


Kezdjük Jánossal:

János: „Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige."

Később folytatja, hogy az Ige testté lett és közöttünk lakott.

Úgy hiszem, ha elfogadjuk igazságnak, hogy az Ige=Jézus=Isten, akkor nincs helye vitának, de nézzünk még...


A zsidókhoz írt levél írója: „És az angyalokról ugyan ezt mondja: "Angyalait szelekké teszi, és szolgáit tűz lángjává", de a Fiúról így szól: "A te trónusod örökké megáll, ó Isten, és királyi pálcád az igazság pálcája.”

-Itt egyértelműen Istennek nevezi.

Nézzük tovább....


Mit mondott Jézus magáról?

„Ábrahám, a ti atyátok ujjongott azon, hogy megláthatja az én napomat: meg is látta, és örült is." A zsidók erre ezt mondták neki: "Ötvenéves sem vagy, és láttad Ábrahámot?" Jézus így felelt nekik: "Bizony, bizony, mondom néktek, mielőtt Ábrahám lett volna: én vagyok.”

(Ennek az utolsó mondatnak még érdekesebb jelentőséget ad, hogy Isten egyik legfontosabb neve az Ószövetségben: „én vagyok” - pl. „Így szólj Izráel fiaihoz: A Vagyok küldött engem hozzátok”)


„Én és az Atya egy vagyunk.”

Ekkor újra köveket vittek oda a zsidók, hogy megkövezzék.

Jézus megszólalt, és ezt mondta nekik: "Sok jó cselekedetet vittem véghez előttetek az én Atyám nevében: ezek közül melyik cselekedetem miatt köveztek meg engem?"

A zsidók így feleltek neki: "Nem jó cselekedetért kövezünk meg téged, hanem káromlásért, és azért, hogy te ember létedre Istenné teszed magadat."

- Kezdi már valaki sejteni? :D

A zsidók felismerték, hogy mit jelent a tartalma, amit Jézus állított.


Ján.13.13.„Ti így hívtok engem: Mester, és Uram, és jól mondjátok, mert az vagyok.”

- ki előtt nem világos még? :D


„Jézus így válaszolt: "Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam. Ha ismernétek engem, ismernétek az én Atyámat is: mostantól fogva ismeritek őt, és látjátok őt."

Fülöp így szólt hozzá: "Uram, mutasd meg nekünk az Atyát, és az elég nekünk!

Jézus erre ezt mondta: "Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát?”

-Bátor kijelentés egy olyan embertől, aki azt állítja, hogy aki őt látta, az Atyát látta.

Jehova tanúi nyilván megkövezték volna. :D


Jézus azt mondta nekik: "Én vagyok az élet kenyere: aki énhozzám jön, nem éhezik meg, és aki énbennem hisz, nem szomjazik meg soha.”


„Jézus ismét megszólalt, és ezt mondta nekik: "Én vagyok a világ világossága: aki engem követ, nem jár sötétségben, hanem övé lesz az élet világossága.”


„Hogy pedig megtudjátok, hogy van hatalma az Emberfiának megbocsátani a bűnöket a földön: Kelj fel - így szólt ekkor a bénához -, vedd az ágyadat, és menj haza! Az pedig felkelt, és hazament. Amikor a sokaság ezt meglátta, félelem fogta el őket; és dicsőítették az Istent, aki ilyen hatalmat adott az embereknek.”


Ti lentről származtok, én pedig fentről származom; ti e világból származtok, én nem e világból származom. Ezért mondtam nektek, hogy meghaltok bűneitekben: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok bűneitekben.”


„mert tanítani akarta tanítványait. Arról beszélt nekik, hogy az Emberfia emberek kezébe adatik, megölik, de miután megölték, három nap múlva feltámad.”


„Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. Mert az Isten nem azért küldte el a Fiút a világba, hogy elítélje a világot, hanem, hogy üdvözüljön a világ általa. Aki hisz őbenne, az nem jut ítéletre, aki pedig nem hisz, már ítélet alatt van, mert nem hitt az Isten egyszülött Fiának nevében.”

-kiben kell akkor hinni? :D

Jó kérdés igaz.

Aki ki akarja forgatni, igen nehéz dolga van azt hiszem. :D


„Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy annak, aki látja a Fiút, és hisz benne, örök élete legyen; én pedig feltámasztom őt az utolsó napon.”

- figyeltétek? Ki támasztja fel? Hát jézus! :D


ha még mindig nem tudod, Jézus isten volt e, olvasd Páltól.

Róma:9.5

Akiké az atyák, és akik közül való test szerint a Krisztus, aki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.


és még akit érdekl és erősödni akar....

(2) János 1,1

(3) Zsid 1,7-8

(4) János 8,56-58 és 2Móz 3,14

(5) János 10,30-33

(6) János 12,44-46

(7) János 13,13

(8) János 14,6-9

(9) János 6,32-35

(10) János 8,12

(11) János 10,27-28

(12) János 5,22-23

(13) Máté 9,6-8

(14) János 8,23,24

(15) János 10,10-11;14-15

(16) Márk 9,31

(17) János 3,16-18

(18) János 6,40

(19) János 14,21.23


Ide a végére egy előttem beíró hibás idézetét javítanám ki.

Úgy hiszem azért van hozzá jogom, mert a biblia nem tartalmaz olyat, amit írt, viszont akkor ő meghamisítja az igazságot.

KZitus írta:

"Ő ezt mondta neki: „»Szeresd Jehovát, a te Istenedet egész szíveddel, egész lelkeddel és egész elméddel.« Ez a legnagyobb és első parancsolat."Máté 22,37,38


Helyesen pedig, mivel az eredeti szöveg görögül van, így a Jehova név eleve nem szerepelhet benne, hiszen minden nép a maga nyelvén hívja -héberül Jehovának (bár a kiejtés vitatott), görögül Theosz, magyarul Isten.

Az újszövetség nyelve tehát görög és ha a tanúk lettek volna az ősök, akkor mindenhova Jehova nevet írtak volna, de szerencsére nem így van. :D

Eredetiben tehát:

37 Jézus pedig monda neki: Szeresd az Urat(küriosz), a te Istenedet(theosz) teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

Tisztelettel felkérem a tanúkat, hogy ha nem beszélik az eredeti nyelvet, legalább használjanak fordító programot, mielőtt még nevetségesebbek lennének.

2013. aug. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!