Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » . Van-e különbség a két...

. Van-e különbség a két megfogalmazás között? . és mi lehet az?

Figyelt kérdés

ÉVA evett a tudás fájáról, és a gyümölcsből adott Ádámnak is...


vagy: Éva evett a jó és rossz tudásának fájáról, és annak gyümölcséből Ádámnak is adott...


2013. szept. 27. 05:57
 1/7 anonim ***** válasza:
A tudás "gyümölcséből", vagy magából a gyümölcsből adott-e.
2013. szept. 27. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek.
2013. szept. 27. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

2.!

... mivel értesz egyet?

2013. szept. 27. 07:39
 4/7 anonim ***** válasza:
Az első válasszal.
2013. szept. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

1.! :)


..hát... ha engem kérdel, akkor annak gyümölcséből adott...mert maga tudás megtapasztalásból származó-ami persze szenvedéssel jár Évának (aki a lélek)-és annak gyümölcse maga a megítélés(amit már Ádám tett,- aki a szellem-), hogy tapasztalás-során neki (Évának-aki a lélek) jó érzés volt vagy rossz (mert ugye a lélek érez, a szellem nem)...vagy nem jól sikerül leírnom, amit ezzel kapcsolatban érzek?...:)

2013. szept. 27. 07:49
 6/7 A kérdező kommentje:
..az is kérdés volt...tehát te is azt kérdezed?...akkor a válaszomhoz mit tudsz szólni...megpróbáltam leírni, de reméáltem, hogy más ezt jobban le tudja írni majd nekem...:)
2013. szept. 27. 07:51
 7/7 KZitus ***** válasza:

Szervusz


1Mózes 3:6 "Az asszony pedig látta, hogy a fa termése evésre jó, olyan, ami vonzó a szemnek, igen, a fa ránézésre kívánatos volt. Így hát szakított a gyümölcséből, és evett belőle. Majd adott belőle a férjének is, amikor az vele volt, és ő is evett. "ÚVF


1Mózes 3:6 "És látá az asszony, hogy jó az a fa eledelre, s hogy s hogy kedves a szemnek, és kívánatos az a fa a bölcsességért: szakaszta azért annak gyümölcséből, és evék, és ada vele levő férjének is, és az is evék" Károli


Annyi különbséget látok, hogy az egyik jobban meg van fogalmazva, de a lényegen nem változtat. Ezt sajnos a saját bőrünkön érezzük.


Üdvözlettel: Zita

2013. szept. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!