Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi szükség van a bálványokra?...

Mi szükség van a bálványokra? De komolyan?

Figyelt kérdés

Ha valaki ékszereket és díszeket tart magának azt meg tudom érteni, hiszen szépek! Sok ember pedig szereti a szépet, szeret szép lenni, szereti megkülönböztetni magát (ami normális: amíg nem azt akarja kifejezni, hogy a másik kevesebbet ér nála + amíg nem emeli az ékszert a belső értékek fölé).


Rengeteg oka lehet annak, hogy valaki ékszereket hord. De vajon normális érzelmileg kötődni hozzájuk vagy álomvilágot alkotni köréjük?


Nem féltékenységből írom. Nekem is volt ékszerem (természetesen nem kereszt). Hála Istennek mára mindet elhagytam és szabadabbnak is érzem magam miatta.


Szerintem borzasztó az objektofília...(max a boltoknak jön jól...)

Ennél már csak egy rosszabb dolog van. A szent tárgyak és ereklyék. Kiráz tőlük a hideg.

Érhető, hogy sokan szerencsét akarnak, emlékként tekintenek bizonyos tárgyakra (s érzelmileg kötődnek hozzájuk).

De ezek csak tárgyak! Ne emeljük őket az igazi értékek fölé!


Borzasztó, hogy vannak emberek akik azt hiszik, hogy Istennek szertartások, hagyományok vagy, tárgyak imádata és tisztelete számít!


Félreértés ne essék, nem a katolikus testvéreimnek akarok neki ugrani (mert náluk is vannak érdekes dolog)

Tudom, hogy a legtöbben nem a tárgyat imádják és el tudnák engedni azt, ha szükséges.


De komolyan ezen a oldalon is olvastam már olyan megnyilvánulást, amiből nekem nem az jött le, hogy az érdekelte volna az illetőt, hogy mi a fontos Istennek.

Olyan mintha néhány ember teljesen bigottan az okkult erőknek élni. És ez taszít az ereklyékben is. Az a szent, okkult energia. Fel áll tőle a hátamon a szőr...



2013. szept. 28. 14:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, felpontoztalak....

Csak legyenek őszinték és ne a marketing hasson rájuk...

2013. szept. 28. 14:49
 12/21 anonim ***** válasza:
Úgy legyen.
2013. szept. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
10%

Óriási szükség van bálványokra!

képzeld, a sátán mi a fenét csinálna nélkülük, hogy vinne annyi buta megkötözött embert másképp a pokolba???

Hatalmas segítség neki, nagy szüksége van rá!


Ezért is hamisított meg a katólikus bibliában a tízparancsolatot, kihagyva a :

2.Mózes 20:3 Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4 Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, amelyek fenn az égben, vagy amelyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.

5 Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, aki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, akik engem gyűlölnek.


Tehát aki a bálványt segédeszköznek hazudja, az igazából gyűlöli Istent, mert Ő megmondta, hogy NEEEEE!!!

Ő sokkal különb, az egek sem fogadhatják be! Ezt fel tudja egyáltalán valaki fogni? sokkal több Ő, mint aki ott ül a trónon. Mindent betölt, felül az időn, ott van a multban, a jövőben, a termtett világon felül, és az ostoba sárlény meg meggyúrja, kifaragja, és elborul előtte.

Ezen az ostobaságon még maga Isten is csúfolkodik, annyira hányinger ez számára is:


Ézsaiás 44:

9 A bálványok csinálói mind hiábavalók, és kedvenceik mit sem használnak, és tanuik nem látnak és nem tudnak, hogy megszégyenüljenek.

10 Ki alkotott istent, és bálványt ki öntött? amely semmit sem használ!

11 Ímé, minden barátaik megszégyenülnek, és a mesterek magok is emberek; gyűljenek össze mind és álljanak elő; féljenek, szégyenüljenek meg együtt!

12 A kovács fejszét készít, és munkálkodik a szénnél, és alakítja azt pőrölylyel, és munkálja azt erős karjával, és megéhezik és ereje nincsen, és vizet sem iszik és elfárad.

13 Az ács mérőzsinórt von, és lefesti azt íróvesszővel, és meggyalulja azt, a cirkalommal alakítja, és csinálja azt férfiú formájára, ember ékességére, hogy házában lakjék.

14 Cédrusfát vág magának, tölgy- és cserfát hoz, és válogat az erdő fáiban, fenyőt plántál, amelyet az eső fölnevel.

15 Azokból az ember tüzet gerjeszt, vesz belőlök és melegszik, meggyújtja és kenyeret süt; sőt istent is csinál abból és imádja, bálványt készít és előtte leborul;

16 Felét tűzben megégeti, felénél húst eszik: pecsenyét süt és megelégszik, és aztán melengeti magát és szól: Bezzeg melegem van, tűznél valék!

17 Maradékából istent készít, bálványát; leborulva imádja azt és könyörög hozzá, és így szól: Szabadíts meg, mert te vagy istenem!

18 Nem tudnak és nem értenek, mert bekenvék szemeik és nem látnak, és szívök nem eszmél.

19 És nem veszi eszébe, nincs ismerete és értelme, hogy mondaná: Felét tűzben megégetém és kenyeret sütöttem annak szenénél, sütöttem húst és megettem; és maradékából útálatosságot csináljak-é, és leboruljak a fa-galy előtt?

20 Ki hamuban gyönyörködik, megcsalt szíve vezette félre azt, hogy meg ne szabadítsa lelkét és ezt mondja: Hát nem hazugság van-é jobbkezemben?


Már beszéltem párral itt is, máshol is sokkal. Mind tényleg ilyen ostoba és vak, mint fent leírja róluk Isten, és bedugják fülüket, szívüket megkeményítik, mert ez az átok van rajtuk:


115.Zsoltár:

Azoknak bálványa ezüst és arany, emberi kezek munkája.

5 Szájok van, de nem szólanak; szemeik vannak, de nem látnak;

6 Füleik vannak, de nem hallanak; orruk van, de nem szagolnak;

7 Kezeik vannak, de nem tapintanak, lábaik vannak, de nem járnak, nem szólanak az ő torkukkal.

8 Hasonlók legyenek azokhoz készítőik, és mindazok, akik bíznak bennök!



Még pár ige, bár a keresésből nem mind erre vonatkozik, de legtöbb igen, érdemes elolvasni, ugyanis a vakságra Isten igéje a szemgyógyító ír...


[link]

2013. szept. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

"Tehát aki a bálványt segédeszköznek hazudja, az igazából gyűlöli Istent"

Hát köszönöm az igen szép és megtisztelő szavakat, majd halálunk után majd döntenek arról hogy én mit utáltam, és hogy te mit utaltál... Abban biztos vagyok hogy erről nem te fogsz dönteni, sőt hogy egy tanácsot adjak nem kéne neked ez felett bíráskodnod.

Arra hogy miért hazudnék arra te sem tudsz értelmes magyarázatot adni, bár nem is érdekel ilyen téren a magyarázatod. Mivel én nem bántottam meg másokat senkivel, és ugyan te sem engem mert nem érdekel a dolog, de ha épp valaki kevésbé nyugodt ember ülne a helyemen azt könnyen megsérthetted volna.

Szóval, ahelyett hogy azzal bizonygatnád azt az eget-rengető keresztényi hited, hogy másokat átkozol pokolra, és szorgosan gyűjtögeted a Bibliaidézeteket, célravezetőbb lenne az alapvető tiszteletet tanúsítanod más emberek iránt. Ha már a megértés nem sikerült, sem a felebaráti szeretet (ismerős dolog?) akkor legalább ezzel próbálkozz.

Azt csiripelték a madarak hogy ezt Isten jobban díjazza...

2013. szept. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Látom figyelmesen elolvastad. A kiemelt idézeted fölött kihagyás nélkül pont ott van a katolikus bibliából direkt kihagyott tízparancsolat, és az ötödik versszal legvége, ami után következik a visszaidézett részed a szavaimból. Ha elolvastad volna, akkor látnád, pont az utolsó szavakat idéztem a tízparancsolatból, mert ezekről maga Isten állapítja meg, hogy az ilyenek őt gyűlölik... olvasd vissza!


A bálványimádás olyan, mikor valaki elvenne téged feleségül, és helyetted egy guminővel bújna ágyba, azt vinné el nászútra. Na. pont ilyen Istennel egy bálványimádó!

Ott áll Isten, a végéremehetetlen szeretetével, közösségre vágyik veled, szólna hozzád, szeretne, de ti a szobrokat viszitek az "ágyatokba" azokhoz beszéltek, azokat hurcolásszátok körbe az országon nagy bohóckodva...

Tudjátok meg, Istennek ezért van hányingere magától a bálványimádástól, mert titeket szeretne, de ez elválaszt titeket tőle, így a célját magatok híúsítjátok meg, magatok kárára, ha így marad, akkor vesztére.

2013. okt. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Téged ítélni távol áll tőlem, téged az IGE fog megítélni, nmint mindenkit, kivétel nélkül.

Ezért kéne vele tisztában lenni, és ezért idézi, aki kicsit is érti, hogy Isten igéje Jézus Krisztus, akire az Atya az ítéletet bízta!

Az igét meg épp azért kell hirdetni, hogy elkerüld az ítéletet.

Ha nem sértődtél meg, azt jól tetted, mert kékek és sebek távoztatnak el a gonosztól, és az Úr fenyítését meg ne vesd... Csak te nem ezért nem sértődtél meg, hanem mert viszked a füled, és magad szájíze szerint keresel tanítókat, a többit elengeded a füled mellett.

Pont ezek az igék hozhatnának beléd életet. mert Isten pont azért tiltja, mint feljebb írtam, hogy ne "guminővel fetrengj" mikor ott van az Ő fenséges, szerető személye, aki csak rád vágyik, veled szeretne lenni, nem a pótszereid előtt szeret látni hajlongani, csókolgatni, hozzájuk duruzsolni.

Semmiféle magánvéleményt nem mondtam. egész ostoba értelmezése volt ez a fent leírtaknak, mintha igéket idéznék a véleményemhez...

NEEEM! Az Isten vélemlnye teljesen egyértelmű az idézett igékből, azért írtam pont, hogy lásd, ez az ő véleménye.

Hogy a fa egyik feléből kaja alá tüzelő lesz, elégeti a "dolgozó", másik feléből "istent" csinál, és hozzá beszél.

Mai bálványok, a pléhkrisztusok az útszélén. Egyik részéből a gyár ágytálat csinál, másik részéből pléhkrisztust, hogy az élet nélküli anyókák virágot, és gyertyát hordjanak alá, és imádják, letérdelve, fejet hajtva, kereszteket vetve.

Gipsz egyik részéből csempét fugáznak a wc-kben fürdőkben, másikból templomba szobrokat... és azt imádják az élet nélkül valók.

Élet pedig az Élő Istenben van, és akik Szellemben és igazságban imádják Őt, amilyeneket maga is keres, azoknak nem kell az Élő Isten helyett emberi csinálmány, "tákolmány" mert Isten Utálja ezt a magatartást, mert emberi értelemmel nézve is ostobaság, mérhetetlen butaság!

Nem véletlen a materializmus! Mert ezt az ostobaságot, értelmes, logikus emberek is ha látják, csak megvetés, és undor keletkezhet bennük! És erre a kiüresedett kereszténységre ez is lett a történelmi válasz, nem véletlenül!

Ha megmaradt volna az egyház a kenetteljes szolgálatban, akkor teljesen más lett volna a történelem.

Nem véletlen óvták az apostolok a "pogányokat" a bálványimádástól, és a paráznaságtól.

2013. okt. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Azért nem sértődtem meg, mert nem volt min számomra. Hogy valaki a gyakorikérdések.hu-n mit ír rólam anélkül hogy akár a nevemet tudná, nem igazán érdekel. Viszont az erkölcsileg kifogásolható, ezért említettem.

Én ismerem a te nézeted is részben meg is értem, a különbség annyi köztünk hogy én mások nézeteit is megtudom érteni, és amennyiben beilleszthetőnek találom az Isteni igazságba akkor elfogadom az álláspontjukat.Persze nem vagyok tévedhetetlen, és ismeretem csekély.

Valóban mindenkit Isten ítél, és én örömmel állok elébe. Viszont te kevés vagy ahhoz, hogy akár bármi felsőbb hatalomnak a nevében próbálj álcázva ítéletet mondani felettem.

Nem vagyok rászorulva hogy guminővel fetrengjek, de a viccet félretéve bálványokat sem imádok. Mint a kérdezővel való beszélgetésemből el is fel is tűnhetett volna, ha figyelmesen olvasod.

Az én véleményem már elolvashattad a bálványokkal kapcsolatban, még egyszer nem írom le. Én a tiédet elfogadom, hova tehát a vita? Azon kívül hogy arrogáns módon, idézetek mögé bújva, Istenre hivatkozva próbálsz engem ítélni anélkül hogy egyáltalán ismernél?

Szerintem pont az ilyen viselkedés miatt lett a kereszténységből az ami lett, és lett az emberek véleménye a kereszténységről az ami.

Na de ilyen személyeskedő hangnemű vitákban nem akarok továbbiakban részt venni, ha akarod folytathatod a monológod, szerintem értelmetlen ugyan, de rád bízom.

2013. okt. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Ui:

Engem nem fog elvenni senki feleségül... Érdekes eset lenne...

Amikor orra esel az úton, ugyanaz az út segít téged, hogy felállj, rá támaszkodsz.

Amikor bekerülsz az emberi életbe, ugyanaz az anyagi világ segíthet neked visszatérni Istenhez mint ami egyben elszakít tőle. Mert olyan az anyagi világ, mint az emberen a ruha, sejteti hogy mi van alatta.

Amikor a Bibliát olvasod, egy anyagi eszközt használsz. Az írást olvasod. Tudnád-e mi Isten szándéka a Biblia szerint, hogyha nem lenne előtted anyagi valójában? Nem-e egy anyagias könyvön keresztül kerülsz közelebb Istenhez?

2013. okt. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A feleségül vételt, Jézus használja mindenkire, hisz ő a vőlegény, egyház a menyasszony.

Arroganciát nem találok a szavaimban, és nem arrogánsan az ige nőgé bújok, hanem, Isten igéje csúfolja ki maga az emberi butaságnak ezt a mély szintjét, akik bálványok előtt hajlonganak. Azt nem kérdezi, nem is érdekli, hogy miylen célből, a szobrot tartja istennek, vagy segédeszközként hazsnálja, a "mögötte lévő" istenségre való gondoláshoz.

mindkettő útálatos előtte, és az ítéletkor ezért koppannak sokan. Erre szerettem volna a figyelmet felhívni, és az szeretet. Ha nem szólsz a gyereknek, hogy ne szaladjon az utca felé, mert jön a kocsi, az bunkóság,ha szólsz neki, az szeretet. ha rohan arra, még rákiabálni is szeretet, ha meg már ott van, el kell kapnod.

Én ism egértem mások álláspontját, de ami nem igei, azt nem fogadom el, és nem útálok senkit, a cselekedeteket veti meg isten, én is azokat szólom meg, mint az ige. Embereket Isten is szereti, én is. Csak ha nemszeretném, hagynám őket tovább futni a kocsi elé, hogy had röhögjek, mikor koppan. De ezt Istentől is, és egészséges embertől is távol áll.

2013. okt. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mit mond a Biblia? „Ne csinálj magadnak faragott képet vagy hasonmást arról, ami fent van az égben, vagy lent a földön, vagy a vizekben a föld alatt. Ne borulj le ilyen képek előtt és ne tiszteld őket” (2Mózes 20:4, 5, Katolikus fordítás [Kat.]). János apostol ezt írta az első századi keresztényeknek: „Kicsiny gyermekek, őrizzétek meg magatokat a bálványoktól!” (1János 5:21).

Vajon a képmások, ahogy az egyházak állítják, csupán eszközök, melyek által az ember közeledik azokhoz, akiket a képmások ábrázolnak, és tiszteletet mutat irántuk? Egy enciklopédia megjegyzi: „Valószínűleg a képmásoknak eleinte csak oktatási és díszítési szerepük volt, legalábbis erre hivatkozva használták őket. Ám nem telt bele sok idő, és az imádat tárgyai lettek. Ez különösen az ikonokra volt igaz, melyek fontos szerepet kaptak a keleti ortodox vallásban” (The Encyclopedia of Religion). Ézsaiás próféta azonban joggal ezt kérdezte: „Kihez hasonlíthatnátok az Istent; és milyen képmást alkothatnátok róla?” (Ézsaiás 40:18, Kat.).

2014. dec. 30. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!